Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Zajęcia Yogi według metody B.K.S. Iyengara

Kiedykażdy wtorek godzina 18:30
Za ile20/ 75 zł (cztery zajęcia), 130 zł (osiem zajęć)
GdzieArsharter - Siła Ludzkiego Talentu
ul. Izaaka 3/14
Kraków

Joga Iyengara jest najbardziej znana z kładzenia nacisku na poprawne ustawienia. Właściwe ustawienie kości i stawów prowadzi do polepszenia równowagi przy mniejszej pracy mięśni. W ten sposób zyskujemy większą stabilność w asanach przy minimalnym wysiłku. Właściwe ustawienia poprawiają krążenie, tworzą wewnętrzną przestrzeń (dosłownie tworzą tą przestrzeń w stawach) i przywracają zrównoważony przepływ energii przez całe ciało, a otwarcie ciała na przepływ silnego strumienia energii prowadzi do zdrowia i dobrego samopoczucia.

Ta szczególna uwaga skierowana na poprawne ustawienia w jodze znaczy dużo więcej niż sporządzanie listy punktów do zapamiętania podczas wykonywania asan. Jest tu mowa o rozwijaniu świadomości ciała, która sięga do wszystkich aspektów życia.

Innym aspektem jogi Iyengara jest użycie różnorodnych pomocy do ćwiczenia, przykładowo klocków, kocy, pasków i ławek. Jeżeli dana osoba ma skorzystać z asany (na poziomie psychicznym, organicznym i umysłowym), ale nie jest w stanie przybrać pozycji z powodu braku umiejętności, czy też siły - może być użyta podpórka jako pomoc. Przy pomocy podpórek nawet osoba, która jest niepełnosprawna, albo bardzo chora może osiągnąć korzyści z asan. Pomoce pozwalają wszystkim studentom pozostać w pozycji przez dłuższy czas. Utrzymanie pozycji tylko przez krótki okres czasu oddziałuje przede wszystkim na ciało fizyczne. Poprzez pozostanie w pozycjach przez dłuższy czas korzyści przenikają głębiej na poziomy organiczne i umysłowe.

Terminy:
 - każdy wtorek i czwartek


Zgłoszenia na zajęcia są przyjmowane mailem: arsharter@arsharter.pl, lub telefonicznie: 606 603 560, 602 12 86 83.

Zajęcia prowadzi
Kamila Berny

 Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2023 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama