Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Warsztaty teatralne dla młodzieży i dorosłych

Kiedykażdy piątek godzina 19:00
Za ile20/ 75 zł - cztery zajęcia, 250 zł - całość
GdzieArsharter - Siła Ludzkiego Talentu
ul. Izaaka 3/14
Kraków
Zajęcia prowadzą:
Monika Filipowicz - emisja i dykcja
Wojciech Terechowicz - warsztat teatralny
Barbara Krasińska - warsztat teatralny
Maja Spychaj-Kubacka - warsztat teatralny


Kiedy Tespis wpadł na pomysł, aby z grona śpiewających wyodrębnić przewodnika czy koryfeusza, zapewne nie przypuszczał, że ów prowadzący zapoczątkował rozwój jednego z najpopularniejszych dziś zawodów świata. Aktor w starożytnej Grecji był utalentowanym amatorem, to wpływało na poczucie wysokiej godności obywatelskiej aktora. Hołdując tym pięknym tradycjom zapraszamy wszystkich amatorów sztuki teatralnej do rozwijania swoich pasji na zajęciach przygotowanych przez zespół Arshartera.

Wielu z Was pragnie zajmować się teatrem i niekoniecznie w wymiarze zawodowym. Wielu z Was chce poznać swoje możliwości w tej dziedzinie sztuki, wielu z Was czuje że to właśnie teatr jest tym miejscem gdzie należy spędzić swoje przyszłe życie zawodowe.

Otwieramy przed wami możliwość doświadczenia pracy jaką musi wykonać zawodowy aktor by w pełni wyrazić to co kryje jego wnętrze. Dochodzenie do pełnego wyrazu aktorskiego niesie za sobą wiele pracy ale są sposoby które pokażą Wam jak wiele radości daje prawdziwe przeżycie i kreowanie postaci. Jak wielką radością jest praca w grupie ludzi tak samo pochłoniętych pasją teatralną. Atrakcyjność zajęć nie polega u nas na tym aby tylko "doskonale się bawić", słyszeć pochlebstwa i zapewnienia o postępach. Tu będziecie uczestniczyć w "Procesie twórczym". Wraz z prowadzącymi zajęcia wspólnie odkryjecie drogi do wydobycia z Was maksimum możliwości artystycznych. "Proces twórczy" jest zdarzeniem w oparciu o który można skutecznie ukazywać piękno sztuki scenicznej, nie krzywdząc nikogo, ale i nie rozbudzając fałszywych wyobrażeń o własnych umiejętnościach. "Proces twórczy" oparty jest o to co w człowieku się znajduje, niczego nie wtłacza się z zewnątrz, pozwala się na odkrywanie sztuki tkwiącej w człowieku.

Zajęcia zakończymy pełnym spektaklem, który będzie prezentowany publicznie. Temat spektaklu zostanie określony po zebraniu grupy i przeprowadzeniu pierwszej części warsztatu aktorskiego.

Zajęcia składają się z następujących elementów:
 - Warsztat aktorski – prowadzony w oparciu o pełny zakres ćwiczeń "Procesu twórczego".
 - Emisja i dykcja – teoria i praktyka
 - Warsztaty teatralne dla młodzieży i dorosłych
 - Warsztat ruchowy – wybrane przez uczestnika zajęcia taneczne lub joga

Uczestnicząc w zajęciach nauczysz się:
 - kształtować wyobraźnię sceniczną
 - budować atmosferę na scenie wokół siebie i postaci scenicznej
 - rozbudzać odczucia indywidualne
 - improwizacji jako podstawowego elementu warsztatu aktorskiego
 - gry zespołowej w oparciu o ćwiczenia zbiorowe
 - pracy nad rolą
 - tworzyć spektakl od podstaw aż do efektu końcowego jakim jest premiera
Ponad to najbardziej zaangażowani w pracę uczestnicy zostaną zaproszeni do współpracy przy realizowanych projektach Arshartera.z

rezerwacja: arsharter@arsharter.pl oraz tel. 606 60 35 60 lub 602 12 86 83


Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2024 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama