Aktualności - Juwenalia

Juwenalia UP 2019 - szczegóły wydarzenia!

Święto studentów w rytmie muzyki niezależnej

2019-04-05 10:25:50 | Kraków

Studenci Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie powiedzieli stanowcze „nie!” Krzysztofowi Krawczykowi. Samorząd Studentów postanowił pójść w ciekawszym kierunku i na juwenalia zaprosić przedstawicieli… polskiej muzyki niezależnej.

Plakat_wydarzenia

17 maja o 17:30 na Podchorążych 2 będzie się działo! Jako suport pojawi się Aco Project. Później wystąpią Micromusic i The Dumplings. Całość zwieńczy cudowna i niepowtarzalna Natalia Przybysz.

Artyści

ACO PROJECT

Ten zaledwie dwuletni zespół reprezentuje mix funku i popu. Beata Ryś miękkim wokalem idealnie wpasowuje się w chilloutowy styl. Tematyka ich utworów jest melancholijna, nawiązująca do dobrych wspomnień, a połączenie basu (Marcin Chryczyk), perkusji (Grzegorz Jaromin), gitary (Florian Oskwarek) i klawiszy (Robert Jastrzebski) nadaje ich występom niesamowity klimat.

MIKROMUSIC

Najlepiej się czują, mieszając ze sobą trip hop i jazz. Na grupę artystów składają się:  Natalia Grosiak (wokal), Dawid Korbaczyński (gitara), Robert Szydło, Adam Lepka (trąbka), Łukasz Sobolak (perkusja), Robert Jarmużek (instrumenty klawiszowe) i Piotr Pluta (realizacja dźwięku). Zestawienie delikatnego głosu Natalii z momentami mocno ironicznymi tekstami nadaje całemu brzmieniu niespotykany nigdzie indziej charakter.

THE DUMPLINGS

Duet Justyny Święs i Kuby Karasia to głównie electropop, można wyczuć również nutę indie rock z elementami poezji śpiewanej. Początkowo publikowali swoją twórczość na kanale YouTube, gdzie spotkali się z ciepłym przyjęciem przez słuchaczy. Głos wokalistki jest niezwykle delikatny, co w zestawieniu z dźwiękami elektronicznymi nadaje kompozycji niecodzienne brzmienie.

NATALIA PRZYBYSZ

Jej utwory stanowią mieszankę wybuchową R&B, soulu, hip-hopu z elementami popu, bluesu a nawet country. Jej niespotykany nigdzie indziej styl spotkał się z uznaniem publiczności. Piosenkarka otrzymała między innymi nominację do SuperJedynki w kategorii SuperArtystka. A czwarty album – „Prąd” – uzyskał w Polsce status platynowej płyty, sprzedając się w nakładzie 30 tys. egzemplarzy. Naturalnie schrypnięty głos artystki dodaje charakteru tekstom, które dotykają swoją uniwersalną wrażliwością. Jednocześnie lekkie flow buzuje od niespożytej energii.

Bilety

Każdy może wziąć udział w tym wydarzeniu i wraz z innymi uczestnikami cieszyć się niesamowitą atmosferą. W bilety można zaopatrywać się w kilku punktach:

  • w biurze Samorządu Studentów (Podchorążych 2, pok. 48B);
  • w biurze ObozynaTopie (Długa 28/1);
  • w Klubie Studenckim Bakałarz (Ingardena 4);
  • w Teatrze Barakah (Paulińska 28).

Dodatkowo Samorząd Studentów w tym roku udostępnił również zakup online na stronie ticketos.pl.

Cennnik

Ceny biletów nie są zbyt wygórowane. Studenci UP (oczywiście za okazaniem legitymacji studenckiej) mogą zakupić bilet w niższej cenie – 30 zł – z kolei normalny bilet jest tylko o 10 zł droższy.

Sponsorem wydarzenia jest LECH a partnerem medycznym Scanmed. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

Patrycja Pancerz – samorząd studentów UP

ip

fot. materiały organizatora

Słowa kluczowe: Uniwersytet Pedagogiczny, Kraków, Wydarzenia, bilety, artyści
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
Juwenalia UP 2019 - szczegóły wydarzenia! Kraków

Studenci Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie w tym roku będą mogli cieszyć się występem artystów sceny indie. Dowiedz się, kto zagra na Juwenaliach oraz gdzie i za ile dostać bilety.

Lufkapark
Lubelska rozkręca Juwenalia w całej Polsce

Studenci wszystkich uczelni łączcie się w zabawie w Lufkaparku.

Juwenalia UR odbędą się w dniach 22-25 maja.
Juwenalia Uniwersytetu Rolniczego startują już 22 maja! Kraków

Juwenalia UR odbędą się w dniach 22-25 maja.

Polecamy
Juwenalia AGH 2015. Wystąpił Łąki Łan [ZDJĘCIA]
Juwenalia AGH 2015. Wystąpił Łąki Łan [ZDJĘCIA] Kraków

Koncert Łąki Łana i Młodej Sceny odbył się w miniony wtorek, 5 maja.

Ekstremalne doświadczenia na Juwenaliach UEK
Ekstremalne doświadczenia na Juwenaliach UEK Kraków

Festiwal sportów ekstremalnych, który dopełnią eventy związane z kulturą hip-hopową

Ostatnio dodane
Juwenalia UP 2019 - szczegóły wydarzenia! Kraków

Studenci Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie w tym roku będą mogli cieszyć się występem artystów sceny indie. Dowiedz się, kto zagra na Juwenaliach oraz gdzie i za ile dostać bilety.

Lufkapark
Lubelska rozkręca Juwenalia w całej Polsce

Studenci wszystkich uczelni łączcie się w zabawie w Lufkaparku.