zmień miasto

Gloker, czyli szkoła przyszłości

W Krakowie jest wiele szkół policealnych, podyplomowych, kwalifikacyjnych kursów zawodowych, szkół dla dorosłych, warsztatów i tym podobnych. Trudno wybrać, ofert jest wiele i wszystkie dużo obiecują. Dlatego Gloker okazuje się wyborem idealnym, bo wszystko to zawiera w swojej ofercie.

Poznaj ofertę szkoły Gloker!

Wchodząc na stronę internetową szkoły, znajdujesz osobne zakładki, kierunki medyczne, artystyczne, ekonomiczne i społeczne, gastronomiczne i turystyczne, kosmetyczne i fryzjerskie, informatyczne i techniczne, liceum dla dorosłych, kursy roczne, kwalifikacyjne kursy zawodowe, szkolenia. Każdą z zakładek rozwijasz i znajdujesz konkretne kierunki i tematy.

Tych opcji jest tak wiele, że nie sposób ich tu wszystkich wymienić, ale jest również kilka, o których warto wspomnieć, bo to naprawdę zawody przyszłości albo bardzo modne opcje, takie jak: konsultant ślubny czy dietetyk. Interesujący i prawodpodobnie jedyny w Małopolsce jest e-book z najlepszymi zawodami świata. Można go sobie pobrać na stronie.

Wspomniany e-book to bardzo ciekawa sprawa, bo w środku oprócz informacji i danym zawodzie, znajdziecie także dane o zarobkach i tym, jak i gdzie zdobyć dany zawód. Druga rzecz, którą w innych szkołach trudno spotkać, a tu się rozwija, to blog, do którego można trafić pod adresem: http://gloker-krakow.blogspot.com.

Kolejną ciekawą rzeczą jest proporcja praktyk do teorii w programach zajęć. Już na pierwszy rzut oka widać, że każdy kierunek ma jakąś obowiązkową podstawę, a do tego dochodzą zajęcia i to głównie praktyczne.

Szkoła w wielu publikacjach zawsze powtarza, że praktyki są dla niej najważniejsze. Słusznie, teoria to rzecz, którą teraz łatwiej nabyć w Internecie niż kiedyś, a "prawdziwa praca" jest na wagę złota. Dla niektórych zawodów to też od razu lepszy start - praktyki liczą się jako lata pracy i dają nam doświadczenie, którego czysty teoretyk, świeżo po skończeniu szkoły, po prostu nie ma.

W szkole Gloker zwraca się uwagę na mądrze prowadzone kierunki, które są teraz na topie. Na przykład: asystent osoby niepełnosprawnej z językiem niemieckim. Mało która szkoła przejmuje się tym, co się z jej absolwentami dzieje po ukończeniu kursów, no chyba, że mogą się pochwalić jakimiś wybitnymi osiągnięciami. Ten kierunek jest dobrym przykładem, że w Gloker tak nie jest. Placówka zadała sobie trud, by sprawdzić rynki pracy i dowiedzieć się, że to Niemcy są najlepszym potencjalnym miejscem pracy dla asystentów osób niepełnosprawnych, ze względu na starzejące się społeczeństwo. Dlatego do programu dodano język niemiecki.

Kolejnym fenomenem ostatnich lat i nieustająco na szczycie pewnych zawodów jest fryzjer. Tu nie ma żadnej dodatkowej filozofii, za to jest dużo godzin praktycznych spędzonych nie tylko w pracowniach szkoły, ale i w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Słuchacze pracują u boku prawdziwych fryzjerów. Modne w ofercie Gloker są także takie kierunki jak konsultant ślubny, home staging, florysta, coaching, dziennikarstwo internetowe czy specjalista SEM. W zeszłym roku szkoła organizowała również świetne warsztaty pieczenia chleba i tworzenia smoothie.

Warto studiować w szkole Gloker, ponieważ działa ona z myślą o przyszłości szkoły i jej absolwentów.

ip

fot. materiały prasowe/Gloker

Ciekawe artykuły
Więcej miast » | przejdź do wersji ogólnopolskiej »
REKLAMA

Ostatnio czytane

FB dlaMaturzysty.pl reklama