Rekordowa rekrutacja na UEK

2011-07-14 11:17:46 | Kraków

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie sukcesem zakończył rekrutację na studia stacjonarne pierwszego i drugiego stopnia. Na wszystkie typy studiów stacjonarnych kandydowała w tym roku rekordowa liczba chętnych – 10 500 osób! To o 8% więcej niż w roku ubiegłym i 15% więcej w porównaniu z wynikami rekrutacji sprzed 2 lat. Wzrastająca liczba chętnych do studiowania na UEK cieszy tym bardziej, że udaje ją się osiągnąć mimo spadającej z roku na rok liczby osób zdających egzaminy maturalne.

Na tak duże zainteresowanie studiami w UEK składa się kilka czynników. Uczelnia, śledząc na bieżąco zapotrzebowanie rynku pracy na specjalistów z danych dziedzin, uruchamia nowe kierunki studiów. W zeszłym roku nowościami były: Informatyka stosowana, Analityka gospodarcza oraz Socjologia, w tym roku: Rachunkowość i controlling oraz inżynierskie studia na kierunku Gospodarka przestrzenna. Ogromnym atutem Uczelni jest też zakrojona na szeroką skalę współpraca międzynarodowa. Studenci UEK mają możliwość wyjazdu na stypendia, staże i praktyki zagraniczne do ponad 200 partnerskich uczelni na całym świecie! Na pewno ceniona jest też marka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz nowoczesne technologie wykorzystywane w dydaktyce.

W porównaniu z latami ubiegłymi o przyjęcie na studia stacjonarne pierwszego stopnia (licencjackie, inżynierskie) starała się rekordowa liczba kandydatów – ponad 7700 osób.

Najpopularniejszymi kierunkami były:
- Gospodarka przestrzenna (kierunek uprawniający do uzyskania tytułu inżyniera) – 11 osób na miejsce
- Administracja – 6,1 osoby na miejsce
- Finanse i rachunkowość – 5,6 osoby na miejsce
- Turystyka i rekreacja – 4,36 osoby na miejsce

Rekrutacja na studia stacjonarne II stopnia (magisterskie) na UEK zakończyła się  w dniu 8 lipca. W tym roku także podczas rekrutacji na ten tryb studiów UEK zanotował znaczny progres. O przyjecie na studia magisterskie starało się ponad 2700 osób. To o ponad 11% więcej niż w roku ubiegłym i 31% więcej niż przed dwoma laty.

Najpopularniejszymi kierunkami studiów stacjonarnych drugiego stopnia w tym roku były:
- Finanse i rachunkowość – 2,55 osoby na miejsce,
- Międzynarodowe stosunki gospodarcze – 2,05 osoby na miejsce,
- Turystyka i rekreacja – 1,94 osoby na miejsce.

ip

Słowa kluczowe: rekrutacja rekord absolwenci maturzyści szkoła ponadgimnazjalna gospodarka przestrzenna administracj

Statystyki rekrutacyjne

UJ: Rekrutacyjne statystyki Kraków

4 lipca został zamknięty system elektronicznej rejestracji kandydatów. Jakie kierunki okazały się najpopularniejsze, a jakie najmniej?

Prawo i dziennikarstwo najpopularniejsze na UWr

Pierwszy etap rekrutacji na Uniwersytecie Wrocławskim już zakończony! Najbardziej oblegane kierunki to prawo, dziennikarstwo, psychologia i administracja.

Gdzie najtrudniej na UJ?

Maturzysto, chcesz się dostać na Uniwersytet Jagielloński? Sprawdź, czy będzie to łatwe na twoim wymarzonym kierunku!

Które kierunki najbardziej oblegane?

Rekrutacja ruszyła pełną parą. Na który kierunek jest się najtrudniej dostać? Oto krótki raport z największych uczelni, jak to było w zeszłym roku!

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Zakończyła się dwudziesta druga edycja programu CEMS Chance.

Jak przebiegała kolejna edycja programu?

Sposoby na skuteczną naukę - jak się uczyć?

Jak skutecznie się nauczyć, aby tę wiedzę móc wykorzystać? Poznajcie nasze propozycje na przyswajanie wiedzy.

Socjologia - co warto wiedzieć o jej studiowaniu?

Zobacz, co daje studiowanie socjologii i jakie są po niej perspektywy zawodowe.

MATURA 2023 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Które kierunki najbardziej oblegane? - kierunki najbardziej oblegane najpopularniejsze rekrutacja statystyki rekrutacyjne 2009 uw uwr uam

Rekrutacja ruszyła pełną parą. Na który kierunek jest się najtrudniej dostać? Oto krótki raport z największych uczelni, jak to było w zeszłym roku!