Rozpoczyna się VI edycja Polish Talent Support!

2021-04-26 15:32:17 | Kraków

Rozpoczynamy VI edycję Polish Talent Support! Wygrajcie stypendia w Krakowskich Szkołach Artystycznych! W tym roku, już po raz szósty jesteśmy organizatorami konkursu Polish Talent Support! Czekamy na wasze zgłoszenia do 17 maja 2021 r. Jeżeli interesujesz się projektowaniem ubioru, fotografią, projektowaniem wnętrz, choreografią lub aktorstwem ten konkurs jest dla Ciebie!

Plakat Polish Talent Support Polish Talent Support - VI edycja konkursu

Polish Talent Support to konkurs organizowany od 2016 r. przez Krakowskie Szkoły Artystyczne skierowany do Polaków mieszkających na stałe poza granicami kraju. Dzięki konkursowi PTS chcemy umożliwić Polakom mieszkającym za granicą kształcenie w Krakowie – kulturalnej stolicy Polski.

Dla wielu będzie to okazja do lepszego poznania języka polskiego i zawarcia przyjaźni w ojczystym kraju. W ten sposób pragniemy również stworzyć płaszczyznę dla wymiany cennych doświadczeń pomiędzy Polakami z różnych krajów.

Termin zgłoszeń do VI edycji: 17 maja 2021 r.

Kategorie: Konkurs obejmuje cztery kategorie związane z różnymi artystycznymi dziedzinami: projektowanie ubioru, fotografia, projektowanie wnętrz, choreografia / aktorstwo.

Nagrody: Głównymi nagrodami są roczne stypendia na dwuletnich kierunkach prowadzonych przez Krakowskie Szkoły Artystyczne: projektowanie ubioru, fotografia, projektowanie wnętrz, choreografia oraz aktorstwo. Laureaci i wyróżnione osoby mają również możliwość zaprezentowania swojej twórczości podczas wydarzeń organizowanych przez KSA oraz wzięcia bezpłatnego udziału w tygodniowych warsztatach artystycznych.

1. Międzynarodowy konkurs mody

 • W ramach konkursu należy przygotować 1-2 prace.
 • Przerób swoje ubranie (np. podkoszulek, dżinsy, sukienkę) w kreatywny sposób i stwórz autorski, indywidualny projekt. Ubrania możesz dowolnie przerabiać, barwić, zszywać, dekonstruować, łączyć materiały itp.
 • Zaczerpnij inspirację od studentów SAPU – wejdź na stronę Krakowskich Szkół Artystycznych: www.ksa.edu.pl i zobacz pracownie, pokazy i dyplomy SAPU.
 • Odwiedź naszego bloga, Instagram SAPU oraz profil FB SAPU, aby zobaczyć, co robią nasi studenci i absolwenci. Poznaj również naszych absolwentów SAPU – Absolwenci SAPU.
 • Prześlij nam zdjęcia swojej pracy/prac. Koniecznie napisz, co Cię najbardziej zainspirowało. To bardzo ważny punkt zgłoszenia.

Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: https://polishtalentsupport.com/konkursy/projektowanie-mody/

2. Międzynarodowy konkurs fotograficzny

 • W ramach konkursu należy wykonać cykl 3 fotografii powiązanych wspólną tematyką. Zobacz zdjęcia naszych studentów SKF (pracownie, dyplomy), wybierz interesującą Cię dziedzinę fotografii oraz wskaż, które prace Cię zainspirowały. Technika wykonania zdjęć jest dowolna.
 • Odwiedź również naszego bloga, profil FB SKF oraz Instagram SKF, aby zobaczyć, co robią nasi studenci i absolwenci.
 • Poznaj naszych absolwentów SKF – Absolwenci SKF.
 • Koniecznie napisz, co Cię najbardziej zainspirowało. To bardzo ważny punkt zgłoszenia.
 • Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: https://polishtalentsupport.com/konkursy/kreatywna-fotografia/

 
3. Międzynarodowy konkurs aktorski i choreograficzny dla osób polskiego pochodzenia

a) Aktorstwo

 • Przygotuj 2-3 min wideo zawierające tekst prozą lub tekst wierszem.
 • Zaczerpnij inspirację od naszych studentów – zobacz spektakle dyplomowe Szkoły Aktorskiej SPOT (kanał YouTube). Wejdź na stronę Krakowskich Szkół Artystycznych: www.ksa.edu.pl i poznaj absolwentów SPOT – Absolwenci SPOT.
 • Odwiedź także Instagram SPOT oraz profil FB SPOT, aby zobaczyć, co robią nasi studenci i absolwenci.
 • Koniecznie napisz, co Cię najbardziej zainspirowało. To bardzo ważny punkt zgłoszenia.

b) Choreografia

 • Przygotuj 2-3 min wideo zawierające układ/kompozycję choreograficzną. Zaczerpnij inspirację od naszych studentów – zobacz kompozycje dyplomowe Szkoły Choreografii (kanał YouTube).
 • Zobacz również stronę Krakowskich Szkól Artystycznych: www.ksa.edu.pl i poznaj absolwentów Szkoły Choreografii – Absolwenci Szkoły Choreografii.
 • Odwiedź także Instagram Szkoły Choreografii oraz FB Szkoły Choreografii, aby zobaczyć, co robią nasi studenci i absolwenci.
 • Koniecznie napisz, co Cię najbardziej zainspirowało. To bardzo ważny punkt zgłoszenia.

Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie:  https://polishtalentsupport.com/konkurs/aktorstwo-choreografia/

 
4.  Międzynarodowy konkurs projektowania wnętrz

 • W ramach konkursu należy przygotować tablicę inspiracji (moodboard), w której oddasz klimat swojego wymarzonego pokoju. Technika wykonania prac jest dowolna. Zaczerpnij inspirację od studentów Szkoły Wnętrz i Przestrzeni – wejdź na stronę Krakowskich Szkół Artystycznych: www.ksa.edu.pl i zobacz pracownie oraz dyplomy absolwentów. Odwiedź również naszego bloga i profil FB SWP, aby poznać więcej prac naszych absolwentów.
 • Koniecznie napisz, co Cię najbardziej zainspirowało. To bardzo ważny punkt zgłoszenia.

Szczegóły oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie: https://polishtalentsupport.com/konkursy/projektowanie-wnetrz/

Zasady konkursu Polish Talent Support

 • W konkursie brać może udział każda osoba polskiego pochodzenia, która posiada świadectwo ukończenia szkoły średniej w dowolnym kraju oraz mieszka na stałe poza granicami Polski.
 • Spośród nadesłanych prac zostanie wybranych 6-12 finalistów konkursu.
 • Wiek uczestników: bez ograniczeń.
 • Udział w konkursie jest bezpłatny.
 • W konkursie nie może brać udziału osoba posiadająca wyższe wykształcenie artystyczne.

Organizator Konkursu: Krakowskie Szkoły Artystyczne (KSA) to placówka edukacyjna z 30-letnią historią, która może pochwalić się licznymi sukcesami na arenie międzynarodowej. KSA organizują jedno z największych wydarzeń na modowej mapie Polski– Cracow Fashion Week, jak również Krakowskie Spotkania z Dizajnem – Zaprojektowanych oraz liczne wystawy i pokazy. Imprezy te są ukierunkowane na promocję studentów i absolwentów KSA. Duże sale w naszych budynkach pozwalają na zachowanie zasad bezpieczeństwa związanych z Covid-19.

Więcej informacji o Krakowskich Szkołach Artystycznych pod linkiem: www.ksa.edu.pl.
Główna strona konkursu: https://polishtalentsupport.com/

ip

Słowa kluczowe: Krakowskie szkoły artystyczne, polish talent support, harmonogram, zasady, stypendia

Wiadomości z uczelni

Dzień otwartych drzwi na Politechnice Częstochowskiej

Zobacz zwiastun Dnia Otwartego na Politechnice Częstochowskiej, który odbędzie się 29 kwietnia 2019 r.

Międzyszkolny konkurs z zakresu chemii żywności: "Jakość i bezpieczeństwo żywności"

Konkurs jest skierowany do wszystkich uczniów szkół średnich.

Quiz maturalny on-line na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku

Sprawdź swoją wiedzę z biologii i chemii!

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Przygotuj sie do matury z chemii z WSZ w Gdańsku podczas bezpłatnego webinarium

Weź udział w lekcji online pt. "Chemia organiczna jako chemia związków węgla".

Jakie wymagania obowiązują na egzaminach maturalnych i ósmoklasisty w 2021 roku?

Zobacz, jakie zmiany wprowadził Minister Edukacji i Nauki.

Matura 2021 - geografia

Sprawdź, jak wyglądały arkusze do matury z geografii w 2021 r. i poznaj odpowiedzi do egzaminu

MATURA 2021 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane