zmień miasto

Studiuj filologię angielską w WSE

Filologia angielska to kierunek, który od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród maturzystów. Decyzja o wyborze kierunku filologicznego często wiąże się z nadzieją na lepszy start zawodowy i możliwością rozwijania językowych pasji. Jeśli szukasz interesujących specjalności, sprawdź ofertę 2015/2016 Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie (WSE).

Filolog zawsze w cenie

Znajomość języków obcych w pracy zawodowej staje się już niemal koniecznością. A im bogatszym zasobem języków dysponujemy, tym stajemy się cenniejszym nabytkiem dla pracodawców. W firmach i korporacjach znajomość języka angielskiego jest normą w komunikacji z partnerami i kontrahentami, a także coraz częściej między samymi pracownikami, z uwagi na wielokulturowe zespoły pracownicze. Swoje pozycje zdobywają także inne języki. Chiński, szwedzki czy norweski coraz częściej wkraczają w polski biznes i rynek pracy.  

Filologia angielska w WSE


Filologię angielską ma w swojej ofercie także Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Studenci nie tylko intensywnie uczą się języka angielskiego, ale także szlifują znajomość drugiego języka obcego. Niewątpliwym atutem tych studiów jest możliwość ćwiczenia w specjalistycznym laboratorium do tłumaczeń symultanicznych oraz wyjazd na jedno- lub dwusemestralne stypendium w ramach popularnego programu Erasmus+. Kontakt z językiem za granicą i rozmowa z obcokrajowcami pozwalają zetknąć się z akcentem i rzeczywistym użyciem języka w kulturze i środowisku.

Różne specjalności

W ramach kierunku Uczelnia proponuje różne specjalności do wyboru. Specjalność Tłumaczenie przeznaczona jest dla osób pragnących pracować w zawodzie tłumacza. Komunikacja międzykulturowa w biznesie ma w programie specjalistyczne kursy poświęcone zagadnieniom komunikacji w biznesie i pracy w środowisku międzykulturowym. Połączenie znajomości języka obcego ze znajomością biznesu i jego specyficznej terminologii oferuje specjalność Biznes międzynarodowy, a miłośników języka chińskiego i chińskiej kultury z pewnością zainteresuje specjalność Sinologia współczesna.

Praktyczne umiejętności

Cenne podczas studiów są także praktyki w szkołach językowych lub agencjach reklamowych oraz udział w konferencjach lingwistycznych, które wzbogacają nie tylko umiejętności, ale także umożliwiają posługiwanie się językiem w praktyce i budują sieć kontaktów zawodowych. W ten sposób krakowska WSE kształci kadrę różnych szczebli do pracy w korporacjach i organizacjach międzynarodowych, biurach tłumaczeń czy instytucjach Unii Europejskiej.

ip

Ciekawe artykuły
Więcej miast » | przejdź do wersji ogólnopolskiej »
REKLAMA

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama