Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Nim wstanie dzień - spacer po krakowskich instalacjach artystycznych

Kiedy2021-02-20
Gdzie
Nim wstanie dzień - spacer po krakowskich instalacjach artystycznych

Od soboty 20 lutego do niedzieli 28 lutego w 10 miejscach na terenie Krakowa będzie można oglądać instalacje artystyczne wykonane przez krakowskich artystów. To projekty inspirowane gwiazdami, czasem czy słowem. Spieszmy się na spacer, nim wstanie dzień!

Oświetlenie, lasery, animacje czy specjalnie skomponowane dźwięki – krakowskie instalacje artystyczne zapowiadają się naprawdę widowiskowo. Prace miały być pokazane w sylwestrową noc, jednak z powodu ogłoszonych 17 grudnia 2020 roku przez Ministra Zdrowia restrykcji związanych z walką z pandemią koronawirusa musieliśmy poczekać z wystawą w przestrzeni miasta.

 – Formuła miała wspomóc krakowskich artystów i to się udało. W momencie ogłoszenia w grudniu obostrzeń sylwestrowych wiedzieliśmy, że w 2021 roku będziemy prezentować instalacje w przestrzeni miasta. Prace nad nimi były już bardzo zaawansowane, prezentowaliśmy publicznie wizualizacje, a krakowianki i krakowianie byli żywo zainteresowani projektem. Już za kilka dni w 10 lokalizacjach będzie można zobaczyć coś naprawdę zjawiskowego. Oczywiście wciąż apelujemy o zachowanie środków ostrożności i zwiedzanie z zachowaniem bezpiecznego odstępu, ale przede wszystkim zachęcamy do delektowania się tą formą sztuki i dzielenia zdjęciami ze swoich spacerów w mediach społecznościowych oraz do oznaczania Krakowa – to przecież także doskonała forma promocji naszego miasta – zachęca Izabela Błaszczyk, dyrektor KBF.

Zrezygnowaliśmy tylko z jednej, największej instalacji, czyli Bramy Otwartej. Na niej miały się pojawić zdjęcia oraz filmy przedstawiające dawne imprezy sylwestrowe w Krakowie. 31 grudnia 2020 roku przed północą mieliśmy również włączyć wielkie odliczanie. 

– Sztuka współczesna ma wiele obliczy. Tym razem jedno z nich będzie można obserwować w przestrzeni miasta podczas spacerów – szczególnie tych popołudniowych i wieczornych – mówi Jacek Majchrowski, prezydent miasta Krakowa. – Kraków od początku pandemii realizuje wiele działań, które mają na celu wsparcie kultury oraz branż odpowiadających za produkcję i realizację projektów kulturalnych. Uruchomiliśmy między innymi program „Kultura Odporna”. Cały czas szukamy jednak nowych rozwiązań, dzięki którym możemy wspierać artystów. Szukamy także możliwości, jak bezpiecznie i zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami pokazywać ich twórczość mieszkańcom. Prezentacja instalacji świetlnych, które najefektowniej wyglądają po zmroku, na miejskich placach i reprezentacyjnych ulicach, jest więc najlepszym rozwiązaniem – dodaje prezydent Majchrowski.

ip



Zdjecie nr 1554251
Zdjecie nr 1554252
Zdjecie nr 1554253
Zdjecie nr 1554254
Zdjecie nr 1554255
Zdjecie nr 1554256
Zdjecie nr 1554257
Zdjecie nr 1554258
Zdjecie nr 1554259
Zdjecie nr 1554260
Zdjecie nr 1554261
Zdjecie nr 1554262
Zdjecie nr 1554263
Zdjecie nr 1554264
Zdjecie nr 1554265
Zdjecie nr 1554266
Zdjecie nr 1554267
Zdjecie nr 1554268
Zdjecie nr 1554269

Spodobały Ci się nasze zdjęcia? Kliknij i sprawdź, w jaki sposób możesz kupić licencję na ich wykorzystanie. Jeżeli Twoje zdjęcie zostało umieszczone bez Twojej zgody, napisz do nas na adres usunfoto@dlastudenta.pl a niezwłocznie je usuniemy. W liście podaj odnośnik do imprezy, numer podstrony oraz numer zdjęcia.

Chcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2021 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama