logo dlaStudenta.pltopInformator miejski
Kraków

Jesteś tutaj:
 
Logo

Wyższa Szkoła Ubezpieczeń- Uczelnia Ekonomiczno-Społeczna w Krakowie
O firmie

O UCZELNI

Wyższa Szkoła Ubezpieczeń w Krakowie została powołana decyzją Ministra Edukacji Narodowej z dnia 17 sierpnia 2000 roku. W Rejestrze uczelni niepublicznych i związków uczelni niepublicznych nosi numer 187.


Co nas wyróżnia:

Ideę funkcjonowania Wyższej Szkoły Ubezpieczeń na rynku krakowskich uczelni niepublicznych można zamknąć w kilku słowach-kluczach, każde z nich oznacza inny aspekt działania WSU w których jesteśmy najlepsi:


Praktyczna edukacja na najwyższym Europejskim poziomie:

Nowoczesny program studiów i specjalności stworzone w oparciu o badania rynku, przygotowujące do pracy w konkretnych, oferowanych przez pracodawców zawodach, a także do kontynuacji nauki na studiach II stopnia- magisterskich na dowolnie wybranej uczelni.

Profesjonalna kadra rekrutująca się spośród najlepszych państwowych uczelni w Krakowie, praktycy z doskonałą znajomością wykładanych zagadnień- to gwarancja zachowania odpowiedniej równowagi pomiędzy teoretycznymi podstawami i praktycznymi umiejętnościami.

Elastyczny tok studiów, pozwalający studentom w znaczący sposób wpływać na przebieg ich edukacji – możliwość rezygnacji z części przedmiotów i wyboru bardziej interesujących.

Poszerzony program językowy o charakterze, pozwalający zainteresowanym studentom na naukę aż dwóch języków obcych równocześnie w ciągu trzech lat nauki w działającym przy uczelni Instytucie Językowym.

Szeroka oferta nieobowiązkowych, dodatkowych przedmiotów i kursów (także e-learningwych) pozwalających zdobyć dodatkowe umiejętności poszukiwanych na rynku pracy.

Szeroka oferta praktyk i staży dla studentów oraz szkolenia i seminaria w zakresie technik autoprezentacji, umiejętności poszukiwania pracy i planowania własnej kariery zawodowej oferowane w ramach działalności Biura Karier WSU.


PROFIL STUDENTA

Przyjazna uczelnia - to idea, ale także wdrożony przez uczelnię program, gwarantujący studentom naukę w miłej atmosferze.

Program „TANIE STUDIOWANIE” – ma na celu maksymalne obniżenie kosztów związanych ze studiowaniem i nieobciążanie studentów żadnymi dodatkowymi opłatami. Dzięki programowi studia na naszych kierunkach są najtańsze wśród podobnych w całym Krakowie

Przyjazny tok studiów: -mozliwośc wyboru formy i rodzaju studiów – dzienie, wieczorowe, zaoczne, stacjonarne, niestacjonarne, e-lerningowe

Coroczne, nieodpłatne wycieczki integracyjne, spotkania związane ze świętami organizowane i sponsorowane przez uczelnię, a także liczne imprezy studenckie w krakowskich klubach i pubach

Możliwość załatwienia większości spraw studenckich poprzez kontakt telefoniczny i e-mailowy, bez konieczności częstych wizyt w sekretariacie uczelni.

Przyjazny program studiów skonstruowany tak, by do minimum ograniczyć wiedzę teoretyczną, na rzecz praktycznych umiejętności. Mozliwosc wyboru przedmiotów leżących w obszarze zainteresowań studentów

Łatwy kontakt z uczelnią. Komunikaty uczelni przesyłane bezpośrednio na skrzynki i telefony komórkowe studentów.

To wszystko sprawia, że Wyższa Szkoła Ubezpieczeń jest najlepszym wyborem dla ludzi, którzy studiują po to, by zyskać praktyczną wiedzę i umiejętności, chcą by studia przyczyniły się do rozwoju ich kariery zawodowej, a także pragną zapamiętać czas studiowania jako najmilszy okres w życiu.


REKRUTACJA

ZASADY REKRUTACJI – KRYTERIA – TERMINY – DOKUMENTY


Kryteria kwalifikacji:

Warunkiem przyjęcia na studia jest:

- zdany pozytywnie egzamin dojrzałości

- ukończona szkoła średnia

- dostarczenie drogą elektroniczną, pocztą lub osobiście dokumentów rekrutacyjnych wymienionych poniżej


Wymogi rekrutacyjne – dokumenty:

1. Przedstawienie świadectwa dojrzałości, jako dowodu pozytywnego zdania egzaminu maturalnego i dowodu osobistego

2. Dostarczenie w formie pisemnej lub elektronicznej do Dziekanatu uczelni kompletu wymaganych dokumentów:

oryginału, lub odpisu świadectwa dojrzałości i świadectwa ukończenia szkoły średniej kopii dowodu osobistego 4 fotografii o wymiarach 35 x 45 mm

O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.


Czesne/Stypendia

CZESNE:

Studia stacjonarne

miesięcznie- 390 zł semestralnie- 1930 zł rocznie- 3890 zł

Studia zaoczne:

miesięcznie- 370 zł semestralnie- 1800 zł rocznie- 3500 zł

STYPENDIA:

Każdy Student Wyższej Szkoły Ubezpieczeń w Krakowie ma możliwość uzyskania następujących stypendiów:

-socjalne -naukowe

Pokrywają one w 90% czesne a więc masz szanse studiować praktycznie za darmo. Sprawdź na stronie www.wsu.pl jak to zrobić!


KONTAKT I DOJAZD

Na naszej stronie www.wsu.pl znajdziesz formularz kontaktowy poprzez który możesz skontaktować się ze specjalistą ds. studenckich. Odpowie on na każde Twoje pytanie.

Wyższa Szkoła Ubezpieczeń w Krakowie ul. Karmelicka 32 31-128 Kraków

tel. 12 633 09 21 fax: 12 633 09 21 tel. 517 517 002

e-mail: wsu@wsu.pl rekrutacja@wsu.pl

www.wsu.pl

www.facebook.com/studiaWSU www.facebook.com/studenciWSU/

Dojazd z Dworca Głównego: - przystanek: BATOREGO liniami: 4, 24

-przystanek: TEATR BAGATELA liniami: 2, 4, 124, 152, 424, 502

-przystanek PLAC INWALIDÓW liniami: 4,24

Zobacz również:

Informator miejski w mieście:

 
 

przejdź do wersji ogólnopolskiej »
REKLAMA
FB dlaMaturzysty.pl reklama