Ruszyła rekrutacja na studia na UR

2015-06-15 11:32:21 | Kraków

Bioinżynieria zwierząt, Sztuka ogrodowa, Dietetyka (II st.) to trzy nowe kierunki studiów, które Uniwersytet Rolniczy oferuje maturzystom w roku akademickim 2015/2016. Nowością będzie też anglojęzyczny kierunek Ogrodnictwo (II st. w języku angielskim), który będzie prowadzony wspólnie przez Uniwersytet Rolniczy w Nitrze (Słowacja), Uniwersytet Grzegorza Mendla w Brnie i Uniwersytet Rolniczy w Krakowie. Studenci spędzą po jednym semestrze w każdym z tych ośrodków.

Uniwersytet Rolniczy w Krakowie w roku akademickim oferuje naukę na 26 kierunkach i 56 specjalnościach. Na uczelni kształci się 11 tys. studentów. W roku akademickim 2015/2016 na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych  oferujemy łącznie 5219 miejsc.

1 czerwca ruszyła elektroniczna rekrutacja na studia na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Na stronie internetowej: www.rekrutacja.ur.krakow.pl można znaleźć aktualną informację na temat naboru na studia. Rejestracja na studia stacjonarne I stopnia potrwa do 6 lipca. Rejestracja na studia stacjonarne II stopnia i studia niestacjonarne potrwa do 20 lipca ( za wyjątkiem kierunku Technologia Żywności i Żywienie Człowieka - 24 sierpnia i Zootechnika – 13 września).

W minionym roku akademickim największą popularnością wśród maturzystów cieszyły się kierunki: dietetyka, odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami, gospodarka przestrzenna, weterynaria i biotechnologia. W roku akademickim 2016/2017 oferta kształcenia zostanie wzbogacona o kierunek - Inżynieria Biosystemów.

ip

Fot. J. Kamińska

Słowa kluczowe: ur rekrutacja uniwersytet rolniczy kraków kierunki wolne miejsca limit próg przyjęć

Proces rekrutacji na Uczelniach Wyższych

Rekrutacja na studia w WSE trwa Kraków

W Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie trwa rekrutacja na nowy rok akademicki na studia I i II stopnia.

Najwięcej chętnych na prawo, ekonomię i psychologię

Polskie uczelnie podsumowały pierwszą turę rekrutacji.

Inżynieria biomedyczna i budownictwo najpopularniejsze na AGH Kraków

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie zakończyła rekrutację na studia stacjonarne pierwszego stopnia, na które zostanie przyjętych 6795 studentów.

Niż demograficzny na uczelniach: martwe kierunki i rekrutacje uzupełniające

Uczelnie wyższe zaczynają odczuwać skutki niżu demograficznego. Na studiach dziennych pozostało wiele wolnych miejsc, dlatego zostały otworzone rekrutacje uzupełniające.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Próbna matura Nowa Era 2021 - WOS i matematyka na poziomie rozszerzonym

Piąty dzień próbnych egzaminów Nowej Ery został zaplanowany na 13 stycznia 2021 roku.

Stypendia Premiera oraz Ministra Edukacji i Nauki w 2020 r. w liczbach

Ile pieniędzy otrzymało ponad 7,5 tys. uczniów, którzy mogli liczyć na te wyróżnienia?

UMCS organizuje bezpłatne lekcje angielskiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych

Zajęcia będą prowadzone przez zagranicznych studentów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej.

MATURA 2020 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Limity przyjęć na studia w AGH - agh akademia górniczo-hutniacza limit przyjęć ile osób na jedno miejsce na kierunek rekrutacja

Wszystkich zainteresowanych studiami pierwszego i drugiego stopnia na AGH przypominamy o konieczności rejestracji.