Zmień miasto
Muzyka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Wiemy, kto zagra na festiwalu OFF SCENA - koncertowa majówka w Krakowie

2018-04-16

Już po raz piąty w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego NETIA OFF CAMERA odbędzie się także część muzyczna – OFF SCENA. Do tej pory pełny skład występujących artystów pozostawał nieznany, ale właśnie dowiedzieliśmy się, kto zagra na filmowo-koncertowej majówce w klubie Zet Pe Te w Krakowie. W dniach 28 kwietnia – 5 maja czeka nas solidna dawka alternatywnych brzmień w wykonaniu polskich i zagranicznych muzyków.

Off Scena 2018

Muzycy z całego świata zagrają w Krakowie

Zgodnie z konwencją kina niezależnego, OFF SCENA również kładzie nacisk na eksperymentalny charakter i przełamywanie schematów w twórczości muzycznej. Awangardowe zespoły z pogranicza różnych gatunków mają do zaoferowania cały wachlarz nieoczywistych linii melodycznych i pogłębionych tekstów, a wszystko to w ciekawej oprawie performatywnej. W tym roku w Krakowie zaplanowano aż 7 wieczorów koncertowych i wyjątkowy line-up każdego dnia.

Już jakiś czas temu ogłoszono pierwszych muzyków, którzy uświetnią tegoroczną edycję OFF SCENY. Jedną z gwiazd, które zagarają w Zet Pe Te, jest  Jeremy Gara, utalentowany perkusista słynnego Arcade Fire, tym razem jednak w roli solisty. Wśród innych artystów solowych wystąpią szkocki songwriter z imponującym wokalem, Mark McGowan, oraz angielski piosenkarz, miłośnik prostoty i natury, Roo Panes. W klubie pojawią się także zespoły takie jak Lazy Habits z raperskim duetem, indie-rockowy Carnival Youth czy Home$lice, prosto ze sceny lo-fi.

Polscy muzycy wśród artystów OFF SCENY

Do tego różnorodnego składu oficjalnie dołączyli ambitni polscy twórcy. Na samym początku festiwalu, 28 kwietnia, usłyszymy Reni Jusis z jej nowatorskim stylem muzycznym i wokalnym, która to poprzedzi występ nowojorskiego trio City of the Sun. Następnego dnia zaprezentują się wszechstronny artysta Baasch oraz krakowski zespół Tumbling Walls. 30 kwietnia natomiast możemy spodziewać się mocnego uderzenia nu jazzu i neo soulu w wykonaniu So Flow.

Podczas właściwej majówki zagrają wschodzący zespół Sonbird oraz team z nieco dłuższym stażem, Elements. Zarówno jedni, jak i drudzy wniosą na scenę powiew twórczej świeżości. Oprócz nich zaprezentują się także BeMy, czyli dwaj bracia z Francji o polskich korzeniach, a także grupa Taśma, łącząca ciekawą narrację tekstów z gitarowo-elektryczną warstwą muzyczną. Do grona solistów zaproszono z kolei Miro Kępińskiego, który zdobył światową sławę jako kompozytor i producent muzyczny, oraz runforresta, młodego wokalistę z dobrym startem.

Przypominamy, że wstęp na wszystkie wieczory OFF SCENY jest darmowy. Majowy cykl koncertów w klubie Zet Pe Te to okazja, jaka nieczęsto się zdarza. Ruszaj do Krakowa i przekonaj się sam, jak różni artyści rozumieją koncepcję niezależności twórczej i osobistej. Najlepiej w połączeniu z programem festiwalu NETIA OFF CAMERA.

Off Scena odbywać się będzie w dn. 28 kwietnia – 5 maja w klubie ZetPeTe w Krakowie (Kompleks Tytano, Dolnych Młynów 10).

MP/ip

fot. materiały prasowe
 

Ciekawe artykuły
Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

FB dlaMaturzysty.pl reklama