Zmień miasto
Rozrywka Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

„Sprzedam dom, w którym ...

Kiedykażda sobota godzina 19:00
Do kiedy2007-12-15
Za ile20/30 zł
GdzieTeatr KTO
ul. Zamoyskiego 50
Kraków
„Sprzedam dom, w którym ...
 Seans teatralny Teatru KTO "Sprzedam dom, w którym już nie mogę mieszkać" inspirowany jest życiem i twórczością Bohumila Hrabala.
 
 
Poza działaniami na scenie, aktorzy anektują wszystkie możliwe przestrzenie teatru, prezentując etiudy wprowadzające widza w magiczny świat hrabalowskich postaci. Na scenie zaś zobaczymy w groteskowej formie pokazane najważniejsze zdarzenia z życia człowieka - narodziny, chrzest, pierwsza komunia, ślub, pogrzeb.
 
Historia teatralna opowiedziana charakterystycznym dla Teatru KTO językiem - brak tekstu, dużo wspaniałej muzyki - jest pełna niespodzianek i nieoczekiwanych rozwiązań."Gra aktorów jest dynamiczna, pełna uroku, któremu trudno się oprzeć. Pełno tam niespodziewanych zwrotów, które bawią lub zasmucają do łez, wprawiają w zdumienie i sprawią, że opuścisz teatr z poczuciem, że właśnie zobaczyłeś coś fascynującego(...)"Ksenija Horvat, www.EdinburghGuide.com , Edynburg. "W przedstawieniu nie pada ani jedno słowo, brzmi wspaniała muzyka, a historia pełna jest niespodzianek (...)"Barbara Wityńska Karnet Kulturalny, Kraków „(…) światłocienie, specyficzny, cierpki humor i gorzkie obserwacje są typowe dla wschodnio-europejskiej wrażliwości. Reżyser Jerzy Zoń wraz ze znakomitym zespołem zaprezentowali słodkie a zarazem dziwne dzieło teatralne”Gwen Orel, Nowy York„(…) Średniowieczna rubaszność jest tu ewidentna: to burleska – od początku do końca tragiczny, szaleńczy karnawał. (…) Piękno przebłyskujące w czasie całej godziny to piękno dostrzegane w tajemnicy, w filiżance herbaty albo w spowiedzi”.
 
Susan Gordon, www.nytheatre.com, Nowy YorkScenariusz,
 
reżyseria i opracowanie muzyczne: Jerzy Zoń
Scenografia: Joanna Jaśko-Sroka
Kostiumy: Zofia de Ines
Dźwięk: Andrzej „Czoper” Czop
Światło: Jerzy „Lisek” Lisowski
Występują: Marta Zoń, Grażyna Srebrny - Rosa, Bartek Cieniawa, Jacek Buczyński, Maciek Słota/Marcin PopczyńskiChcesz kupić nasze zdjęcia?
ZOBACZ OFERTĘ
Copyright © 2003-2023 dlastudenta.pl

FB dlaMaturzysty.pl reklama