Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Skunk Anansie

Kiedy2022-05-05
GdzieKlub Studio
ul. Budryka 4
Kraków
Skunk Anansie

O zespole Skunk Anansie

Zespół Skunk Anansie od początku odznaczał się bezkompromisowym charakterem i nigdy się nie zmienił. Można to dostrzec w ich muzyce, która zawiera subtelne przejścia pomiędzy momentami delikatności a elementami naładowanymi politycznie i nagą emocjonalnością. Można to także odnaleźć w samej istocie zespołu, czyli mieszance wpływów, kultur i osobowości, które udało im się tak skutecznie połączyć.

Gdy zespół wyłonił się z obskurnego, londyńskiego zaplecza, elektryzując wszystkich, którzy mieli okazje ich posłuchać i zapewniając odświeżający zastrzyk adrenaliny dekadenckiej scenie muzycznej, członkowie Skunk Anansie brzmieli i wyglądali jak nikt inny do tej pory.

„Nikt w naszej okolicy nie widział wcześniej czegoś takiego jak my”, mówi piosenkarka Skin, która założyła zespołu wraz z basistą Cass i gitarzystą Ace. „Byliśmy jak trzęsienie ziemi”.

„Londyn w latach 90. był mieszaniną różnych ludzi”, dodaje gitarzysta Ace, „jednakże zespoły tak nie wyglądały – zawsze było to czterech kolesi z identycznymi fryzurami. Byliśmy grupą prawdziwych ludzi i właśnie dlatego byliśmy radykalni”.

Choć od tego czasu minęło już prawie 25 lat, inne zespoły nadal starają się nadrobić te zaległości. Nikt wcześniej ani później nie wywarł takiego wpływu kulturowego i emocjonalnego, co pomogło Skunk Anansie odnieść ogromny sukces. Największą miarą tego, co osiągnęli, jest fakt, iż nikomu innemu nie udało się pójść w ich ślady.

Dwadzieścia pięć lat po tym, jak wyłonili się z impetem z zaplecza Londynu, międzynarodowa sława Skunk Anansie wciąż nie gaśnie. Przy okazji rocznicy ich działalności największe media w Wielkiej Brytanii mocno akcentują znaczenie zespołu w dzisiejszej kulturze. Takie programy jak Channel 4 News, Newsnight, The One Show, Radio 2 oraz krajowe gazety okrzyknęły Skunk Anansie kultowym filarem Britrocka, a prasa muzyczna i modowa, w tym Kerrang, NME, Classic Rock, Dazed & Confused, Phoenix Magazine, Diva Magazine i wiele innych, wyraziły swoje ogromne uznanie dla tego zespołu.

ip



Zdjecie nr 1593402
Zdjecie nr 1593403
Zdjecie nr 1593404
Zdjecie nr 1593405
Zdjecie nr 1593406
Zdjecie nr 1593407
Zdjecie nr 1593408
Zdjecie nr 1593409
Zdjecie nr 1593410
Zdjecie nr 1593411
Zdjecie nr 1593412
Zdjecie nr 1593413
Zdjecie nr 1593414
Zdjecie nr 1593415
Zdjecie nr 1593416
Zdjecie nr 1593417
Zdjecie nr 1593418
Zdjecie nr 1593419
Zdjecie nr 1593420
Zdjecie nr 1593421
Zdjecie nr 1593422
Zdjecie nr 1593423
Zdjecie nr 1593424
Zdjecie nr 1593425
Zdjecie nr 1593426

Spodobały Ci się nasze zdjęcia? Kliknij i sprawdź, w jaki sposób możesz kupić licencję na ich wykorzystanie. Jeżeli Twoje zdjęcie zostało umieszczone bez Twojej zgody, napisz do nas na adres usunfoto@dlastudenta.pl a niezwłocznie je usuniemy. W liście podaj odnośnik do imprezy, numer podstrony oraz numer zdjęcia.

Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2024 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama