Dzieje się - Literatura

Ruszają zapisy do 2. edycji Word2Picture na Festiwalu Conrada 2020

2020-07-21 10:24:57 | Kraków

Jeśli jesteś pracownikiem wydawnictwa lub agentem literackim i masz w swojej ofercie książki, które tylko czekają na ekranizację, zgłoś się do udziału w 2. edycji Word2Picture. Cel inicjatywy? Przeniesienie literackiego pierwowzoru na srebrny ekran.

2. edycja Word2Picture

Krakowskie Biuro Festiwalowe zaprasza redaktorów, agentów literackich oraz pracowników wydawnictw do udziału w 2. edycji Word2Picture – wydarzenia łączącego branżę książki z rynkiem filmowym, które odbędzie się w dniach 23-24 października 2020 roku  w ramach Festiwalu Conrada. Celem Word2Picture jest zaprezentowanie dwunastu książek z potencjałem adaptacyjnym, a tym samym stworzenie możliwości długofalowej współpracy między wydawcami oraz producentami filmowymi i serialowymi.

Nabór na Word2Picture i szkolenie dla wydawców

Wydarzenia word2Picture 2020 rozpoczynamy od naboru projektów książkowych do pitchingów, który startuje 13 lipca i potrwa do 3 sierpnia 2020. Podczas selekcji będą brane pod uwagę zarówno wszystkie gatunki książek, których fabuła czy sposób narracji mogą stanowić atrakcyjny materiał ekranizacyjny. Spośród nadesłanych zgłoszeń do 10 sierpnia zostanie wyłonionych dwanaście propozycji książkowych zakwalifikowanych do programu. Zgłaszający je wydawcy będą mieć tym samym możliwość wzięcia udziału w zamkniętych warsztatach online, które przygotują ich do późniejszych prezentacji. Warsztaty poprowadzi Alicja Grawon-Jaksik, ekspertka specjalizująca się w kwestiach biznesowych i prawnych w sektorze filmowym, prezeska Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych. 

Dwudniowe szkolenie rozpocznie się 24 sierpnia wprowadzającym przeglądem rynku filmowego, podczas którego uczestnicy będą mieć możliwość wglądu w specyfikę branży filmowej, ale także sposobność omówienia kwestii prawnych i prawa autorskiego przy sprzedaży praw do adaptacji. Następnie między 26 a 30 sierpnia odbędzie się cykl grupowych i indywidualnych spotkań, podczas których wydawcy otrzymają wsparcie i wskazówki potrzebne do przygotowania profesjonalnego pitchingu zgłoszonych książek.

Efektem warsztatów będzie sesja nagraniowa w studio w Krakowie, podczas której wydawcy zaprezentują swoje projekty. Nagrania będą moderowane przez Alicję Grawon-Jaksik i zostaną udostępnione producentom oraz publiczności festiwalowej w październiku podczas 12. edycji Festiwalu Conrada. 

Aby zaprezentować książkę podczas Word2Picture i wziąć udział w warsztatach, należy wysłać skan formularza zgłoszeniowego na adres word2picture@biurofestiwalowe.pl do 3 sierpnia. Szkolenie jest w całości bezpłatne i będzie odbywać się w formule online.

Październikowe wydarzenia otwarte

Word2Picture to nie tylko zamknięte warsztaty dla wydawców wokół branży filmowej czy pitchingi, lecz także część otwarta dla czytelników i widzów. Między 23 a 24 października odbędą się dyskusje online z uznanymi gośćmi z branży filmowej i wydawniczej, którzy opowiedzą o najnowszych produkcjach, a także o charakterze współpracy między autorem a reżyserem czy scenarzystą. W ramach wydarzeń odbędzie się również webinar dla producentów – syntetyczne wprowadzenie do rynku książki. Szczegóły wydarzeń już niebawem na stronie Festiwalu Conrada!

Organizatorem wydarzenia jest Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator programów Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz Krakow Film Commission. Wydarzenie odbywa się w ramach 12. edycji Festiwalu Conrada i programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Formularz zgłoszeniowy: http://conradfestival.pl/i/fmfiles/w2p-formularz-zgloszeniowy_1.docx

Regulamin naboru: http://conradfestival.pl/i/fmfiles/w2p-regulamin-2020-mz-nw13-07.docx

ip

fot. materiały prasowe

Słowa kluczowe: Kraków, zgłoszenia, nabór, regulamin, terminy
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Big Book Festival 2020
10 gorących premier na Dużym Festiwalu Czytania 2020

Podczas Big Book Festival zadebiutuje kilka ciekawych książek!

Lektury szkolne, do których warto wrócić

Sprawdź, po które lektur zdecydowanie warto sięgnąć nawet w dorosłym życiu.

Big Book Festival 2020
Ogłoszono zagranicznych gości Big Book Festival 2020

Spotkania z autorami w tym roku będą miały wyjątkową formułę.

Polecamy
Big Book Festival 2020
Nowa data i formuła Big Book Festival 2020

Ósmy międzynarodowy Duży Festiwal Czytania odbędzie się od 28 do 30 sierpnia w Warszawie.

KaÅźdego dnia
Książki romantyczne dla młodzieży

Poznajcie polecane romanse dla nastolatków!

Polecamy
Ostatnio dodane
Big Book Festival 2020
10 gorących premier na Dużym Festiwalu Czytania 2020

Podczas Big Book Festival zadebiutuje kilka ciekawych książek!

Lektury szkolne, do których warto wrócić

Sprawdź, po które lektur zdecydowanie warto sięgnąć nawet w dorosłym życiu.