zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Jak znaleźć pracę po studiach? Zainteresuj przyszłego pracodawcę!

piątek, 22-06-2018 (00:00:00) | komentarze (0)


Jak znaleźć pierwszą pracę? Co zrobić, by zainteresować sobą przyszłego pracodawcę? Wreszcie: gdzie szukać zatrudnienia po studiach? To pytania, które często zadają sobie świeżo upieczeni absolwenci. W tym artykule udzielimy na nie odpowiedzi!

Jak znaleźć pracę po studiach? Zainteresuj przyszłego pracodawcę! Jak znaleźć pracę po studiach? Zainteresuj przyszłego pracodawcę!

Gdzie szukać pracy?

Wielu kandydatów zastanawia się, w którym miejscu rozpocząć poszukiwania pracy: czy wybrać ogłoszenia w prasie, czy w mediach społecznościowych, czy zarejestrować się w urzędzie pracy, a może szukać zajęcia na własną rękę. Niektórzy ograniczają swe poszukiwania do jednego medium, np. ogłoszeń publikowanych w prasie. To błąd! Jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na znalezienie pierwszej pracy, wykorzystuj różnorodne kanały dotarcia do potencjalnych pracodawców. Koniecznie odwiedź biuro karier swojej uczelni – może właśnie tam czeka na Ciebie twoja pierwsza, wymarzona praca?

Czas na staż

Jeśli jesteś absolwentem i nie możesz pochwalić się nawet niewielkim doświadczeniem zawodowym, rozważ rozpoczęcie kariery od kilkumiesięcznego stażu. Niektóre firmy proponują kandydatom specjalne programy stażowe, w trakcie których kandydat zdobywa pierwsze doświadczenie i nabywa nowych umiejętności. Jednocześnie, po zakończonym stażu, ma szansę na zatrudnienie w firmie, w której był stażystą.

Dokumenty aplikacyjne

"Profesjonalne, estetyczne i przykuwające uwagę dokumenty aplikacyjne to absolutna podstawa. Są wizytówką i wiele mówią o kandydacie" - potwierdza Izabela, ekspert z portalu www.aplikuj.pl. Pamiętaj, że liczy się pierwsze wrażenie, które masz szansę zrobić tylko jeden raz. To od niego będzie zależeć, czy zostaniesz zaproszony na spotkanie rekrutacyjne w firmie i czy weźmiesz udział w kolejnych etapach procesu rekrutacji. Zastanawiasz się, jak przygotować profesjonalne dokumenty aplikacyjne? Na portalu  znajdziesz wskazówki, które pomogą Ci przykuć uwagę pracodawcy.

Zbadaj rynek

Nim rozpoczniesz poszukiwania pracy, uważnie zbadaj lokalny rynek. Mieszkasz w Krakowie? Sprawdź, jak wygląda sytuacja osób poszukujących pracy w tym mieście. Uważne zbadanie sytuacji pozwoli Ci ocenić swoje szanse na rynku pracy i da cenne wskazówki dotyczące najbardziej pożądanych kompetencji. Może warto wybrać się na dodatkowy kurs lub szkolenie? Zorientuj się również, które zakłady pracy rozpoczynają w najbliższym czasie rekrutację lub kiedy uruchamiają programy stażowe – dzięki temu będziesz na bieżąco i nic Cię nie ominie.

Bądź widoczny  Choć z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że zapotrzebowanie na pracowników w Polsce jest coraz większe, znalezienie pierwszej pracy bywa trudne. By je sobie ułatwić, przygotuj się do niego jak najwcześniej – bądź widoczny w branżowych mediach społecznościowych (LinkedIn, GoldenLine), pokazuj się na targach pracy, działaj w studenckich organizacjach. Każda dodatkowa aktywność przybliża Cię do upragnionej posady!  Znalezienie pierwszej pracy to nie lada wyzwanie. Jeśli chcesz mu sprostać i już wkrótce cieszyć się nową, satysfakcjonująca posadą, odpowiednio się do tego przygotuj i podejdź do tematu z entuzjazmem. Pamiętaj o naszych wskazówkach – liczymy, że pomogą Ci zainteresować sobą przyszłego pracodawcę!

Bądź widoczny

Choć z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że zapotrzebowanie na pracowników w Polsce jest coraz większe, znalezienie pierwszej pracy bywa trudne. By je sobie ułatwić, przygotuj się do niego jak najwcześniej – bądź widoczny w branżowych mediach społecznościowych (LinkedIn, GoldenLine), pokazuj się na targach pracy, działaj w studenckich organizacjach. Każda dodatkowa aktywność przybliża Cię do upragnionej posady!

Znalezienie pierwszej pracy to nie lada wyzwanie. Jeśli chcesz mu sprostać i już wkrótce cieszyć się nową, satysfakcjonująca posadą, odpowiednio się do tego przygotuj i podejdź do tematu z entuzjazmem. Pamiętaj o naszych wskazówkach – liczymy, że pomogą Ci zainteresować sobą przyszłego pracodawcę!

Artykuł Zewnętrzny

fot. stock.adobe.com/

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama