Kino
18. MFF Nowe Horyzonty - najciekawsze filmy

18. MFF Nowe Horyzonty - najciekawsze filmy

  • 2019-01-07, do 2019-01-10
  • od 15zł do 44zł
  • Małopolski Ogród Sztuki, ul. Rajska 12, Kraków

Opis

Kino Pod Baranami zaprasza do Małopolskiego Ogrodu Sztuki na przegląd najciekawszych filmów prezentowanych podczas 18. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty. W programie przedpremierowe pokazy trzech wielokrotnie nagradzanych dramatów oraz uhonorowany Europejską Nagrodą Filmową dokument o momencie zwrotnym w karierze Ingmara Bergmana.

Podczas tegorocznego tournée wrocławskiego festiwalu, widzowie Kina Pod Baranami zobaczą przedpremierowo film Ága Milko Lazarova, który zamykał festiwal w Berlinie w 2018 roku. Główny bohater mieszka wraz z żoną w jurcie stojącej na zamarzniętych wodach rzeki Leny. Całe życie polował na renifery, których nie sposób już spotkać na okolicznych białych równinach. Jedyne co im pozostało po dawnym świecie to opowieści i wspomnienie córki, która wybrała inne życie.

W programie znalazła się także najnowsza produkcja Nuriego Bilge Ceylana, twórcy nagrodzonego Złotą Palmą Zimowego snu. Jego Dzika grusza to melancholijna historia młodego, aspirującego pisarza, który musi na nowo się odnaleźć po powrocie w rodzinne strony. Na tle zachwycających krajobrazów tureckiej prowincji rozgrywa się opowieść oparta przede wszystkim na znakomicie napisanych, rozbudowanych dialogach, odwołujących się do filozofii, religijnej tradycji i etyki.

W Krakowie zaprezentowany zostanie również najlepszy debiut ostatniej edycji festiwalu w Cannes, czyli Girl autorstwa Lukasa Dhonta. Belgijski reżyser z niezwykłą wrażliwością snuje historię młodziutkiej baletnicy, której na drodze do realizacji marzeń stoi fakt, że wbrew własnej woli dla całego świata jest chłopcem. Girl już niedługo walczyć będzie o Złoty Glob dla najlepszego filmu obcojęzycznego. W roli głównej wystąpił nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej tancerz Victor Polster.

W ramach tournée do Kina Pod Baranami powróci także najlepszy europejski dokument 2018 roku, czyli Bergman - rok z życia autorstwa Jane Magnusson. Twórczyni filmu przygląda się momentowi zwrotnemu w życiu legendarnego szwedzkiego reżysera Ingmara Bergmana, który wyznaczyły premiery filmów Siódma pieczęć i Tam, gdzie rosną poziomki. Poprzez rozmowy z jego przyjaciółmi i współpracownikami reżyserka unika stawiania mistrza na piedestale. Tworzy na wskroś uczciwy portret niezwykłego artysty, pokazując również, jak dalece niedoskonałym był człowiekiem. O swoich doświadczeniach z Bergmanem i jego twórczością opowiadają m.in. Liv Ullmann, Barbra Streisand, Lars von Trier i współpracująca z nim przez wiele lat w teatrze Lena Andre.

Wszystkie filmy prezentowane będą z polskimi i angielskimi napisami.

Pokazy filmowe odbędą się w programowanej przez Kino Pod Baranami sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki (ul. Rajska 12).

PROGRAM:

 

poniedziałek, 7 stycznia, godz. 20.15

ÁGA | ÁGA

reż. Milko Lazarov, Bułgaria/Niemcy/Francja 2018, 96'

 

wtorek, 8 stycznia, godz. 20.15

BERGMAN - ROK Z ŻYCIA

| BERGMAN: A YEAR IN A LIFE | BERGMAN - ETT ÅR, ETT LIV

reż. Jane Magnusson, Szwecja/Norwegia 2018, 117’

 

środa, 9 stycznia, godz. 20.15

DZIKA GRUSZA | THE WILD PEAR TREE | AHLAT AĞACI

reż. Nuri Bilge Ceylan, Turcja/Macedonia/Francja/Niemcy/Bośnia i Hercegowina

/Bułgaria/Szwecja 2018, 188’

 

czwartek, 10 stycznia, godz. 20.15

GIRL | GIRL

reż. Lukas Dhont, Belgia/Holandia 2018, 105’

 

BILETY:

22 zł (normalny) | 15 zł (ulgowy)

Karnet (4 filmy): 44 zł

* Bilety dostępne w kasach Kina, przed wejściem do sali kinowej Małopolskiego Ogrodu Sztuki oraz online.

**Zakup Karnetu online pod adresem: kasa@kinopodbaranami.pl

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Szpieg
Szpieg - recenzja

Oceniamy bardzo "amerykański" film szpiegowski prosto z Korei Południowej.

John Wick 3
Zobacz zwiastun filmu "John Wick: Chapter 3 - Parabellum" [WIDEO]

Do sieci trafił zwiastun najnowszego filmu z Keanu Reevesem!