Rekordowa rekrutacja na UEK

2011-07-14 11:17:46 | Kraków

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie sukcesem zakończył rekrutację na studia stacjonarne pierwszego i drugiego stopnia. Na wszystkie typy studiów stacjonarnych kandydowała w tym roku rekordowa liczba chętnych – 10 500 osób! To o 8% więcej niż w roku ubiegłym i 15% więcej w porównaniu z wynikami rekrutacji sprzed 2 lat. Wzrastająca liczba chętnych do studiowania na UEK cieszy tym bardziej, że udaje ją się osiągnąć mimo spadającej z roku na rok liczby osób zdających egzaminy maturalne.

Na tak duże zainteresowanie studiami w UEK składa się kilka czynników. Uczelnia, śledząc na bieżąco zapotrzebowanie rynku pracy na specjalistów z danych dziedzin, uruchamia nowe kierunki studiów. W zeszłym roku nowościami były: Informatyka stosowana, Analityka gospodarcza oraz Socjologia, w tym roku: Rachunkowość i controlling oraz inżynierskie studia na kierunku Gospodarka przestrzenna. Ogromnym atutem Uczelni jest też zakrojona na szeroką skalę współpraca międzynarodowa. Studenci UEK mają możliwość wyjazdu na stypendia, staże i praktyki zagraniczne do ponad 200 partnerskich uczelni na całym świecie! Na pewno ceniona jest też marka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz nowoczesne technologie wykorzystywane w dydaktyce.

W porównaniu z latami ubiegłymi o przyjęcie na studia stacjonarne pierwszego stopnia (licencjackie, inżynierskie) starała się rekordowa liczba kandydatów – ponad 7700 osób.

Najpopularniejszymi kierunkami były:
- Gospodarka przestrzenna (kierunek uprawniający do uzyskania tytułu inżyniera) – 11 osób na miejsce
- Administracja – 6,1 osoby na miejsce
- Finanse i rachunkowość – 5,6 osoby na miejsce
- Turystyka i rekreacja – 4,36 osoby na miejsce

Rekrutacja na studia stacjonarne II stopnia (magisterskie) na UEK zakończyła się  w dniu 8 lipca. W tym roku także podczas rekrutacji na ten tryb studiów UEK zanotował znaczny progres. O przyjecie na studia magisterskie starało się ponad 2700 osób. To o ponad 11% więcej niż w roku ubiegłym i 31% więcej niż przed dwoma laty.

Najpopularniejszymi kierunkami studiów stacjonarnych drugiego stopnia w tym roku były:
- Finanse i rachunkowość – 2,55 osoby na miejsce,
- Międzynarodowe stosunki gospodarcze – 2,05 osoby na miejsce,
- Turystyka i rekreacja – 1,94 osoby na miejsce.

ip

Słowa kluczowe: rekrutacja rekord absolwenci maturzyści szkoła ponadgimnazjalna gospodarka przestrzenna administracj

Statystyki rekrutacyjne

Statystyki rekrutacyjne na UŚ

Przedstawiamy wszystkim zainteresowanym statystyki rekrutacyjne Uniwersytetu Śląskiego w roku 2009/2010.

UJ: Rekrutacyjne statystyki Kraków

4 lipca został zamknięty system elektronicznej rejestracji kandydatów. Jakie kierunki okazały się najpopularniejsze, a jakie najmniej?

Zobacz najpopularniejsze kierunki kształcenia

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego podsumowało rekrutację na studia w roku akademickim 2009/2010. Zobacz, jakie kierunki kandydaci uznali za najlepsze.

Które kierunki najbardziej oblegane?

Rekrutacja ruszyła pełną parą. Na który kierunek jest się najtrudniej dostać? Oto krótki raport z największych uczelni, jak to było w zeszłym roku!

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Jakie wymagania obowiązują na egzaminach maturalnych i ósmoklasisty w 2021 roku?

Zobacz, jakie zmiany wprowadził Minister Edukacji i Nauki.

Międzyszkolny konkurs z zakresu chemii żywności: "Jakość i bezpieczeństwo żywności"

Konkurs jest skierowany do wszystkich uczniów szkół średnich.

II Wirtualny Dzień Otwarty UJD!

Sprawdź, kiedy odbędzie się Wirtualny Dzień Otwarty Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie.

MATURA 2021 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Które kierunki najbardziej oblegane? - kierunki najbardziej oblegane najpopularniejsze rekrutacja statystyki rekrutacyjne 2009 uw uwr uam

Rekrutacja ruszyła pełną parą. Na który kierunek jest się najtrudniej dostać? Oto krótki raport z największych uczelni, jak to było w zeszłym roku!