logo dlaStudenta.pltopInformator miejski
Kraków

Jesteś tutaj:
 
Logo

Österreich Institut Kraków
O firmie

Instytut Austriacki

Od 1970 r. Austriacki Instytut Kultury prowadzi kursy językowe i jest tym samym jedną  z najstarszych  tego typu instytucji w Polsce ofującą naukę języka obcego. Kursy cieszyły się od początku wielkim zainteresowaniem i stanowiły istotną część działalności Instytutu Kultury.

 

Centralę Instytutu Austriackiego w Wiedniu założono w 1997 jako  Sp.z o.o. pożytku publicznego.

Celem działalności jest prowadzenie kursów, wspieranie nauczania języka niemieckiego za granicą oraz współpraca z instytucjami zagranicznymi i austriackimi.

Spółka jest własnością Republiki Austrii, została powołana przez jej i działa pod patronatem Ministerstwo Spraw Zagranicznych (Bundesministerium für auswärtige Angelegenheiten).

Podążając za potrzebami rynku i kursantów Instytut oferuje obok kursów standardowych kursy specjalistyczne takie jak: „Niemiecki w banku”, „Niemiecki dla prawników”, „Niemiecki handlowy”.

Instytut otrzymał w roku 2002 tzw. „Pieczęć Europy” (Europasiegel) za innowacyjne projekty językowe, zachowanie standardów i jakości nauczania  w roku 2011 akredytację Kuratorium.

Poprzez kursy językowe Instytut ma na celu pokazanie i poznanie w różnorodny sposób oraz  zrozumienie Austrii jako jednego z krajów niemieckojęzycznych UE z odrębną kulturą, gospodarką i społeczeństwem. To zadanie realizujemy dzięki ścisłej współpracy z Austriackim Forum Kultury.

Instytut to także ważne centrum egzaminacyjne OSD oraz E*BCL.

 

Instytuty Austriackie działają w Polsce także w  Warszawie i Wrocławiu. Jesteśmy miejscem przyjaznym studentom..

 

Zobacz również:

Informator miejski w mieście:

 
 

przejdź do wersji ogólnopolskiej »
REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama