Ruszyła rekrutacja na studia na UR

2015-06-15 11:32:21 | Kraków

Bioinżynieria zwierząt, Sztuka ogrodowa, Dietetyka (II st.) to trzy nowe kierunki studiów, które Uniwersytet Rolniczy oferuje maturzystom w roku akademickim 2015/2016. Nowością będzie też anglojęzyczny kierunek Ogrodnictwo (II st. w języku angielskim), który będzie prowadzony wspólnie przez Uniwersytet Rolniczy w Nitrze (Słowacja), Uniwersytet Grzegorza Mendla w Brnie i Uniwersytet Rolniczy w Krakowie. Studenci spędzą po jednym semestrze w każdym z tych ośrodków.

Uniwersytet Rolniczy w Krakowie w roku akademickim oferuje naukę na 26 kierunkach i 56 specjalnościach. Na uczelni kształci się 11 tys. studentów. W roku akademickim 2015/2016 na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych  oferujemy łącznie 5219 miejsc.

1 czerwca ruszyła elektroniczna rekrutacja na studia na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Na stronie internetowej: www.rekrutacja.ur.krakow.pl można znaleźć aktualną informację na temat naboru na studia. Rejestracja na studia stacjonarne I stopnia potrwa do 6 lipca. Rejestracja na studia stacjonarne II stopnia i studia niestacjonarne potrwa do 20 lipca ( za wyjątkiem kierunku Technologia Żywności i Żywienie Człowieka - 24 sierpnia i Zootechnika – 13 września).

W minionym roku akademickim największą popularnością wśród maturzystów cieszyły się kierunki: dietetyka, odnawialne źródła energii i gospodarka odpadami, gospodarka przestrzenna, weterynaria i biotechnologia. W roku akademickim 2016/2017 oferta kształcenia zostanie wzbogacona o kierunek - Inżynieria Biosystemów.

ip

Fot. J. Kamińska

Słowa kluczowe: ur rekrutacja uniwersytet rolniczy kraków kierunki wolne miejsca limit próg przyjęć

Proces rekrutacji na Uczelniach Wyższych

II tura rekrutacji w WSE Kraków

Na jakich kierunkach są wolne miejsca?

Dodatkowa rekrutacja na Uniwersytecie Rolniczym Kraków

Trwa rekrutacja na Uniwersytecie Rolniczym w Krakwie. Obecnie prowadzona jest dodatkowa rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia.

Najwięcej chętnych na prawo, ekonomię i psychologię

Polskie uczelnie podsumowały pierwszą turę rekrutacji.

Nabór uzupełniający w Akademii Morskiej w Szczecinie [2020/2021]

Dowiedz się, jak zapisać się na studia w AMS!

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Biologia - co powinieneś wiedzieć o tym kierunku studiów?

Zobacz, czy warto studiować biologię.

Rekrutacja na studia niestacjonarne na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku

Zobacz, jak wygląda oferta rekrutacyjna na studia na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.

MATURA 2021 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane