Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Punky Regge LIVE

Kiedy2009-05-05 godzina 18:00
Za ile10/20 zł
GdzieKlub Studencki Żaczek
al. 3 Maja 5
Kraków
Punky Regge LIVE

 STRAJK rzeczywiście nie odchodzi. Jako jedyny czynny muzyk, Konrad Wojda powołał do życia na nowo STRAJK w marcu 2007 roku. Być może impulsem do tego był koncert na XX-leciu Farben Lehre. Zespół zapowiada, że nie skończył jeszcze planów wydawniczych. Nowa płyta z odświeżonymi wersjami starych utworów, jak również nie zarejestrowanymi wcześniej kompozycjami pojawiła się na rynku 29 października 2007r. Materiał zawiera 14 piosenek. Wydawcą została firma LOU ROCKED BOYS (Rockers Publishing) z Wrocławia. Pierwszy koncert reaktywowanej kapeli przypadł w rodzinnym mieście Płocku. STRAJK zagrał jedyny taki koncert w mieszanym składzie:

    * Konrad Wojda (FL) - bas, wokal;
    * Piotr Gmur (Zmaza) - gitara, wokal;
    * Marcin Sobkowski (Zmaza) - perkusja.

Mimo udanego debiutu zespół był zmuszony do zmiany składu. W tej chwili STRAJK tworzą:

    * Konrad Wojda (FL) - bas, wokal;
    * Sebastian Stańczak - gitara, wokal;
    * Paweł Caban (SJEL) - perkusja.

Strona tekstowa pozostaje twórczością Mariusza Zalewskiego. Zespół otwiera nowy rozdział w swojej historii (nazwany STRAJK - Reaktywacja) zaczynając właściwie od samego początku. Ale jest fajnie. 

źródło: wikipedia.pl

The Marians.
Zespół został założony przez Emila i Jurka w Mysłowicach. Do składu dołączyli bracia Tomek i Michał oraz Kolumbijczyk Carlos. Emil i Jurek są właścicielami 5g studio, gdzie powstała pierwsza płyta zespołu pt. „Radioskun”.

Dlaczego The Marians?
Nazwa zespołu, wzięła się od dwóch braci grających w zespole, czyli Tomka i Michała. Ich ojciec ma na imię Marian i jakoś zawsze od małego wszyscy ich tak nazywali. Po pewnym czasie wyszło tak że każdy ze znajomych tak do siebie mówił. Najlepsze było jak stało z pięciu Marianów i gdy ktoś kogoś wołał ten od razu wiedział o kogo chodzi. Żadna panna tego nie kumała i zawsze pytały „Skąd wiesz, że on właśnie mówi do Ciebie”:)

 


 Zespół The Bill powstał w 1986r., choć jego "prototyp" działał już od 1984r.
Od początku swego istnienia związany jest z Pionkami oraz tamtejszym Miejskim Ośrodkiem Kultury.

Pierwszy poważny skład zespołu to:
Kefir - git, voc,
Soko - bass,
Skóra - git, voc,
Szmery - dr,

Lata 1986 - 1988 to okres prób, poszukiwań, zmian składu i paru koncertów w Pionkach i okolicach.

W 1989r. na jednym z koncertów w Warszawie kapela poznaje Mielonego i zaprasza go do współpracy. Z zespołu odchodzi Szmery. Lata 1989-90 to liczne udziały w przeglądach i koncertach. W 1990r. odchodzi Skóra, a Soko oprócz basu zajmuje się mikrofonem.

W 1991r. kapela nagrywa pierwsze demo z takim kawałkami jak "Wolność", "Wisła", "Piosenka dla żołnierza". "Wolność" okazuje się numerem jeden podsumowania rocznego listy Radia Overground, a "Piosenka dla żołnierza" staje się hymnem walczących o uwolnienie człowieka skazanego za odmowę służby wojskowej. Kampanie tą prowadzi Jurek Owsiak. Jednocześnie rusza jego Wielka Orkiestra, a The Bill jest jedna z pierwszych kapel, która włącza się w tą akcję. 1992r. to przede wszystkim Jarocin i II Nagroda Publiczności, a zaraz potem ukazuje się pierwsza płyta "The biut". 60 tyś. Sprzedanych egzemplarzy czyni ją najlepiej sprzedająca się w tym czasie płytą wydaną w Poltonie. No i koncerty, koncerty, koncerty.

W 1993r. kolejny Jarocin i kolejna płyta "Początek końca".

Kolejny rok i znów to samo. Tym razem płyta nosi tytuł "Sex & Roll". Jak sugeruje tytuł na płycie jest dużo rock & rolla i sex w różnych postaciach. Płyta zostaje przyjęta bardzo dobrze przez publiczność natomiast "znawcy wiedzący lepiej" nie zostawiają na niej suchej nitki. Latem 1996r. The Bill nagrywa ostatnią płytę przed przerwą: "Daje wam ogień". Materiał jednak nie ukazuje się w sprzedaży. Wydawcy przestają interesować się punk rockiem, a co za tym idzie i The Bill'em. Zespół zawiesza swoją działalność.

W 2000r. zostaje wydana płyta "Daje wam ogień", jednocześnie firma Mega Czad wydaje reedycję pierwszej płyty "The biut" uzupełnionej o utwory koncertowe z Jarocina. Zespół reaktywuje się w nowym składzie: Kefir - voc, Jędrek - git, Ludek - bass, Mielony - dr. Jego działalność nie trwa jednak zbyt długo. Kolejna przerwa trwa od 2001 do 2004 roku.

Latem 2004r. zespół The Bill powraca. Zaczyna koncertować i okazuje się, że nie wszyscy o nim zapomnieli. Ostatni skład nie ulega zmianie. W takim składzie zespół gra przez rok po czym Jędrek i Ludek odchodzą z zespołu.

We wrześniu 2005r. dołącza do zespołu McKurczak.
W trzyosobowym składzie zespół przygotowuje piątą płytę. Realizuje ją w toruńskim Black Bottle Studio, a realizatorem jest Marek Sysoł. Powstaje 14 nowych kawałków. Firma MTJ obiecuje, że na początku roku 2007 płyta trafi do Słuchaczy. Ku radości wszystkich fanów, dnia 19 lutego 2007r następuje premiera najnowszej płyty zespołu - "Niech tańczą aniołowie".

Obecnie The Bill to:
Kefir - voc, git,
McKurczak - bass, voc,
Mielony - dr,

 

Leniwiec – punkrockowa grupa muzyczna z Jeleniej Góry. Zespół posiada piosenki o przesłaniu antyrasistowskim oraz piosenki o zabawnym zabarwieniu. W sześć lat po powstaniu Leniwiec nagrał swój debiutancki album Z tarczą lub na tarczy. Po jego wysłuchaniu przez Jurka Owsiaka zespół został zaproszony na Woodstock. Zagrali oni również na największym fińskim festiwalu punkowym Puntalla. Kolejne albumy (Uprzedzenia i Crazy Bros) zostały wydane w latach 2003 i 2004 przez wydawnictwo Pasażer, znanego z wydawnictw punkowych.

Leniwiec popiera akcje Wykop Rasizm Ze Stadionów. Zespół oprócz Polski gra wiele koncertów w Niemczech oraz Czechach, a także wyjeżdża do innych krajów Europy. Zespół bardzo zaprzyjaźnił się z zespołem punkowym Houba z Czech, z którym czasem grają wspólne koncerty w Czechach i Polsce.

W 2008 roku do zespołu dołączyli Agnieszka Szpargała i Paweł Wrocławski.

 

TABU.
Chęć założenia kapeli siedziała w nas od lat. Przez te lata krystalizowały się nasze kierunki muzyczne. Coraz częściej w naszych sercach grała muzyka jamajska. Pewni już swoich przekonań muzycznych w październiku 2003r. spotkaliśmy się na pierwszej próbie. Zespół tworzyli wtedy: Rafał Karwot (voc.), Karol Karwot (git.bas.), Marcin Suchy (git.), Jakub Kuznicius (perkusja). Wtedy też zespół przybrał nazwę TABU reggae mission. Wkrótce do zespołu dołączył Marcin Wacławczyk (keyboard). W takim składzie po kilku tygodniach istnienia zespołu, Tabu zagrało swój pierwszy koncert w Domu Pomocy społecznej w Gorzycach (foto powyżej). Koncert został bardzo pozytywnie przyjęty, co dało nam siły do dalszych działań.

 Początek 2004 roku to koncertowanie i zdobywanie doświadczenia na scenie. Graliśmy wtedy trochę cover'ów ale zaczynały powstawać także wczesne wersje własnych utworów. Od czerwca 2004r. rozpoczyna się nowy etap zespołu. Do Tabu dołączyła sekcja dęta - Kacper Skoneczny (trąbka) oraz Patryk Brandys (puzon) - dwaj młodzi muzycy z Jastrzębia. Podczas nieobecności gitarzysty Marcina (wyjazd do USA) zaprosiliśmy do współpracy Kamila Machulec (git.), oraz Łukasza Kulikowskiego (git.bas.) z zaprzyjaźnionego zespołu Flake. Grając w takim składzie wygraliśmy festiwal muzyki reggae i hip-hop "Muzyczna Wyspa" w Knurowie. W nagrodę otrzymaliśmy 40 godzin w studio nagrań, ale postanowiliśmy z nagraniami jeszcze poczekać. Od tego czasu Kamil i Łukasz stali się członkami zespołu.

Po małej przerwie wakacyjnej oraz powrocie Marcina zza oceanu, zespół opuścił Patryk Brandys, a za puzon chwycił Wacek Mitko (Skampararas). Po kilku koncertach Wacek niestety opuścił zespół, a zastąpił go dobry kolega Kacpra - Marcin Nyrek. W grudniu 2004 roku swoją działalność w zespole zawiesił grający z nami od samego początku Karol Karwot.

Końcówka 2004 roku i początek 2005 to koncertowanie i tworzenie nowego materiału.

W kwietniu 2005 wzięliśmy udział w przeglądzie Rock-Time w Opolu, do którego zostaliśmy zakwalifikowaniu jako jeden z 8 zespołów. Na przeglądzie zdobyliśmy drugą nagrodę jury oraz nagrodę publiczności (www.rock-time.radioemiter.pl).

W tym czasie do zespołu dołączył saksofonista Patryk Cyran.

Latem 2005 zakwalifikowaliśmy się do konkursowej części największego w Polsce festiwalu muzyki reggae w Ostródzie (www.reggae.ostroda.pl). Na konkursie zdobyliśmy 1 nagrodę, za co otrzymaliśmy nagrodę pieniężną, oraz możliwość nagrania singla w Polskim Radiu Olsztyn oraz jego wydanie i wypromowanie przez Positive Music Promotion. Jest to jak do tej pory nasze największe osiągnięcie. Jednak z nagraniem singla/płyty postanowiliśmy jeszcze jakiś czas poczekać.

 

  Farben Lehre – polski zespół punkowy, który powstał w 1986 roku z inicjatywy Wojciecha Wojdy oraz Marka Knapa.Pierwszy koncert grupy miał miejsce w Płocku, 13 października, w Auli Liceum im. Wł. Jagiełły (W. Wojda i M. Knap byli jej absolwentami). W 1990 zostali jednymi z laureatów Festiwalu w Jarocinie. Ich pierwsza płyta Bez pokory, została wydana w 1991 roku. Dotychczas ukazało się 7 studyjnych albumów, jedna "koncertówka", nagrania archiwalne zebrane pod szyldem Garażówka oraz liczne kompilacje (ostatnia z okazji XX-lecia istnienia zespołu). Od wielu lat płoccy muzycy grają trasy koncertowe w całym kraju (niemal 100 koncertów w 2006 r. zarówno w dużych jak i małych miastach). Od 2004 roku Wojciech Wojda jest organizatorem, a Farben Lehre głównym wykonawcą dużej klubowej trasy Punky Reggae Live. Na swoim koncie mają liczne występy w Europie:    * Białoruś - Soligorsk k. Mińska - 1988    * Niemcy - Darmstadt, Laudenbach, Gross-Umstadt (1990), Berlin (1996,2006), Dusseldorf (2001, 2003), Hilden (2004), Zittau, Annaberg-Buchholz, Spremberg, Gorgast (2006, 2008), Cottbus, Magdeburg (2007)    * Czechosłowacja - Czeski Cieszyn (1990), Valasske Mezirici (1991)
    * Włochy - Mediolan, Wenecja, Padwa, Genua, Bergamo, Cermenate (1998)
    * Francja - Auxerre (2001)
    * Słowacja - Nova Sedlica (2003), Snina (2004)
    * Irlandia - Dublin (2007)
    * Ukraina - Slavske, Kijów, Lwów (2007)

W swojej długiej historii kapela pojawiała się na jednej scenie z tak znaczącymi wykonawcami jak The Exploited, Die Toten Hosen, G.B.H., UK Subs, Vibrators, Oi Polloi, Paranoid Visions, Dritte Wahl, Rasta Knast, Ine Kafe czy Smola a Hrušky.

Koncert odbędzie się na   scenie plenerowej przed Żaczkiem, po koncercie impreza w rytmach punky-reggae-ska.

fot. Mariusz Drzyzga[1] [2] [3] [4] następne »
Zdjecie nr 206307
Zdjecie nr 206308
Zdjecie nr 206309
Zdjecie nr 206310
Zdjecie nr 206311
Zdjecie nr 206312
Zdjecie nr 206313
Zdjecie nr 206314
Zdjecie nr 206315
Zdjecie nr 206316
Zdjecie nr 206317
Zdjecie nr 206318
Zdjecie nr 206319
Zdjecie nr 206320
Zdjecie nr 206321
Zdjecie nr 206322
Zdjecie nr 206323
Zdjecie nr 206324
Zdjecie nr 206325
Zdjecie nr 206326
Zdjecie nr 206327
Zdjecie nr 206328
Zdjecie nr 206329
Zdjecie nr 206330
Zdjecie nr 206331
Zdjecie nr 206332
Zdjecie nr 206333
Zdjecie nr 206334
Zdjecie nr 206335
Zdjecie nr 206336
Zdjecie nr 206337
Zdjecie nr 206338
Zdjecie nr 206339
Zdjecie nr 206340
Zdjecie nr 206341
Zdjecie nr 206342
Zdjecie nr 206343
Zdjecie nr 206344
Zdjecie nr 206345
Zdjecie nr 206346
[1] [2] [3] [4] następne »

Spodobały Ci się nasze zdjęcia? Kliknij i sprawdź, w jaki sposób możesz kupić licencję na ich wykorzystanie. Jeżeli Twoje zdjęcie zostało umieszczone bez Twojej zgody, napisz do nas na adres usunfoto@dlastudenta.pl a niezwłocznie je usuniemy. W liście podaj odnośnik do imprezy, numer podstrony oraz numer zdjęcia.

Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama