Zdrowie - Kobieta

Poznaj 5 zalet aerobiku w wodzie!

2020-10-28 14:52:40 | Kraków

Aerobik w wodzie to coraz popularniejsza forma aktywności, z której uprawianiem wiążą się liczne korzyści. Aqua aerobik jest polecany każdej osobie, która lubi wodę i chce szybko poprawić swoją sprawność fizyczną. To doskonałe rozwiązanie dla osób z nadwagą, po przebytych urazach i operacjach oraz tych z nas, którzy chcą świetnie bawić się podczas ćwiczeń i przy okazji zadbać o ładną sylwetkę. Oto 5 zalet aerobiku w wodzie, dla których warto zainteresować się tą formą aktywności.

5 zalet aerobiku w wodzieAktywność fizyczna dla zdrowych i chorych

Aerobik w wodzie jest polecany zarówno osobom w pełni zdrowym, jak i tym z nas, którzy z różnych przyczyn nie mogą wykonywać tradycyjnych ćwiczeń. Opór stawiany przez wodę zapewnia doskonałą amortyzację dla ciała, co zapobiega kontuzjom oraz pogłębianiu się już istniejących problemów zdrowotnych. W efekcie, aerobik w wodzie doskonale sprawdzi się u ludzi po przebytych urazach kończyn, mających problemy z kręgosłupem, po operacjach oraz w trakcie rehabilitacji. Jednocześnie jest to doskonała propozycja dla aktywnych seniorów.

Aerobik w wodzie dla zdrowia ciała i psychiki

Aqua aerobik pozytywnie wpływa nie tylko na sylwetkę przyspieszając utratę zbędnych kilogramów i spalanie tkanki tłuszczowej, ale także poprawia ogólne samopoczucie i sprawia, że jesteśmy mniej zestresowani i spokojniejsi. Podczas intensywnej aktywności fizycznej nasz mózg wytwarza hormony szczęścia, czyli endorfiny, które sprawiają, że jesteśmy bardziej radości i zadowoleni z życia. Aktywność fizyczna wykonywana w grupie sprzyja także doskonałej zabawie, pozwala poznać nowe osoby i zawierać przyjaźnie.

Idealny sposób na odchudzanie

Aerobik w wodzie jest szczególnie polecaną formą aktywności dla osób borykających się z nadwagą i otyłością. Dzięki oporowi stawianemu przez wodę nasze ciało staje się lżejsze, co pozwala na dokładne wykonywanie ćwiczeń osobom z nadwagą. Większy wysiłek wkładany w ćwiczenia sprawia natomiast, że spalamy więcej kalorii i co za tym idzie, szybciej tracimy na wadze. Ćwiczenia wykonywane w wodzie są także bezpieczniejsze oraz obarczone mniejszym ryzykiem kontuzji, na które są szczególnie narażone osoby z nadwagą.

Zwiększenie siły mięśni

Aqua aerobik to doskonała propozycja aktywności dla osób, które chcą wyrzeźbić zgrabną sylwetkę oraz poprawić siłę swoich mięśni. Jest to bowiem forma treningu wytrzymałościowego, dzięki której można nie tylko spalić zbędną tkankę tłuszczową, ale także zadbać o sprawność mięśni oraz ich lepsze zarysowanie. Dzięki ćwiczeniom w wodzie uzyskamy więc nie tylko szczupłą sylwetkę, ale zadbamy także o jej wysportowany wygląd.

Doskonała forma aktywności na lato

5 zalet aerobiku w wodzie kończymy zachęceniem do uprawiania tej aktywności w okresie letnim. Jest to czas, kiedy niechętnie uczęszczamy na siłownię, gdyż intensywnej aktywności fizycznej nie sprzyjają wysokie temperatury. Problem ten całkowicie eliminuje aerobik w wodzie, którego specyfika pozwala na wykonywanie ćwiczeń nawet w najbardziej upalne, letnie dni. Aktywność fizyczna w wodzie zapewnia przyjemne chłodzenie ciała oraz motywuje do dalszego kontynuowania treningów.

Partnerem artykułu jest Park Wodny oferujący aerobik w wodzie - https://www.parkwodny.pl/fitpark/oferta/aqua-aerobik/.

Artykuł Partnera

fot. elements.envato.com

Słowa kluczowe: dla kogo, gdzie trenowac, zalety treningu, trening w wodzie
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Dieta IF
Post przerywany - czym jest okno żywieniowe?

Opisujemy dietę intermittent fasting.

Bijący rekordy Joe Wick. Kim jest popularny The Body Coach?

Dowiedz się więcej, o jednym najpopularniejszych trenerów fitness na Instagramie.

catering dietetyczny
Catering dietetyczny - czy pomaga w odchudzaniu? Kraków

Co możemy zrobić, aby ułatwić sobie wprowadzenie zmian w odżywianiu? Czy catering dietetyczny może nam w tym pomóc?

Polecamy
Czym jest i dlaczego nie warto usuwać wypryskÃłw samodzielnie?
Trójkąt śmierci - poznaj niebezpieczne skutki wyciskania pryszczy!

Czym jest i dlaczego nie warto usuwać wyprysków samodzielnie?

hemoroidy
Czy hemoroidy mogą pojawić się w młodym wieku?

U kogo mogą wystąpić powiększone hemoroidy i jak sobie z nimi radzić?

Polecamy
Ostatnio dodane
Dieta IF
Post przerywany - czym jest okno żywieniowe?

Opisujemy dietę intermittent fasting.

Bijący rekordy Joe Wick. Kim jest popularny The Body Coach?

Dowiedz się więcej, o jednym najpopularniejszych trenerów fitness na Instagramie.

Popularne
spalanie kalorii
Spalanie kalorii

Liczba spalonych kalorii w ciągu 1 godziny wysiłku fizycznego.

Krwawienie po stosunku
Krwawienie po stosunku

Szczęśliwa po stosunku, masz wrażenie jakbyś znajdowała się w raju. Chciałoby się krzyknąć: Chwilo trwaj! Nic nie sprowadzi cię szybciej na Ziemie, jak fakt, iż ...

72 h po...
72 h po...

Co zrobić w sytuacji, gdy odbyłaś stosunek bez zabezpieczenia i obawiasz się zajścia w niechcianą ciążę?