Wakacyjne Podróże Filmowe
2007-07-18 15:45:25 | Kraków Wakacyjne Podróże Filmowe w kinie Mikro trwają. Choć pogoda sprzyja raczej plażowaniu, kino zaprasza wszystkich widzów na powtórkę najlepszych propozycji filmowych z kilku ostatnich sezonów. Już w tym tygodniu rusza cykl Kolory Wschodu i magia Afryki.
Kolory Wschodu i magia Afryki - Tydzień azjatycko – afrykański, 20 - 26 lipca
20 – 22 lipca (piątek – niedziela)
Sala Mikro
15:30 CESARZOWA | MAN CHENG JIN DAI HUANG JIN JIA
Reż. Yimou Zhang, Chiny, Hongkong 2006, 111’
17:30 UŚPIONE DZIECKO | L’ENFANT ENDORMI
Reż. Yasmine Kassari, Belgia, Maroka 2004, 110’
19:30 CZAS PIJANYCH KONI | ZAMANI BARAYE MASTI ASBHA
Reż. Bahman Ghobadi, Iran, Francja 2000, 80’
21:00 OSTATNI KRÓL SZKOCJI | THE LAST KING OF SCOTLANDReż. Kevin Macdonald, USA, Wielka Brytania 2006, 123’
Sala mikroffala
16:30 AME AGARU
Reż. Takashi Koizumi, Japonia, Francja 1999, 90’
18:30 BALZAC I MAŁA CHINKA | BALZAC ET LA PETITE TAILLEUSE CHINOISE
Reż. Sijie Dai, Francja, Chiny 2002, 110’
20:30 HOTEL RUANDA
Reż. Terry George, RPA, Wielka Brytania, Włochy, Kanada 2004, 121’
23 lipca (poniedziałek)
Sala Mikro
15:00 OSTATNI KRÓL SZKOCJI | THE LAST KING OF SCOTLAND
19:00 KOCHANEK | L’AMANT
Reż. Jean-Jacques Annaud, Francja, Wielka Brytania, Wietnam 1992, 115’
21:00 PUSTY DOM | BIN JIP
Reż. Kim Ki-duk, Korea Płd., Japonia 2004, 89’
Sala mikroffala
16:00 NIGDZIE W AFRYCE | NIRGEDWO IN AFRIKA
Reż. Caroline Link, Niemcy 2001, 141’
18:30 TSOTSI
Reż. Gavin Hood, RPA, USA, Wielka Bytania 2005, 94’
20:30 2046
Reż. Wong Kar Wai, Hongkong, Chiny, Francja 2004, 123’
24 lipca (wtorek)
Sala Mikro
15:00 OSTATNI KRÓL SZKOCJI | THE LAST KING OF SCOTLAND
17:15 CESARZOWA | MAN CHENG JIN DAI HUANG JIN JIA
19:15 KOCHANEK | L’AMANT
21:15 PUSTY DOM | BIN JIP
Sala mikroffala
16:00 NIGDZIE W AFRYCE | NIRGEDWO IN AFRIKA
18:30 TSOTSI
20:30 2046
25 – 26 lipca (środa – czwartek)
Sala Mikro
15:00 BIAŁA MASAJKA | DIE WEISSE MASSAI
Reż. Hermine Huntgeburth, Niemcy 2005, 131’
17:15 WIERNY OGRODNIK | THE CONSTANT GARDENER
Reż. Fernando Meirelles, USA, Wielka Brytania 2005, 129’
19:30 WIOSNA, LATO, JESIEŃ, ZIMA … I WIOSNA | SPRING, SUMMER, FALL, WINTER … AND SPRING
Reż. Kim Ki-duk, Korea Płd., Niemcy 2003, 103’
21:15 TSOTSI
Sala mikroffala
16:00 LALKI | DOORUZU
Reż. Takeshi Kitano, Japonia, Francja 2002, 114’
18:00 NIGDZIE W AFRYCE | NIRGEDWO IN AFRIKA
20:30 SPRAGNIENI MIŁOŚCI | IN THE MOOD FOR LOVE
Reż. Wong Kar Wai, Hongkong, Francja 2002, 96’
AMERICAN BEAUTY - Tydzień amerykański, 27 lipca - 2 sierpnia
27 – 29 lipca (piątek – niedziela)
Sala Mikro
15:00 DIABEŁ UBIERA SIĘ U PRADY | THE DEVIL WEARS PRADA
Reż. David Frankel, USA 2006, 109’
17:00 TAJEMNICA BROKEBACK MOUNTAIN | BROKEBACK MOUNTAIN
Reż. Ang Lee, USA 2005, 134’
19:15 BORAT: PODPATRZONE W AMERYCE, ABY KAZACHSTAN RÓSŁ W SIŁĘ A LUDZIE ŻYLI DOSTATNIEJ | BORAT: CULTURAL LEARNINGS OF AMERICAFOR MAKE BENEFIT GLORIOUS NATION OF KAZAKHSTAN
Reż. Larry Charles, USA 2006, 84’
21:00 MILLION DOLLAR HOTEL
Reż. Wim Wenders, USA, Wielka Brytania, Niemcy 2000, 122’
Sala mikroffala
16:30 GOOD NIGHT AND GOOD LUCK
Reż. George Clooney, USA, Francja, Wielka Brytania 2005, 93’
18:15 PRAWDZIWA HISTORIA | THE WORLD’S FASTEST INDIAN
Reż. Roger Donaldson, USA, Nowa Zelandia 2005, 127’
20:30 BROKEN FLOWERS
Reż. Jim Jarmusch, USA 2005, 105’
30 – 31 lipca (poniedziałek – wtorek)
Sala Mikro
15:00 TARNATION
Reż. Jonathan Caouette, USA 2003, 88’
17:00 DIABEŁ UBIERA SIĘ U PRADY | THE DEVIL WEARS PRADA
19:00 BORAT: PODPATRZONE W AMERYCE, ABY KAZACHSTAN RÓSŁ W SIŁĘ A LUDZIE ŻYLI DOSTATNIEJ | BORAT: CULTURAL LEARNINGS OF AMERICAFOR MAKE BENEFIT GLORIOUS NATION OF KAZAKHSTAN
21:00 KAWA I PAPIEROSY | COFFEE AND CIGARETTES
Reż. Jim Jarmusch, USA 2003, 96’
Sala mikroffala
16:30 DRÓŻNIK | THE STATION AGENT
Reż. Thomas McCarthy, USA, Kanada 2003, 87’
18:30 FACTOTUM
Reż. Bent Hamer, USA, Norwegia 2005, 94’
20:30 PULP FICTION
Reż. Quentin Tarantino, USA 1994, 154’
1 – 2 sierpnia (środa – czwartek)
Sala Mikro
15:00 BORAT: PODPATRZONE W AMERYCE, ABY KAZACHSTAN RÓSŁ W SIŁĘ A LUDZIE ŻYLI DOSTATNIEJ | BORAT: CULTURAL LEARNINGS OF AMERICAFOR MAKE BENEFIT GLORIOUS NATION OF KAZAKHSTAN
16:30 DIABEŁ UBIERA SIĘ U PRADY | THE DEVIL WEARS PRADA
18:30 PULP FICTION
21:15 NAGI LUNCH | NAKED LUNCH
Reż. David Cronenberg, Kanada, USA, Wielka Brytania 1991, 115’
Sala mikroffala
16:45 BROKEN FLOWERS
18:45 INACZEJ NIŻ W RAJU | STRANGER THEN PARADISE
Reż. Jim Jarmusch, USA 1984, 89’
20:30 KAWA I PAPIEROSY | COFFEE AND CIGARETTES
Z RÓŻNYCH STRON ŚWIATA - Tydzień rozmaitości , 3 – 9 sierpnia
3 – 5 sierpnia (piątek – niedziela)
Sala Mikro
15:00 12:08 NA WSCHÓD OD BUKARESZTU | FOST SAU N-A FOST ?
Reż. Cornelius Porumboiu, Rumunia 2006, 89’
17:00 WIELKA CISZA | DIE GROSSE STILLE
Reż. Philips Groning, Francja, Niemcy, Szwajcaria 2005, 164’
20:00 INLAND EMPIRE
Reż. David Lynch, USA, Francja, Polska 2006, 172’
Sala mikroffala
16:00 KUPIEC WENECKI | THE MERCHANT OF VENICE
Reż. Michael Radford, Luksemburg, USA, Wielka Brytania, Włochy 2004,138’
18:30 CINEMA PARADISO
Reż. Giuseppe Tornatore, Włochy, Francja 1988, 120’
20:45 KONTROLERZY | KONTROLL
Reż. Nimród Antal, Węgry 2003, 110’
6 sierpnia (poniedziałek)
Sala Mikro
15:00 CÓRKA BOTANIKA | LES FILLES DU BOTANISTE
Reż. Sijie Dai, Francja, Ciny 2006, 105’
20:00 INLAND EMPIRE
Sala mikroffala
16:30 POWRÓT | WOZWRASZCZENIJE
Reż. Andrzej Zwiagincew, Rosja 2003, 105’
18:30 PIANO BAR | AND NOW… LADIES & GENTLMAN
Reż. Claude Lelouch, Francja, Wielka Brytania 2002, 133’
20:30 EXILS
Reż. Tony Gatlif, Francja 2004, 103’
7 sierpnia (wtorek)
Sala Mikro
15:00 WIELKA CISZA | DIE GROSSE STILLE
18:00 CÓRKA BOTANIKA | LES FILLES DU BOTANISTE
20:00 INLAND EMPIRE
Sala mikroffala
16:00 POWRÓT | WOZWRASZCZENIJE
18:00 PIANO BAR | AND NOW… LADIES & GENTLMAN
20:30 EXILS
8 – 9 sierpnia (środa – czwartek)
Sala Mikro
15:45 GRBAVICA
Reż. Jasmina ®banić, Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Austria, Niemcy 2006, 90’
17:30 BABEL
Reż. Alejandro Gonzalez Inarritu, USA, Francja, Meksyk 2006, 142’
20:00 INLAND EMPIRE
Sala mikroffala
16:30 RZYMSKA OPOWIEŚĆ | BESIEGED
Reż. Bernardo Bertolucci, Włochy, Wielka Brytania 1998, 93’
18:30 UKRYTE PRAGNIENIA | STELING BEAUTY
Reż. Bernardo Bertolucci, Francja, Włochy, Wielka Brytania 1996, 113’
20:30 TRANSYLWANIA
Reż. Tony Gatlif, Francja 2006, 103’
KINO LATINO – Tydzień po hiszpańsku, 10 – 16 sierpnia
10 – 12 sierpnia (piątek – niedziela)
Sala Mikro
15:30 LABIRYNT FAUNA | EL LABERINTO DEL FAUNO
Reż. Guillermo del Torro, Meksyk, Hiszpania, USA 2006, 112’
17:30 VIVA CUBA
Reż. Juan Carlos Cremata Malberti, Kuba 2005, 80’
19:00 MADEINUSA
Reż. Claudia Llosa, Peru, Hiszpania 2006, 100’
21:00 ROSARIO TIJERAS
Reż. Emilio Maille, Kolumbia, Meksyk, Hiszpania, Francja, Brazylia 2005, 126’
Sala mikroffala
16:15 DZIENNIKI MOTOCYKLOWE | DIARIOS DE MOTOCICLETA
Reż. Walter Salles, Argentyna, Chile, Francja, Peru, Niemcy, Kuba, Meksyk, Wielka Brytania, USA 2004, 121’
18:30 NIEŚWIADOMI | INCONSCIENTES
Reż. Joaquin Oristrell, Hiszpania, Portugalia 2004, 110’
20:30 W STRONĘ MORZA | MAR ADENTRO
Reż. Alejandro Amenabar, Hiszpania 2004, 125’
13 – 14 sierpnia (poniedziałek – wtorek)
Sala Mikro
15:30 VIVA CUBA
17:00 GRANATOWYPRAWIECZARNY | AZULOSCUROCASINEGRO
Reż. Daniel Sanchez Arrevalo, Hiszpania 2006, 105’
19:00 SKRZYPCE | EL VIOLIN
Reż. Francisco Vargas, Meksyk 2005, 99’
21:00 ROSARIO TIJERAS
Sala mikroffala
16:30 POROZMAWIAJ Z NIĄ | HABLE CON ELLA
Reż. Pedro Almodovar, Hiszpania 2002, 102’
18:30 4 PIĘTRO | PLANTA 4a,
Reż. Antonio Mercero, Hiszpania 2003, 101’
20:30 NIEŚWIADOMI | INCONSCIENTES
15 – 16 sierpnia (środa – czwartek)
Sala Mikro
15:00 VENGO
Reż. Tony Gatlif, Hiszpania, Francja 2000, 90’
16:45 ROSARIO TIJERAS
19:00 VOLVER
Reż. Pedro Almodovar, Hiszpania 2006, 120’
21:00 ŻYCIE UKRYTE W SŁOWACH | LA VIDA SECRETA DE LAS PALABRAS
Reż. Isabel Coixet, Hiszpania 2005, 122’
Sala mikroffala
16:15 MACHUCA
Reż. Andres Wood, Chile, Hiszpania, Wielka Brytania 2004, 120’
18:30 BOMBON EL PERRO
Reż. Carlos Sorin, Argentyna 2004, 97’
20:30 ZŁE WYCHOWANIE | LA MALA EDUCATION
Reż. Pedro Almodovar, Hiszpania 2002, 102’
KINO NASZYCH SĄSIADÓW - Tydzień czesko – słowacki, 17 – 23 sierpnia
17 sierpnia (piątek)
Sala Mikro
15:15 SŁONECZNE MIASTO | SLUNECNI STAT
Reż. Martin ©ulik, Czechy, Słowacja 2005, 95’
17:00 OBSŁUGIWAŁEM ANGIELSKIEGO KRÓLA | OBSLUHOVAL JSEM ANGLICKEHO KRALE
Reż. Jiøi Menzel, Czechy 2006, 120’
19:15 POCIĄGI POD SPECJALNYM NADZOREM | OSTRE SLEDOVANE VLAKY
Reż. Jiøi Menzel, Czechosłowacja 1966, 92’
21:00 POSTRZYŻYNY | POSTØI®INY
Reż. Jiøi Menzel, Czechosłowacja 1980, 93’
Sala mikroffala
16:30 SAMOTNI | SAMOTÁØI
Reż. David Ondøíèek, Czechy 2000, 105’
18:30 ROK DIABŁA | ROK DABLA
Reż. Petr Zelenka, Czechy 2002, 90’
20:30 GUZIKOWCY | KNOFLIKARI
Reż. Petr Zelenka, Czechy 1997, 110’
18 – 19 sierpnia (sobota – niedziela)
Sala Mikro
15:30 OGRÓD | ZAHRADA
Reż. Martin ©ulik, Czechy, Słowacja 1995, 104’
17:30 SZCZĘŚCIE | ©TÌSTI
Reż. Bohdan Slama, Czechy 2005, 100’
19:15 POCIĄGI POD SPECJALNYM NADZOREM | OSTRE SLEDOVANE VLAKY
21:00 OBSŁUGIWAŁEM ANGIELSKIEGO KRÓLA | OBSLUHOVAL JSEM ANGLICKEHO KRALE
Sala mikroffala
15:00 JAZDA | JIZDA
Reż. Jan Serak, Czechy 1994, 90’
16:45 ROK DIABŁA | ROK DABLA
18:30 KOLA | KOLJA
Reż. Jan Serak, Czechy 1996, 104’
20:30 SEX W BRNIE| NUDA W BRNE
reż. Vladimir Moravek, Czechy 2003, 103’
20 sierpnia (poniedziałek)
Sala Mikro
15:00 POCIĄGI POD SPECJALNYM NADZOREM | OSTRE SLEDOVANE VLAKY
19:00 OBSŁUGIWAŁEM ANGIELSKIEGO KRÓLA | OBSLUHOVAL JSEM ANGLICKEHO KRALE
21:15 SZCZĘŚCIE | ©TÌSTI
Sala mikroffala
16:00 DZIKIE PSZCZOŁY| DIVOKÉ VÈELY
Reż. Bohdan Slama, Czechy 2001, 114’
18:15 WYCHOWANIE DZIEWCZĄT W CZECHACH | VYCHOVA DIVEK V CECHACH
Reż. Petr Koliha, Czechy 1997, 116’
20:30 JEDNA RĘKA NIE KLASZCZE | JEDNA RUKA NETLESKA
Reż. David Ondricek, komedia, Czechy 2003, 100’
21 sierpnia (wtorek)
Sala Mikro
15:15 POCIĄGI POD SPECJALNYM NADZOREM | OSTRE SLEDOVANE VLAKY
17:00 OPOWIEŚCI O ZWYCZAJNYM SZALEŃSTWIE | PRIBEHY OBYCEJNEHO SILENSTVI
Reż. Petr Zelenka, Czechy 2005, 107’
19:00 OBSŁUGIWAŁEM ANGIELSKIEGO KRÓLA | OBSLUHOVAL JSEM ANGLICKEHO KRALE
21:15 SZCZĘŚCIE | ©TÌSTI
Sala mikroffala
16:00 DZIKIE PSZCZOŁY | DIVOKÉ VÈELY
18:15 WYCHOWANIE DZIEWCZĄT W CZECHACH | VYCHOVA DIVEK V CECHACH
20:30 JEDNA RĘKA NIE KLASZCZE | JEDNA RUKA NETLESKA
22 – 23 sierpnia (środa – czwartek)
Sala Mikro
15:00 POD JEDNYM DACHEM | PELÍ©KY
Reż. Jan Høebejk, Czechy 1999, 115’
17:00 SZCZĘŚCIE | ©TÌSTI
19:00 OBSŁUGIWAŁEM ANGIELSKIEGO KRÓLA | OBSLUHOVAL JSEM ANGLICKEHO KRALE
21:15 POCIĄGI POD SPECJALNYM NADZOREM | OSTRE SLEDOVANE VLAKY
Sala mikroffala
16:15 MUSIMY SOBIE POMAGAĆ | MUSÍME SI POMÁHAT
Reż. Jan Høebejk, Czechy 2000, 120’
18:30 POSTRZYŻYNY | POSTØI®INY
20:30 GUZIKOWCY | KNOFLIKARI
FILMOWE LAST MINUTE - Tydzień w Irlandii i Wielkiej Brytanii, 24 – 30 sierpnia
24 – 26 sierpnia (piątek – niedziela)
Sala Mikro
15:00 ŚNIADANIE NA PLUTONIE | BREAKFAST ON PLUTO
Reż. Neil Jordan, Irlandia, Wielka Brytania 2005, 135’
17:15 KRÓLOWA | THE QUEEN
Reż. Stephen Frears, Wielka Brytania, Francja 2006, 103’
19:15 SCOOP – GORĄCY TEMAT | SCOOP
Reż. Woody Allen, Wielka Brytania, USA 2006, 95’
21:00 WIATR BUSZUJĄCY W JĘCZMIENIU | THE WIND THAT SHAKES THE BARLEY
Reż. Ken Loach, Irlandia, Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, Niemcy, Włochy 2006, 127’
Sala mikroffala
16:30 HOTEL SPLENDIDE
Reż. Terence Gross, Wielka Brytania, Francja 2000, 98’
18:30 LAWENDOWE WZGÓRZE | LADIES IN LAVENDER
Reż. Charles Dance, Wielka Brytania 2004, 103’
20:30 LATO MIŁOŚCI | MY SUMMER OF LOVE
Reż. Paweł Pawlikowski, Wielka Brytania 2004, 86’
27 – 28 sierpnia (poniedziałek – wtorek)
Sala Mikro
16:00 KRÓLOWA | THE QUEEN
18:00 PRZEŁAMUJĄC FALE | BREAKING THE WAVES
Reż. Lars von Trier, Dania, Francja, Holandia, Islandia, Norwegia, Wielka Brytania, Holandia 1996, 159’
21:00 ŚNIADANIE NA PLUTONIE | BREAKFAST ON PLUTO
Sala mikroffala
16:30 PRZETRZYMAĆ TĘ MIŁOŚĆ | ENDURING LOVE
Reż. Roger Michell, Wielka Brytania 2004, 100’
18:30 HUMAN TRAFFIC
Reż. Justin Kerrigan, Irlandia, Wielka Brytania 1999, 99’
20:30 DZIEWCZYNA Z PERŁĄ | GIRL WITH A PEARL EARRING
Reż. Peter Webber, Wielka Brytania, USA, Luksemburg 2003, 93’
29 – 30 sierpnia (środa – czwartek)
Sala Mikro
15:00 OMAGH
Reż. Pete Travis, Irlandia, Wielka Brytania 2004, 106’
16:45 WIATR BUSZUJĄCY W JĘCZMIENIU | THE WIND THAT SHAKES THE BARLEY
19:00 ŚNIADANIE NA PLUTONIE | BREAKFAST ON PLUTO
21:15 MOJA LEWA STOPA | MY LEFT FOOT
Reż. Jim Sheridan, Irlandia, USA, Wielka Brytania 1989, 98’
Sala mikroffala
16:30 VERA DRAKE
Reż. Mike Leigh, Wielka Brytania, Nowa Zelandia, Francja 2004, 125’
18:45 LATO MIŁOŚCI | MY SUMMER OF LOVE
20:30 WILBUR CHCE SIĘ ZABIĆ | WILBUR WANTS TO KILL HIMSELF
Reż. Lone Scherfig, Dania, Szwecja, Wielka Brytania 2002, 105