Nauki o rodzinie - informacje o kierunku studiów w UPJP2 w Krakowie

2020-06-26 10:41:54 | Kraków

Na pewno każdy słyszał zdanie mówiące, że "rodzina to jest siła". To prawda, lecz czasem ta siła opada. Rodzina wymaga uwagi, dbałości i pielęgnacji, a w sytuacji kryzysu pomocy i wsparcia. W jaki sposób dbać o prawidłowe funkcjonowanie rodziny? Jak działać w sytuacji kryzysowej? Na czym polega terapia małżeńska? Tego wszystkiego można dowiedzieć się, wybierając studia w Instytucie Nauk o Rodzinie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, który oferuje kształcenie licencjackie i magisterskie na kierunkach: Nauki o rodzinie i Pedagogika.

Baner informujący o kierunku Nauki o Rodzinie w UPJP2Nauki o rodzinie - studia w UPJP2

NAUKI O RODZINIE (https://www.facebook.com/groups/UPJP2.NaukioRodzinie/) to kierunek studiów dla osób, które chcą profesjonalnie wspierać rodziny w różnych sytuacjach życiowych. Niesienie pomocy wymaga dużego zaangażowania, odpowiedzialności oraz ciągłego dbania o własny rozwój. Aby dobrze przygotować się do tej pracy, w czasie studiów zdobędziesz interdyscyplinarną wiedzę. Poznasz uwarunkowania funkcjonowania rodzin, metody pracy z rodzinami w kryzysie, nauczysz się identyfikowania ich potrzeb oraz dobierania odpowiednich sposobów reagowania i rozwiązywania sytuacji trudnych. Profesjonalne przygotowanie zagwarantuje Tobie pełną satysfakcję uczestniczenia w ważnym procesie wspomagania rodziny – zachęca kierownik kierunku dr Katarzyna Kutek Sładek.

Dwustopniowe studia dają możliwość wyboru spośród czterech specjalności. Na studiach licencjackich uczelnia oferuje kształcenie w zakresie mediacji rodzinnych i terapii zajęciowej.

Specjalności na kierunku Nauki o rodzinie

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wspierać rodziny w trudnych sytuacjach życiowych lub nauczyć się, jak rozpoznawać potrzeby i trudności rodzin w sytuacji rozstania małżonków, rozwodu, czy separacji, to oferta #UPJP2 jest dla Ciebie. Uniwersytet Papieski, wchodząc na drogę kształcenia praktycznego przygotował dla swoich studentów szereg możliwości zdobycia doświadczenia w ramach zajęć na specjalności mediacje rodzinne.

Na specjalności terapia zajęciowa studenci uczą się udzielać wsparcia emocjonalnego, zapewniać poczucie bezpieczeństwa, redukować lęk u osób potrzebujących, pracować z osobami z różnymi rodzajami i stopniami niepełnosprawności. Ponadto, nabywają zdolności prowadzenia różnych form terapii, takich jak: arteterapia, ergoterapia, muzykoterapia, czy też wzmacniania zdolności środowisk lokalnych i rodzin do samodzielnego rozwiązywania własnych problemów.

– Na niewielu uczelniach wyższych nauczyciele znają swoich studentów i pomagają im przezwyciężać trudności związane nie tylko z nauką. Jest to możliwe, ponieważ na Papieskim nauka prowadzona jest w małych grupach. No i co ważne: studia humanistyczne to nie tylko teoria! Nie ma szans by zrozumieć człowieka, czytając tylko notatki – zauważa studentka pierwszego roku studiów licencjackich.

Na studiach magisterskich Instytut Nauk o Rodzinie proponuje kształcenie na dwóch specjalnościach. Pierwsza z nich – interwencja kryzysowa – uczy wspierania osób i rodzin w sytuacjach kryzysu. Daje również podstawę do prowadzenia interwencji kryzysowej z osobami uzależnionymi, doświadczającymi przemocy, zagrożonymi samobójstwem, z doświadczeniami śmierci i żałoby. Student pozna, w jaki sposób prowadzić negocjacje i mediacje Z kolei absolwenci poradnictwa rodzinnego uzyskują kwalifikacje do bycia konsultorami i współpracownikami w duszpasterstwach rodzin, animatorami oraz liderami, którzy w lokalnych społecznościach zajmą się planowaniem i realizowaniem programów wspierających małżeństwa i rodziny.

Więcej informacji o rekrutacji UPJP2 w Krakowie na: https://rekrutacja.upjp2.edu.pl/

Baner UPJP2 informujący o rekrutacji 2020/2021

ip

fot. materiały Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

Słowa kluczowe: #UPJP2, Studia, Specjalności, Nauki o rodzinie, Instytut Nauk o Rodzinie, rekrutacja 2020/2021

Kierunki i rodzaje studiów - Studia na start

Rynek usług medycznych potrzebuje właśnie Ciebie!

Rynek usług medycznych potrzebuje ludzi. W dzisiejszych czasach branża medyczna przeżywa swój rozkwit. Pracownicy wykonujący zawody medyczne znajdują zatrudnienie, bo na ich usługi jest duże zapotrzebowanie.

Dobry start kariery dzięki Szkole Policealnej GoWork.pl

Poznajcie wady i zalety różnych możliwości, jakie macie po zdanej maturze.

Nowy kierunek w WSE Kraków

Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie poszerzyła swoją ofertę studiów I stopnia o nowy kierunek - Psychologię

Zarządzanie w branży gier video - nowa specjalizacja na kierunku Zarządzanie Uczelni Łazarskiego

Poznaj szczegóły dotyczące tego przyszłościowego kierunku studiów!

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa w Akademii Leona Koźmińskiego - informacje o kierunku

Będziesz właścicielem firmy w przyszłości? Przygotowujesz się do prowadzenia firmy rodzinnej? Myślisz o założeniu własnego biznesu? To studia dla Ciebie!

Psychologia w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie. Poznaj kierunek i specjalizacje!

Dowiedz się więcej o jednym z najbardziej dopasowanych do potrzeb rynku pracy kierunków studiów!

Krakowskie Szkoły Artystyczne - rekrutacja w 2020 r.

Poznaj kierunki i szczegóły oferty edukacyjnej Krakowskich Szkół Artystycznych!

MATURA 2020 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane