Nauki o rodzinie - informacje o kierunku studiów w UPJP2 w Krakowie

2020-06-26 10:41:54 | Kraków

Na pewno każdy słyszał zdanie mówiące, że "rodzina to jest siła". To prawda, lecz czasem ta siła opada. Rodzina wymaga uwagi, dbałości i pielęgnacji, a w sytuacji kryzysu pomocy i wsparcia. W jaki sposób dbać o prawidłowe funkcjonowanie rodziny? Jak działać w sytuacji kryzysowej? Na czym polega terapia małżeńska? Tego wszystkiego można dowiedzieć się, wybierając studia w Instytucie Nauk o Rodzinie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, który oferuje kształcenie licencjackie i magisterskie na kierunkach: Nauki o rodzinie i Pedagogika.

Baner informujący o kierunku Nauki o Rodzinie w UPJP2Nauki o rodzinie - studia w UPJP2

NAUKI O RODZINIE (https://www.facebook.com/groups/UPJP2.NaukioRodzinie/) to kierunek studiów dla osób, które chcą profesjonalnie wspierać rodziny w różnych sytuacjach życiowych. Niesienie pomocy wymaga dużego zaangażowania, odpowiedzialności oraz ciągłego dbania o własny rozwój. Aby dobrze przygotować się do tej pracy, w czasie studiów zdobędziesz interdyscyplinarną wiedzę. Poznasz uwarunkowania funkcjonowania rodzin, metody pracy z rodzinami w kryzysie, nauczysz się identyfikowania ich potrzeb oraz dobierania odpowiednich sposobów reagowania i rozwiązywania sytuacji trudnych. Profesjonalne przygotowanie zagwarantuje Tobie pełną satysfakcję uczestniczenia w ważnym procesie wspomagania rodziny – zachęca kierownik kierunku dr Katarzyna Kutek Sładek.

Dwustopniowe studia dają możliwość wyboru spośród czterech specjalności. Na studiach licencjackich uczelnia oferuje kształcenie w zakresie mediacji rodzinnych i terapii zajęciowej.

Specjalności na kierunku Nauki o rodzinie

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wspierać rodziny w trudnych sytuacjach życiowych lub nauczyć się, jak rozpoznawać potrzeby i trudności rodzin w sytuacji rozstania małżonków, rozwodu, czy separacji, to oferta #UPJP2 jest dla Ciebie. Uniwersytet Papieski, wchodząc na drogę kształcenia praktycznego przygotował dla swoich studentów szereg możliwości zdobycia doświadczenia w ramach zajęć na specjalności mediacje rodzinne.

Na specjalności terapia zajęciowa studenci uczą się udzielać wsparcia emocjonalnego, zapewniać poczucie bezpieczeństwa, redukować lęk u osób potrzebujących, pracować z osobami z różnymi rodzajami i stopniami niepełnosprawności. Ponadto, nabywają zdolności prowadzenia różnych form terapii, takich jak: arteterapia, ergoterapia, muzykoterapia, czy też wzmacniania zdolności środowisk lokalnych i rodzin do samodzielnego rozwiązywania własnych problemów.

– Na niewielu uczelniach wyższych nauczyciele znają swoich studentów i pomagają im przezwyciężać trudności związane nie tylko z nauką. Jest to możliwe, ponieważ na Papieskim nauka prowadzona jest w małych grupach. No i co ważne: studia humanistyczne to nie tylko teoria! Nie ma szans by zrozumieć człowieka, czytając tylko notatki – zauważa studentka pierwszego roku studiów licencjackich.

Na studiach magisterskich Instytut Nauk o Rodzinie proponuje kształcenie na dwóch specjalnościach. Pierwsza z nich – interwencja kryzysowa – uczy wspierania osób i rodzin w sytuacjach kryzysu. Daje również podstawę do prowadzenia interwencji kryzysowej z osobami uzależnionymi, doświadczającymi przemocy, zagrożonymi samobójstwem, z doświadczeniami śmierci i żałoby. Student pozna, w jaki sposób prowadzić negocjacje i mediacje Z kolei absolwenci poradnictwa rodzinnego uzyskują kwalifikacje do bycia konsultorami i współpracownikami w duszpasterstwach rodzin, animatorami oraz liderami, którzy w lokalnych społecznościach zajmą się planowaniem i realizowaniem programów wspierających małżeństwa i rodziny.

Więcej informacji o rekrutacji UPJP2 w Krakowie na: https://rekrutacja.upjp2.edu.pl/

Baner UPJP2 informujący o rekrutacji 2020/2021

ip

fot. materiały Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

Słowa kluczowe: #UPJP2, Studia, Specjalności, Nauki o rodzinie, Instytut Nauk o Rodzinie, rekrutacja 2020/2021

Kierunki i rodzaje studiów - Studia na start

Rynek usług medycznych potrzebuje właśnie Ciebie!

Rynek usług medycznych potrzebuje ludzi. W dzisiejszych czasach branża medyczna przeżywa swój rozkwit. Pracownicy wykonujący zawody medyczne znajdują zatrudnienie, bo na ich usługi jest duże zapotrzebowanie.

Zarządzanie w branży gier video - nowa specjalizacja na kierunku Zarządzanie Uczelni Łazarskiego

Poznaj szczegóły dotyczące tego przyszłościowego kierunku studiów!

Game Design - nowy kierunek studiów w Wyższej Szkole Europejskiej!

Twoim marzeniem jest tworzenie gier? Zdobądź odpowiednie wykształcenie!

Nowe studia na UJ we współpracy z uczelniami z Czech, Słowacji i Słowenii Kraków

UJ uruchomi nowe studia środkowoeuropejskie we współpracy z Uniwersytetem Karola w Pradze, Uniwersytetem Komenskiego w Bratysławie i Uniwersytetem w Lublanie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Krakowskie Szkoły Artystyczne - rekrutacja w 2020 r.

Poznaj kierunki i szczegóły oferty edukacyjnej Krakowskich Szkół Artystycznych!

Zarządzanie strategiczne - bezpłatne studia w krakowskiej Wyższej Szkole Europejskiej Kraków

WSE im. ks. Józefa Tischnera zaprasza na kierunek dualny z płatnymi praktykami, który dla kandydatów 2019/2020 będzie darmowy przez pierwsze 3 lata!

Pedagogika - informacje o kierunku studiów w UPJP2 w Krakowie Kraków

Studiuj w Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła 2 by profesjonalnie nieść pomoc!

MATURA 2020 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Pedagogika zamiast logistyki, czyli "produkcja" bezrobotnych absolwentów trwa - kierunki studiów, student,

Jak wynika z badań obrazujących preferencje edukacyjne Polaków, od kilku już lat nieprzerwanie największą popularnością cieszą się te same kierunki studiów.