Kino
Wilkołak - seans z udziałem reżysera Adriana Panka

Wilkołak - seans z udziałem reżysera Adriana Panka

  • 2019-03-25, , godzina 20:15
  • od 16zł do 24zł
  • Kino Pod Baranami, Kraków

Opis

Kino Pod Baranami zaprasza na premierowy pokaz filmu Wilkołak z udziałem reżysera, Adriana Panka. Seansowi towarzyszyć będzie rozmowa z twórcą, którą poprowadzi Anita Piotrowska.

Adrian Panek, twórca głośnego debiutu Daas poświęconego postaci Jakuba Franka, osadza akcję Wilkołaka zaraz po zakończeniu II wojny światowej, w prowizorycznym sierocińcu mieszczącym się w opuszczonym pałacu otoczonym lasami. To właśnie w tych okolicznościach, gromadka dzieci wyzwolonych z obozu Gross-Rosen stara się znów nauczyć czym jest dzieciństwo, beztroska i zabawa. Przeszkadzają im w tym traumatyczne przeżycia z przeszłości oraz bezpośrednie zagrożenie: zdziczałe obozowe wilczury, poszukujące pożywienia w okolicznych lasach.

Wilkołak, nagrodzony dwiema statuetkami na Festiwalu w Gdyni (za reżyserię i muzykę) i obsypany nagrodami na prestiżowym festiwalu Black Nights w Tallinie, jest rzadkim przykładem polskiego horroru. Ten niemal nieobecny w naszym kraju gatunek, objawia się w filmie Adriana Panka ze zdwojoną siłą, łącząc typowe dla kina grozy tropy z tragiczną polską historią. Staje się dzięki temu wyjątkowo oryginalną i głęboko symboliczną opowieścią o wojennych traumach, zawartą w gatunkowych ramach. 

Po pokazie spotkanie z reżyserem - Adrianem Pankiem - poprowadzi Anita Piotrowska (Tygodnik Powszechny).

Premiera filmu: 29 marca 2019.

Film prezentowany z angielskimi napisami.

BILETY:

23 zł (normalny)

16 zł (ulgowy)

 

O FILMIE

Dla ośmiorga dzieci wyzwolonych z obozu Gross-Rosen zostaje utworzony prowizoryczny sierociniec w opuszczonym pałacu wśród lasów. Ich opiekunką staje się dwudziestoletnia Hanka, również była więźniarka. Po okropieństwach obozu bohaterowie powoli odzyskują resztki straconego dzieciństwa, jednak koszmar szybko do nich powraca. W okolicznych lasach krążą obozowe wilczury. Wypuszczone przez esesmanów przed wyzwoleniem Gross-Rosen, wygłodzone i zdziczałe zwierzęta osaczają pałac w poszukiwaniu pożywienia. W przerażonych dzieciach uruchamia się obozowy instynkt przetrwania.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Topielisko. Klątwa La Llorony
Helios zaprasza na Maraton Horrorów z La Lloroną

Premierowo zobaczymy film "Topielisko. Klątwa La Llorony".

Brahms: The Boy 2
Katie Holmes gwiazdą horroru "Brahms: The Boy 2"

Aktorka gra główną rolę w kontynuacji filmu "The Boy" z 2016 roku.