Kino
Studencki Nocny Klub Filmowy: Titane

Studencki Nocny Klub Filmowy: Titane

  • 2022-01-20, , godzina 23:00
  • 13zł dla studentów
  • Kino Pod Baranami, Kraków

Opis

Kino Pod Baranami zaprasza na kolejne spotkanie studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. W czwartkowy wieczór, 20 stycznia, na ekranie zagości nagrodzone Złotą Palmą w Cannes Titane Julii Ducournau. Projekcję poprzedzi wprowadzenie przygotowane przez jednego z widzów, a po seansie odbędzie się dyskusja o filmie. Bilety dla studentów: 13 zł.

Wyróżnione Złotą Palmą na Festiwalu w Cannes Titane Julii Ducournau to nowy film twórczyni głośnego i dzielącego publiczność Mięsa. Francuska reżyserka prezentuje skrajnie autorską, budzącą kontrowersje wizję kina, którego granice istnieją wyłącznie po to, by je przekraczać. Titane to feministyczny wizualny rollercoaster, splatający oryginalność i znajome echa dzieł mistrza body horroru, Davida Cronenberga. To również niełatwa w odbiorze, a jednocześnie czuła opowieść o potrzebie akceptacji i bycia kochanym.

Reżyserka o filmie: Podczas pisania czułam, że mam do czynienia z bardzo złożoną zagadką, z gęstą materią, którą musiałem uprościć. Jednocześnie musiałam być ostrożna, żeby nie stracić tej warstwy egzystencjalnej, na której mi zależało. Zachowanie tego balansu było wyzwaniem. (...) Chciałam nakręcić film, który początkowo może wydawać się „trudny do lubienia” z powodu swojej przemocy, ale potem bardzo przywiązujemy się do bohaterów i ostatecznie odbieramy film jako historię miłosną. A raczej opowieść o „narodzinach miłości”, bo tutaj wszystko jest kwestią wyboru.

Studencki Nocny Klub Filmowy to cykl stworzony specjalnie z myślą o poszukujących niezwykłych filmowych wrażeń studentach. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do całonocnej dyskusji w studenckim gronie.

Po seansie na uczestników spotkania czeka darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).  

Film Titane przeznaczony jest tylko dla widzów dorosłych.
 


Polecamy
Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
C’mon C’mon
Na co do kina w weekend [PREMIERY]

Nowa rola Joaquina Phoenixa, biografia Edwarda Gierka, muzyczna animacja i hazardzista Oscar Isaac.

Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!