Kino
Sauvage - pokaz przedpremierowy z udziałem reżysera

Sauvage - pokaz przedpremierowy z udziałem reżysera

  • 2019-05-19, , godzina 18:00
  • od 16zł do 23zł
  • Kino Pod Baranami, Kraków

Opis

Kino Pod Baranami zaprasza na przedpremierowy pokaz filmu Sauvage - kameralnego portretu młodego mężczyzny, w którego wcielił się nagrodzony w Cannes Félix Maritaud. Seansowi towarzyszyć będzie spotkanie z reżyserem filmu, Camille Vidalem-Naquetem.

Sauvage z francuskiego znaczy dziki, udomowiony. Taki właśnie jest Léo, główny bohater filmu, który najbardziej na świecie ceni swoją wolność. Jest ona jedynym, co posiada, więc by ją utrzymać, spotyka się z mężczyznami za pieniądze. Z drugiej jednak strony, Léo bardzo pragnie bliskości i ma nadzieję, że jego relacja z najbliższym przyjacielem przerodzi się w coś więcej. Niestety, bezwzględny świat nie sprzyja tego rodzaju uczuciom i skutecznie utrudnia bohaterowi budowanie bliższych relacji.

Debiutancki film Camille Vidala-Naqueta to intrygujący głos w dyskusji o konflikcie między potrzebami wolności i bezpieczeństwa, koncentrujący się na psychologii bohaterów i ich indywidualnych decyzjach. Sauvage zapada w pamięć także dzięki hipnotyzującej roli Félixa Maritauda (120 uderzeń serca, Jonas, Nóż + serce), wyróżnionego na Festiwalu w Cannes prestiżową nagrodą Rising Star. 

Gościem pokazu będzie reżyser Sauvage, Camille Vidal-Naquet - absolwent literatury, twórca filmów krótkometrażowych oraz eksperymentalnego obrazu w języku migowym pt. Geniusz, a także nauczyciel akademicki, wykładający analizę filmu.

 

BILETY:

23 zł (normalny)

16 zł (ulgowy)

 

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Terminator: Mroczne przeznaczenie
Linda Hamilton powraca w zwiastunie filmu "Terminator: Mroczne przeznaczenie" [WIDEO]

Aktorka powraca do roli Sary Connor, a w obsadzie są też młode gwiazdy kina.

Aladyn 2019
Na co do kina w weekend [PREMIERY]

Aktorski "Aladyn", horror o "złym supermanie" i japońska rewelacja z Cannes.