zmień miasto
Jesteś tutaj:
ZNAJDŹ OFERTĘ PRACY
Rodzaj pracy
 
 
Branża
BRANŻE

Jacy specjaliści są potrzebni w Krakowie?

środa, 02-03-2022 (00:00:00) | komentarze (0)


Stereotyp, zgodnie z którym najlepsze oferty pracy można podjąć tylko w największych aglomeracjach miejskich, jest nie do końca słuszny (ciekawe zatrudnienie można przy odrobinie szczęścia znaleźć także w małych miejscowościach). Z drugiej strony nie zmienia to faktu, że rynek pracy np. w Krakowie jest znacznie bardziej przystępny. Oferuje on możliwości rozwoju zawodowego w różnych dziedzinach zarówno dla doświadczonych specjalistów, jak i wszystkich tych, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki w wyuczonym zawodzie. Jacy specjaliści są potrzebni w Krakowie? Przeczytaj poniższy poradnik, by się tego dowiedzieć.

Rynek pracy w Krakowie

Rynek pracy w Krakowie - wymarzone miejsce dla finansistów?

Kraków i okolice (Tarnów, Oświęcim, Wadowice itd.) to miejsce, w którym działają zarówno firmy z sektora MŚP (tzw. sektora małych i średnich przedsiębiorstw), jak i prężnie rozwijające się przedsiębiorstwa o ogólnopolskiej, a nawet międzynarodowej skali działalności biznesowej.

Niewątpliwie dobrą wiadomość dla wszystkich poszukujących zatrudnienia w Krakowie stanowi informacja, że w mieście tym działają liczne uznane przedsiębiorstwa prowadzące aktywność w różnych sektorach rynku. Są to na przykład:

  • BP Europa (branża paliwowa),
  • Grupa Azoty S.A. (sektor chemiczny),
  • Synthos S.A. Grupa Kapitałowa (sektor chemiczny, produkcja kauczuku syntetycznego oraz polistyrenu),
  • Bank BHP S.A. Grupa Kapitałowa (bankowość detaliczna),
  • Comarch S.A. Grupa Kapitałowa (usługi informatyczne dla biznesu)

oraz wiele innych.

Taki stan rzeczy oznacza, że w Krakowie znajdą pracę na przykład specjaliści ds. IT (wdrożeniowcy, programiści), analitycy, specjaliści ds. sprzedaży produktów bankowych czy inżynierowie chemiczni.

Wreszcie, Kraków to miejsce, w którym prężnie rozwijają się nowoczesne firmy konsultingowe oraz doradcze takie jak na przykład Deloitte, Ernst&Young, KPMG Poland czy Pricewater Coopers (firmy te są określane jako tzw. Wielka Czwórka Audytu). Miejsca te to rozwiązanie wręcz idealne dla wszystkich, którzy studiują na kierunkach ekonomicznych, finansowych, prawnych i informatycznych.

Praca w Krakowie w obsłudze klienta

Podobnie jak w pozostałych dużych miastach, w Krakowie także działają liczne centra handlowe takie jak na przykład:

  • Galeria Krakowska,
  • Centrum Handlowe Krokus,
  • Bonarka City Center.

Ponieważ w miejscach tych działają liczne sklepy (na przykład z ubraniami czy sprzętem RTV), restauracje itd., oznacza to, że w Krakowie można szukać pracy również w obsłudze klienta. Jest tu wiele miejsc pracy zarówno w pełnym wymiarze, jak i dorywczych prac dla studentów tutejszych uczelni.

Jak szukać zatrudnienia w Krakowie?

Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie, mamy dla Ciebie bardzo dobrą wiadomość: istnieje wiele sposobów na to, by znaleźć ciekawe zatrudnienie w Krakowie. Możesz korzystać z internetowych portali ogłoszeniowych takich jak na przykład Aplikuj.pl (https://www.aplikuj.pl/praca/krakow). Znajdziesz tam z pewnością wiele interesujących, a przy tym aktualnych ofert zatrudnienia.

Portale internetowe to w obecnych czasach jeden z najskuteczniejszych sposobów na szybkie znalezienie satysfakcjonującej pracy. Oprócz tego można pokusić się o osobiste wizyty w interesujących nas firmach, a także aplikowanie za pośrednictwem stron internetowych pracodawców (takie rozwiązanie oferują w szczególności większe przedsiębiorstwa).

Artykuł Partnera

fot. elements.envato.com

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Dodaj opinię

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama