Pedagogika - informacje o kierunku studiów w UPJP2 w Krakowie

2020-06-26 11:48:43 | Kraków

Na pewno każdy słyszał zdanie mówiące, że „rodzina to jest siła”. To prawda, lecz czasem ta siła opada. Rodzina wymaga uwagi, dbałości i pielęgnacji, a w sytuacji kryzysu pomocy i wsparcia. W jaki sposób dbać o prawidłowe funkcjonowanie rodziny? Jak działać w sytuacji kryzysowej? Na czym polega terapia małżeńska? Tego wszystkiego można dowiedzieć się, wybierając studia w Instytucie Nauk o Rodzinie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, który oferuje kształcenie licencjackie i magisterskie na kierunkach: Nauki o rodzinie i Pedagogika.

Baner informujący o kierunku Pedagogika w UPJP2Pedagogika - studia w UPJP2

PEDAGOGIKA (https://www.facebook.com/groups/UPJP2.Pedagogika) to kierunek studiów dla osób, które chcą profesjonalnie uczestniczyć w rozwoju drugiego człowieka. Aby dobrze przygotować się do tej pracy, w czasie studiów poznasz różne środki i metody rozpoznawania i analizowania ludzkich zachowań, identyfikowania ich potrzeb oraz dobierania odpowiednich sposobów reagowania i rozwiązywania sytuacji trudnych. Profesjonalne przygotowanie zagwarantuje Tobie pełną satysfakcję uczestniczenia w ważnym procesie wspomagania rozwoju dzieci, młodzieży i dorosłych – zapewnia ks. dr hab. Grzegorz Godawa, kierownik kierunku.

Specjalności na kierunku Pedagogika

Uniwersytet Papieski, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa oraz analizując zapotrzebowanie rynku pracy, przygotował kilka specjalności na studiach pedagogicznych. Są to: resocjalizacja z socjoterapią (I i II stopnia), pedagogika opiekuńczo wychowawcza z terapią pedagogiczną oraz tanatopedagogikę.

– Jeśli chcesz nauczyć się wspierania drugiego człowieka w trudnych sytuacjach życiowych, motywowania do zmiany sposobu życia osoby, które nie potrafią przystosować się do norm prawnych i społecznych, to studia na specjalności resocjalizacja z socjoterapią powinny Ciebie zainteresować – zachęca dr hab. Bożena Majerek. Nie tylko umiejętność rozpoznawania potrzeb i trudności osób niedostosowanych społecznie, ale także zdolność projektowania skutecznych programów profilaktycznych, resocjalizacyjnych i terapeutycznych pozwalają określić dobrze wykształconego i atrakcyjnego na rynku pracy absolwenta – dodaje wykładowca.

Jak zapewniają wykładowcy na specjalności pedagogika opiekuńczo wychowawcza z terapią pedagogiczną identyfikowanie potrzeb i trudności dzieci i młodzieży, prowadzenie zajęć kompensacyjno-korekcyjnych dla uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się, profesjonalne organizowanie czasu wolnego czy rozwijanie zainteresowań i pasji swoich podopiecznych, to tylko kilka z rysów charakterystycznych dla tej propozycji na poziomie licencjackim.

Wyjątkową w skali kraju jest specjalizacja w zakresie tanatopedagogiki, prowadzona na studiach II stopnia. Studenci w trakcie studiów poznają między innymi, na czym polega wychowanie w perspektywie śmierci,  jak funkcjonują hospicja i inne instytucje pomagające nieuleczalnie chorym oraz jakie są zasady tanatoedukacji społecznej.  Nasi absolwenci wiedzą, jak profesjonalnie towarzyszyć osobom terminalnie chorym, oraz wspierać ich rodzinę.

– Kiedy poproszono mnie, bym w kilku słowach opisała moje lata studiów w Instytucie Nauk o Rodzinie, pomyślałam, że to będzie bardzo trudne zadanie. Chociażby dlatego, że #UPJP2 zdecydowanie wyróżnia się na tle pozostałych uczelni. Jan Paweł II napisał, że człowiek jest drogą Kościoła, a ja bym sparafrazował te słowa: student jest w sercu Uniwersytetu Papieskiego. Studiować tutaj to budować wyjątkowe wspomnienia na całe życie – mówi Anna, która za kilka dni będzie broniła swoją pracę dyplomową.

Więcej informacji o rekrutacji UPJP2 w Krakowie na: https://rekrutacja.upjp2.edu.pl/

Baner UPJP2 informujący o rekrutacji 2020/2021

ip

fot. materiały Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

Słowa kluczowe: #UPJP2, Studia, Specjalności, Pedagogika, Instytut Nauk o Rodzinie, rekrutacja 2020/2021

Kierunki i rodzaje studiów - Studia na start

Spotkanie z Kosmetologią w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi [Lipiec 2020]

Rozmowa menedżer kierunku i studentki... Czego się z niej dowiecie?

Ekonomia - co warto wiedzieć o studiowaniu tego kierunku?

O czym musisz pamiętać, zanim zdecydujesz się na studia ekonomiczne?

Studia, po których jest praca - poznaj kierunki praktyczne w krakowskiej WSEI Kraków

Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie proponuje szereg kierunków studiów, spełniających wymagania pracodawców.

Chemia - co musisz wiedzieć, zanim wybierzesz ten kierunek studiów

Dowiedz się, co trzeba zrobić, żeby dostać się na chemię oraz jak wyglądają zajęcia na tym kierunku.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Zarządzanie w branży gier video - nowa specjalizacja na kierunku Zarządzanie Uczelni Łazarskiego

Poznaj szczegóły dotyczące tego przyszłościowego kierunku studiów!

Biotechnologia - co trzeba wiedzieć zanim zaczniesz studia na tym kierunku?

Sprawdź, czym charakteryzuje się biotechnologia oraz dowiedz się czego możesz się po niej spodziewać.

Co zabrać na studia? 7 rzeczy, które muszą znaleźć się w każdym mieszkaniu studenckim

Dowiedz się, co warto wziąć ze sobą na nowe mieszkanie.

MATURA 2021 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Postaw na studia związane z branżą internetową! - nowe technologie branża wse kraków wyższa szkoła europejska social media e-commerce e-pr

Rozwój nowych technologii sprawia, że nieustannie powstają nowe zawody. Social media manager, e-commerce consultant, online brand manager czy e-pr specialist - to tylko, niektóre z nich.