Kino
Spotkanie Filozoficzne: Tajemnice Silver Lake

Spotkanie Filozoficzne: Tajemnice Silver Lake

  • 2018-09-12, , godzina 19:45
  • od 15zł do 20zł
  • Kino Pod Baranami, Kraków
  • Zobacz profil >>

Opis

W środę, 12 września 2018, Kino Pod Baranami zaprasza pierwsze jesienne Spotkanie Filozoficzne. W programie przedpremierowy pokaz prezentowanego w Cannes kryminału Tajemnice Silver Lake z Andrew Garfieldem w roli głównej. Projekcji towarzyszyć będzie dyskusja.

Reżyser David Robert Mitchell, twórca horroru Coś za mną chodzi, powraca z nowym filmem. Tajemnice Silver Lake to inspirowany kinem noir pełen czarnego humoru kryminał, którego głównym bohaterem jest wyraźnie pozbawiony celu w życiu młody mężczyzna. Sam jest bezrobotny, całe dnie upływają mu na grach komputerowych i pochłanianiu kolejnych produktów popkultury, której jest fanem. Dopiero tajemnicze zniknięcie atrakcyjnej dziewczyny z sąsiedztwa wyrywa go z rutyny. W zafascynowanym zagadkami Hollywood chłopaku budzi się detektyw, która rusza w podróż po ulicach Los Angeles śladami spisku, wykorzystując informacje zakodowane w artefaktach: kasetach VHS, znakach na ścianach, komiksach i piosenkach. W rolach głównych wystąpili Andrew Garfield (Przełęcz ocalonych) i Riley Keough (American Honey), którym partnerują Topher Grace (serial Różowe lata 70.), Sydney Sweeney (serial Opowieść podręcznej) i Zosia Mamet (serial Dziewczyny).
Tajemnice Silver Lake zaprezentowano w Konkursie Głównym tegorocznej edycji festiwalu w Cannes. Polską premierę filmu zaplanowano na 21 września 2018.

Po seansie odbędzie się dyskusja inspirowana filmem, którą poprowadzi mgr Agnieszka Urbańczyk.

Film zostanie zaprezentowany w ramach cyklu Spotkań Filozoficznych. Spotkania Filozoficzne to okazja do rozmowy o filozofii, kulturze i kinie. Celem spotkań jest spojrzenie na najnowsze światowe premiery z pogłębionej perspektywy.

mgr Agnieszka Urbańczyk - doktorantka kulturoznawstwa na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego, absolwentka polonistyki antropologiczno – kulturowej na MISH. Od 2015 roku realizuje projekt Polityczność science fiction w recepcji fanowskiej w ramach programu Diamentowy Grant. Jej zainteresowania związane są z szeroko pojętą politycznością kultury popularnej (w szczególności science-fiction), jej recepcją, kulturą fanowską i jej dyskursami, teorią krytyczną, biopolityką i teologią polityczną.

BILETY:
20 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy)

Polecamy
Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Jedno Åźycie
"Jedno życie" filmem otwarcia przeglądu Kino Na Granicy w Cieszynie

Będzie to pierwszy seans tej produkcji w Polsce.

Challengers film 2023
Rusza przedsprzedaż biletów na "Challengers" i "Niepokalaną"

Obie produkcje będzie można zobaczyć w kinach sieci Multikino już 26 kwietnia.

Popularne
25 najlepszych filmów wszech czasów
25 najlepszych filmów wszech czasów

Magazyn "Empire" wybrał najlepsze filmy wszech czasów. Zapraszamy do obejrzenia ścisłej czołówki rankingu!

Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi
Najlepsze filmy dla zjaranych ludzi

Dym w płucach często łączy się z oglądaniem filmów. Prezentujemy 20 idealnych filmów na wieczór z zielskiem.

12 najlepszych filmów psychologicznych
12 najlepszych filmów psychologicznych

Przedstawiamy najlepsze filmy psychologiczne, które każdego oglądającego zmuszą do refleksji!