Irokez z plemienia Huronów na Targach Edukacyjnych Festiwalu Zawodów

2014-03-13 19:49:29 | Kraków

Pierwszą potrawą, którą własnoręcznie przygotował, jak na Kanadyjczyka przystało, był... syrop klonowy. Dzisiaj gotowanie jest jego największą pasją. Nigdy nie korzysta z wagi kuchennej i miarki, gotuje wyłącznie na wyczucie i robi to z prawdziwa fantazją. Pewnie dlatego został gwiazdą drugiego sezonu programu Master Chef, a na antenie TTV prowadzi program kulinarny "Domówka". Charles Daigneault będzie jednym z gości specjalnych rozpoczynających się w przyszłym tygodniu w Krakowie Targów Edukacyjnych Festiwalu Zawodów w Małopolsce (20-22 marca 2014 r.).  

Wiele możliwości – jeden wybór

Charlesa Daigneault, który  sam o sobie mówi, że w 1/8 jest Irokezem z plemienia Huronów, będzie gotował w piątek 21 marca na stoisku Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia. 

Oprócz w trakcie wydarzenia ofertę edukacyjną zaprezentują ponad 120 wystawców wśród których znalazły się szkoły średnie, policealne oraz wyższe – publiczne i prywatne, uniwersytety i politechniki. Wyjątkowo okazale prezentuje się lista wystawców zagranicznych. Znajdziemy na niej m.in. uczelnie i szkoły z Chorwacji, Francji, Kanady, Niemiec, Słowacji, Wielkiej Brytanii, a nawet z odległego Senegalu! Na uwagę zasługują także szkoły mundurowe: Wojskowa Akademia Techniczna czy Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych i Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie.

Zachodnie wzorce festiwalowe

W ramach Festiwalu Zawodów w Małopolsce kilkadziesiąt szkół zawodowych w niezwykle atrakcyjny sposób przedstawi swoje atuty. Wzorem  odbywającego się we francuskim Lyonie Mundialu Zawodów, placówki położą nacisk na praktyczne aspekty poszczególnych zawodów zgrupowanych w siedmiu branżach: turystyczno-gastronomicznej, informatyczno-elektronicznej, budowlanej, społeczno-medycznej, rolno-przetwórczej, mechaniczno-mechatronicznej oraz usługowej. Ponadto będzie można spotkać takżeprzedstawicieli: Policji, Straży Pożarnej i Wojska.

Uczniowie będą m.in.: prezentować skonstruowane mikroroboty, wykonywać masaże, udzielać porad dietetycznych, produkować drewniane bujane fotele, szyć, gotować, artystycznie nakładać do stołu, tworzyć finezyjne fryzury, operować na tokarkach… czyli pokazywać jak w praktyce wyglądają poszczególne zawody.

Sprawdzian predyspozycji

Na odwiedzających halę Targów w Krakowie gimnazjalistów i licealistów będą czekać doradcy zawodowi. Indywidualne konsultacje pozwolą poznać predyspozycje do wykonywania poszczególnych zawodów, w oparciu o nie obrać właściwą ścieżkę kształcenia, a także poznać trendy rynku pracy.

Dodatkowo podczas Targów Edukacyjnych Festiwalu Zawodów będzie można spotkać przedstawicieli kilkudziesięciu firm z różnych branż, m.in. motoryzacyjnej, hotelarskiej, gastronomicznej, kosmetycznej, dentystycznej czy informatycznej. To niewątpliwie szansa na organizację staży, a być może zdobycie pierwszej pracy.

Doskonałe połączenie

Pomysłodawcą oraz organizatorem Festiwalu jest Województwo Małopolskie. Jego połączenie z organizowanymi od kilkunastu lat przez Targi w Krakowie Targami Edukacyjnymi tworzy unikatowe w skali kraju kompleksowe wydarzenie.

 - Cieszy nas fakt, że zupełnie nowa impreza oparta na sprawdzonym schemacie i wzbogacona zachodnioeuropejskimi wzorcami spotkała się w zeszłym roku z tak dużym zainteresowaniem młodych ludzi, którzy tłumnie odwiedzili naszą halę. Dzięki nowej formule wydarzenia idealnie trafiamy w ich potrzeby. Zapraszamy gimnazjalistów, uczniów szkół średnich wraz z rodzicami, a także studentów, również tych, którzy myślą o nauce za granicą  – mówi Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.

Godziny otwarcia:

czwartek, 20 marca: godz. 10.00-16.00
piątek, 21 marca: godz. 10.00-16.00
sobota, 22 marca: godz. 10.00-15.00

Więcej o Targach Edukacyjnych - Festiwalu Zawodów w Małopolsce 2014 na: www.targiedukacyjne.pl

ip

Słowa kluczowe: targi edukacyjne festiwal zawodów w małopolsce kraków oferta edukacyjna uczelnie wyższe

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Aktualności

Jak wygląda matura ustna z języka polskiego?

Zobacz, jak przebiega egzamin krok po kroku.

Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie zaprasza maturzystów na Dzień Otwarty

Wydarzenie odbędzie się 19 kwietnia 2024 roku w gmachu głównym (ul. Podchorążych 2).

7 sposobów na skuteczne przygotowanie się do matury

skutecznie porady jak przygotować się do egzaminu maturalnego

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Studniówka przed maturą: najważniejsze wydarzenie dla każdego maturzysty!

Studniówka jest symbolicznym pożegnaniem z jednym etapem życia i powitaniem drugiego.

Jakie są szanse na dostanie się na studia w 2024 roku?

Zobacz, co jest ważne przy rekrutacji na studia.

Rekrutacja na studia w 2024 roku - co zmieniło się w porównaniu z poprzednimi latami?

Zobacz, co będzie brane pod uwagę podczas rekrutacji na studia.

MATURA 2024 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane
Środki stylistyczne, które warto znać - środki stylistyczne, środki artystycznego wyrazu, środki poetyckie

Zbiór najważniejszych środków stylistycznych, które przydadzą się podczas egzaminu maturalnego.