Dzieje się - Kino

PRESSentacje:Tomasz Raczek i Marcin Szczygielski

2008-05-20 10:21:06 | Kraków
 Są gejami. Żyją ze sobą od 15 lat. Publicznie powiedzieli o tym w październiku. Tomasz Raczek i Marcin Szczygielski będą gośćmi PRESSentacji w środę, 28 maja.


Tomasz Raczek to jeden z najpopularniejszych w Polsce krytyków filmowych. Prowadził programy w telewizjach Canal Plus, TVP i Polsacie, nadawał audycje w Polskim Radiu, TOK FM i RMF FM. Współtworzył słynny duet z Zygmuntem Kałużyńskim. Znani byli z zażartych sporów o filmy. Dyskusje prowadzili zarówno w telewizji, prasie jak i książkach.

Raczek jest laureatem Wiktora oraz nagród za osiągnięcia w dziedzinie krytyki artystycznej (m.in. Nagrody im. Stanisława Wyspiańskiego), ukończył wydział wiedzy o teatrze w warszawskiej Akademii Teatralnej. Publikował w „Rzeczpospolitej”, „Polityce”, „Filmie”, „Kinie” i „Wprost”. Obecnie prowadzi wydawnictwo Latarnik. Właśnie w tym wydawnictwie swoją najnowszą książkę „Berek” wydał Marcin Szczygielski, życiowy partner Raczka. Spotkanie w Klubie Pod Jaszczurami będzie połączone z promocją powieści.

Marcin Szczygielski jest pisarzem, grafikiem i dziennikarzem. Przez sześć lat był związany z miesięcznikiem „Playboy”. Pełnił funkcję dyrektora artystycznego. Jego prace publikowały pisma „Playboy”, „Voyage”, „Newsweek”, „Pani”, „Olivia” i „Rodzice”, a miesięcznik „Fantastyka” zamieścił obszerny wybór jego grafik.

Jako dziennikarz związany z tygodnikiem „Wprost”, w którym przez dwa lata prowadził rubrykę Top TV oraz miesięcznikiem „Playboy”, gdzie publikował teksty poświęcone architekturze wnętrz i wzornictwu. W kwietniu 2007 został redaktorem naczelnym miesięcznika „Moje Mieszkanie”. Pracował też w telewizjach Canal Plus i TVN. „Berek” jest jego szóstą książką. Wcześniej napisał m.in. „PL-Boy” (2003), „Nasturcje i ćwoki” (2005) oraz „Farfocle namiętności” (2006).

Klub Pod Jaszczurami (Rynek Główny 8)
godz. 19.00, wstęp wolny
Prowadzenie: Bartek Borowicz
Słowa kluczowe: Pressentacje, Klub Pod Jaszczurami, Kraków, dziennikarze, Berek,
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Diablo. Wyścig o wszystko
Mikołaj Roznerski w wyścigowym filmie akcji [FOTO]

"Diablo. Wyścig o wszystko" wejdzie do kin w styczniu 2019.

Once Upon a Deadpool
"Once Upon a Deadpool", czyli "Deadpool 2" dla dzieci na święta [WIDEO]

Ugrzeczniona wersja krwawego filmu wraca do kin. Zobacz zwiastun!

Polecamy
Magdalena Sroka nowym dyrektorem PISF
Magdalena Sroka nowym dyrektorem PISF

Obecna wiceprezydent Krakowa ds. kultury i promocji miasta Magdalena Sroka została nowym dyrektorem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Zastąpi Agnieszkę Odorowicz, która odchodzi po dwóch kadencjach.

"Erratum" - premiera w Krakowie
"Erratum" - premiera w Krakowie Kraków

Erratum - tytuł najnowszego filmu Marka Lechickiego można przetłumaczyć, jako spis pomyłek lub usterek do naprawienia. Czy tym właśnie, według reżysera, jest nasze życie? Najoryginalniejszy film tego sezonu, zdobywca licznych nagród festiwalowych wchodzi do kin.

Premiery filmowe
Zapowiedzi filmowe
O nich się mówi
Ostatnio dodane
Diablo. Wyścig o wszystko
Mikołaj Roznerski w wyścigowym filmie akcji [FOTO]

"Diablo. Wyścig o wszystko" wejdzie do kin w styczniu 2019.

Konkurs Ziaja