Szybki strzał - Facet

Jak wyciągnąć złamany klucz z zamka?

2020-06-04 11:11:40 | Kraków

Zdarzają się takie sytuacje, w których trudno powstrzymać się od nadmiernej irytacji. Do takich sytuacji można z pewnością zaliczyć złamany klucz w zamku. Pierwszą reakcją na podobny wypadek jest gniew, po którym następuje poczucie zrezygnowania. Jednak złamany klucz nie należy do usterek, których nie dałoby się szybko i sprawnie naprawić. Co prawda wymaga to odpowiednich narzędzi oraz dobrych zdolności manualnych, jednak przy odrobinie szczęścia można w kilka chwil pozbyć się problemu. Z drugiej strony złamany klucz złamanemu kluczowi nierówny – czasem nie da się uniknąć interwencji dobrego ślusarza.

złamany klucz w zamkuZłamany klucz w zamku: różne scenariusze

W pierwszej kolejności należy rozpocząć od oględzin klucza, zwracając uwagę przede wszystkim na miejsce, w którym uległ on złamaniu. Szczęściem w nieszczęściu okazuje się przypadek, kiedy w zamku pozostała spora część klucza, co znacznie ułatwia jego stosunkowo bezproblemowe usunięcie. Zdecydowanie większym wyzwaniem jest wydobycie niewielkiego fragmentu końcówki klucza, która utknęła we wkładce zamka, zmniejszając tym samym szanse na powodzenie samodzielnej operacji. W obu przypadkach można jednak podjąć się wyjęcia złamanego klucza z zamka, wypróbowując domowe metody.

Jak wyciągnąć złamany klucz z zamka? Pomocne narzędzia

Po bliższemu przyjrzeniu się zniszczeniom spowodowanym wadliwym kluczem warto przygotować sobie zestaw narzędzi, które mogą okazać się pomocne przy wyjmowania elementów uniemożliwiających swobodne użytkowanie zamka do drzwi Gerda lub innego dobrego producenta okuć drzwiowych. Wyjęcie ułamanego fragmentu klucza nie wymaga jednak specjalistycznego sprzętu – większość rzeczy każdy powinien znaleźć w swoim domu. Przy operacji wyciągania złamanego klucza przydarzą się ostre szczypce, obcinacz do paznokci, pęseta, drobny, ale twardy drut oraz preparat smarujący, w roli którego świetnie sprawdzi się doskonale znane WD-40.

Jak wyciągnąć złamany klucz? Domowe metody

Najszybszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem okazuje się manipulowanie w zamku mocnym drucikiem. Największe prawdopodobieństwo wyciągnięcia felernego klucza następuje w momencie, gdy jego złamana część delikatnie wystaje poza wkładkę zamka. Wtedy wystarczy zahaczyć drutem o ząbek klucza i delikatnie go wyciągnąć. Więcej roboty czeka nas przy wyciąganiu z mechanizmu niewielkiego odłamka klucza – konieczna będzie próba wyjęcia go za pomocą pęsety, jednocześnie manipulując ułożeniem złamanego klucza. Ten sposób jest o tyle niewdzięczny, że zaklinowany klucz często stawia opór, który można jednak zminimalizować dzięki WD-40.

Usuwanie złamanego klucza metodą „na drugi klucz”

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnego drucika czy pęsety jest metoda „na drugi kluczyk” - polega ona na włożeniu klucza od drugiej strony zamka. Musi to być klucz idealnie pasujący do zamontowanej w drzwiach wkładki. Założeniem tej metody jest wysunięcie ułamanego fragmentu klucza poprzez stukanie w drugi, w pełni sprawny klucz. Nie jest to jednak gwarancja, że złamany klucz gładko wysunie się z zamka. Co ciekawe, można jeszcze spróbować demontażu wkładki zamka i ostukiwanie jej o twarde przedmioty tak, aby złamany klucz mógł swobodnie wypaść.

Złamany klucz: usługi ślusarskie

Najbezpieczniejszym sposobem, który jest zapewnia 100% skuteczność jest pomoc dobrego ślusarza z Krakowa. Doświadczony fachowiec w mgnieniu oka upora się ze złamanym kluczem w zamku, jednocześnie nie powodując uszkodzenia mechanizmu. Domowe metody nie zawsze się sprawdzają, zwłaszcza w przypadku zamków o nietypowej charakterystyce czy zaawansowanych systemach zabezpieczeń. Dlatego też warto skorzystać z usług Pogotowia zamkowego – najlepsi ślusarze w Krakowie i okolicy działają całodobowo, także w weekendy i święta, gwarantując szybką interwencję nie tylko w przypadku złamanego klucza, ale również większych usterek zamka drzwi uniemożliwiających jego bezproblemowe działanie. Pogotowie zamkowe https://www.pogotowie-zamkowe-krakow-24h.pl/ zajmie się także wymianą zamka w drzwiach, oczywiście jeśli specjalista znajdzie ku temu poważne argumenty.

Artykuł Partnera

fot. materiały Partnera

Słowa kluczowe: otwieranie drzwi, poradnik, ze złamanym kluczem, metody, sposoby
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
  • Agnie [0]
    Agnie
    2020-06-05 10:44:31
    Cześć! Nazywam się Agnieszka, mam 23 lata. Chcę znaleźć mężczyznę do intymnych spotkań i komunikacji. Z przyjemnością odpowiem wszystkim, napisz do mnie na stronie randkowej, oto moja strona - loveto.one/agnie
Zobacz także
złamany klucz w zamku
Jak wyciągnąć złamany klucz z zamka? Kraków

Złamany klucz nie należy do usterek, których nie dałoby się szybko i sprawnie naprawić.

pieczenie chleba
Co można zrobić po raz pierwszy w czasie kwarantanny?

Zobacz listę 10 rzeczy, których warto spróbować podczas pandemii.

zyczenia
Życzenia na Wielkanoc - co wypada, a co nie?

Dowiedz się, czego życzyć bliskim na święta, a przed czym warto się powstrzymać.

Polecamy
Brak zdjęcia
Żywa wyszukiwarka w komórce

Ludzie pytają o wszystko: rozkład jazdy, pogodę, dowcipy, miejsca, wyniki sportowe, ale również swoją przyszłość i sens życia.

Polecamy
Ostatnio dodane
złamany klucz w zamku
Jak wyciągnąć złamany klucz z zamka? Kraków

Złamany klucz nie należy do usterek, których nie dałoby się szybko i sprawnie naprawić.

pieczenie chleba
Co można zrobić po raz pierwszy w czasie kwarantanny?

Zobacz listę 10 rzeczy, których warto spróbować podczas pandemii.