Pedagogika - informacje o kierunku studiów w UPJP2 w Krakowie

2020-06-26 11:48:43 | Kraków

Na pewno każdy słyszał zdanie mówiące, że „rodzina to jest siła”. To prawda, lecz czasem ta siła opada. Rodzina wymaga uwagi, dbałości i pielęgnacji, a w sytuacji kryzysu pomocy i wsparcia. W jaki sposób dbać o prawidłowe funkcjonowanie rodziny? Jak działać w sytuacji kryzysowej? Na czym polega terapia małżeńska? Tego wszystkiego można dowiedzieć się, wybierając studia w Instytucie Nauk o Rodzinie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, który oferuje kształcenie licencjackie i magisterskie na kierunkach: Nauki o rodzinie i Pedagogika.

Baner informujący o kierunku Pedagogika w UPJP2Pedagogika - studia w UPJP2

PEDAGOGIKA (https://www.facebook.com/groups/UPJP2.Pedagogika) to kierunek studiów dla osób, które chcą profesjonalnie uczestniczyć w rozwoju drugiego człowieka. Aby dobrze przygotować się do tej pracy, w czasie studiów poznasz różne środki i metody rozpoznawania i analizowania ludzkich zachowań, identyfikowania ich potrzeb oraz dobierania odpowiednich sposobów reagowania i rozwiązywania sytuacji trudnych. Profesjonalne przygotowanie zagwarantuje Tobie pełną satysfakcję uczestniczenia w ważnym procesie wspomagania rozwoju dzieci, młodzieży i dorosłych – zapewnia ks. dr hab. Grzegorz Godawa, kierownik kierunku.

Specjalności na kierunku Pedagogika

Uniwersytet Papieski, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społeczeństwa oraz analizując zapotrzebowanie rynku pracy, przygotował kilka specjalności na studiach pedagogicznych. Są to: resocjalizacja z socjoterapią (I i II stopnia), pedagogika opiekuńczo wychowawcza z terapią pedagogiczną oraz tanatopedagogikę.

– Jeśli chcesz nauczyć się wspierania drugiego człowieka w trudnych sytuacjach życiowych, motywowania do zmiany sposobu życia osoby, które nie potrafią przystosować się do norm prawnych i społecznych, to studia na specjalności resocjalizacja z socjoterapią powinny Ciebie zainteresować – zachęca dr hab. Bożena Majerek. Nie tylko umiejętność rozpoznawania potrzeb i trudności osób niedostosowanych społecznie, ale także zdolność projektowania skutecznych programów profilaktycznych, resocjalizacyjnych i terapeutycznych pozwalają określić dobrze wykształconego i atrakcyjnego na rynku pracy absolwenta – dodaje wykładowca.

Jak zapewniają wykładowcy na specjalności pedagogika opiekuńczo wychowawcza z terapią pedagogiczną identyfikowanie potrzeb i trudności dzieci i młodzieży, prowadzenie zajęć kompensacyjno-korekcyjnych dla uczniów ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się, profesjonalne organizowanie czasu wolnego czy rozwijanie zainteresowań i pasji swoich podopiecznych, to tylko kilka z rysów charakterystycznych dla tej propozycji na poziomie licencjackim.

Wyjątkową w skali kraju jest specjalizacja w zakresie tanatopedagogiki, prowadzona na studiach II stopnia. Studenci w trakcie studiów poznają między innymi, na czym polega wychowanie w perspektywie śmierci,  jak funkcjonują hospicja i inne instytucje pomagające nieuleczalnie chorym oraz jakie są zasady tanatoedukacji społecznej.  Nasi absolwenci wiedzą, jak profesjonalnie towarzyszyć osobom terminalnie chorym, oraz wspierać ich rodzinę.

– Kiedy poproszono mnie, bym w kilku słowach opisała moje lata studiów w Instytucie Nauk o Rodzinie, pomyślałam, że to będzie bardzo trudne zadanie. Chociażby dlatego, że #UPJP2 zdecydowanie wyróżnia się na tle pozostałych uczelni. Jan Paweł II napisał, że człowiek jest drogą Kościoła, a ja bym sparafrazował te słowa: student jest w sercu Uniwersytetu Papieskiego. Studiować tutaj to budować wyjątkowe wspomnienia na całe życie – mówi Anna, która za kilka dni będzie broniła swoją pracę dyplomową.

Więcej informacji o rekrutacji UPJP2 w Krakowie na: https://rekrutacja.upjp2.edu.pl/

Baner UPJP2 informujący o rekrutacji 2020/2021

ip

fot. materiały Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

Słowa kluczowe: #UPJP2, Studia, Specjalności, Pedagogika, Instytut Nauk o Rodzinie, rekrutacja 2020/2021

Kierunki i rodzaje studiów - Studia na start

Krakowskie Szkoły Artystyczne - rekrutacja w 2020 r.

Poznaj kierunki i szczegóły oferty edukacyjnej Krakowskich Szkół Artystycznych!

Inżynieria Bezpieczeństwa - studia na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie

Poznaj przyszłościowy kierunek studiów I stopnia i jego specjalności.

Psychologia - nowość na #UPJP2 w Krakowie

Psychologia - nowość na #UPJP2 w Krakowie

Rynek usług medycznych potrzebuje właśnie Ciebie!

Rynek usług medycznych potrzebuje ludzi. W dzisiejszych czasach branża medyczna przeżywa swój rozkwit. Pracownicy wykonujący zawody medyczne znajdują zatrudnienie, bo na ich usługi jest duże zapotrzebowanie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Nauki o rodzinie - informacje o kierunku studiów w UPJP2 w Krakowie Kraków

Studiuj w Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła 2 by profesjonalnie nieść pomoc!

Spotkanie z Kosmetologią w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi [Lipiec 2020]

Rozmowa menedżer kierunku i studentki... Czego się z niej dowiecie?

Szkoła Kreatywnej Fotografii - zdobądź zawód, który da Ci niezależność i satysfakcję!

Jaką pracę można znaleźć z umiejętnościami robienia zdjęć? Dowiedz się tutaj!

MATURA 2020 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Psychologia sportu i rekreacji w SWPS - swps szkoła wyższa psychologii społecznej psychologia sportu i rekreacji

Jak szkolić sportowców, aby osiągali sukcesy na arenie sportowej? Jak zmotywować ich do optymalnego działania?