zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Krakowski projekt dla młodych osób niepełnosprawnych, które poszukują pracy

poniedziałek, 22-01-2018 (00:00:00) | komentarze (0)


Jeśli  brakuje Ci pewności siebie, siły przebicia na rynku pracy i uważasz, że masz niewystarczające kwalifikacje zawodowe weź udział w projekcie  "Centrum Animacji Kariery Osób Młodych. Program aktywizacji zawodowo-edukacyjnej osób niepełnosprawnych z Gminy Miejskiej Kraków i powiatu krakowskiego", realizowanym przez Fundację Sustinae.

Celem projektu jest wprowadzenie młodego pokolenia pracowników niepełnosprawnych na krakowski rynek pracy.Fundacja Sustinae  działa na rzecz wsparcia i aktywizacji zawodowej grup wykluczonych, a przede wszystkim osób niepełnosprawnych.

– Widzimy bardzo dużą potrzebę wsparcia osób niepełnosprawnych na krakowskim rynku pracy. Nasze projekty kompleksowo przygotowują osoby do podjęcia pracy zgodnie z  ich możliwościami i kompetencjami – tłumaczy Monika Cyboran-Trzebińska, prezes Fundacji Sustinae. – W sposób szczególny dostrzegamy zagrożenie wykluczenia na rynku pracy młodych osób niepełnosprawnych. Dlatego też, obecnie kierujemy projekty aktywizacyjne właśnie do tej grupy.  

Młodej osobie niepełnosprawnej odnalezienie się na rynku pracy może stanowić duży problem, z uwagi na bardzo dużą konkurencję i brak doświadczenia. Długotrwałe pozostanie bez pracy, a co za tym idzie - gasnąca potrzeba samorozwoju przyczynia się do znacznego obniżenia jakości życia młodego człowieka.

Naszym celem jest wprowadzenie młodego pokolenia pracowników niepełnosprawnych na krakowski rynek pracyopisuje Adriana Skupień, koordynatorka projektu. - Do projektu poszukujemy 25 młodych osób w wieku 18- 29 lat niepracujących, nieuczących się stacjonarnie,  które mieszkają na terenie Krakowa lub w powiecie krakowskim.  Na zgłoszenia do udziału w projekcie czekamy do końca lutego 2018 roku, liczba miejsc jest ograniczona.

Uczestnicy projektu będą mieć możliwość indywidualnych spotkań z doradcą zawodowym, trenerem pracy, wezmą udział w warsztatach z umiejętności psychospołecznych oraz cyklu szkoleń zawodowych, które przyczynią się do zmiany lub podniesienia kwalifikacji zawodowych.

Na 25 uczestników projektu czeka możliwość odbycia szkoleń certyfikowanych ze stypendium szkoleniowym, płatnego trzymiesięcznego stażu zawodowego, lub otrzymania oferty pracy  – zachęca Adrianna Skupień.

W trakcie trwania projektu Fundacja Sustinae będzie w stałym kontakcie z pracodawcami i organizatorami staży, co pozwoli na bieżący monitoring lokalnego rynku pracy oraz promocję uczestników projektu jako wartościowych pracowników.

Projekt jest współfinansowany z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Chętne osoby mogą skontaktować się z organizatorami pod numerem: 883 340 209, poprzez adres e-mail: a.duch@fundacjasustinae.org  lub osobiście w biurze Fundacji. Więcej informacji o projekcie "Centrum Animacji Kariery Osób Młodych. Program aktywizacji zawodowo-edukacyjnej osób niepełnosprawnych z Gminy Miejskiej Kraków i powiatu krakowskiego" na stronie internetowej Fundacji: www.fundacjasustinae.org.

ip

fot. materiały prasowe

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama