Dzień otwarty AGH

2013-04-03 13:15:13 | Kraków

5 kwietnia 2013 r. Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie zaprasza wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się, co ciekawego dzieje się w murach naszej uczelni. Tego dnia będziecie mogli poznać bliżej naszą ofertę kształcenia - kierunki i specjalizacje - dzięki którym można zdobyć atrakcyjną, dobrze płatną pracę. Szczegółowo opowiemy Wam o AGH i oprowadzimy Was po uczelni. Będziecie mogli również uzyskać wiele praktycznych informacji, m.in. o stypendiach socjalnych, naukowych oraz o wymianach zagranicznych.

Akademia Górniczo-Hutnicza jest jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce i w Europie. O prestiżu naszej Alma Mater świadczą: jej historia i tradycje, baza naukowa, systematycznie udoskonalana oferta dydaktyczna, jak również bogata infrastruktura. Nasi studenci zdobywają wiedzę pod okiem wysoko wykwalifikowanej kadry naukowo-badawczej, a nowe umiejętności rozwijają w nowoczesnych laboratoriach oraz podczas praktyk i staży zagranicznych. Kształcenie inżynierów, uwzględniające potrzeby rynku pracy, to najważniejszy obok badań naukowych cel naszej działalności.

Uczelnia może poszczycić się wyjątkowym w skali kraju kampusem akademickim.  Wszystkie obiekty, w których prowadzone są zajęcia dydaktyczne, badania naukowe, jak również: administracja, organizacje studenckie, baza sportowo-rekreacyjna oraz baza mieszkaniowa skupione są w jednej dzielnicy Krakowa, tworząc integralną całość.

Miasteczko Studenckie AGH oferuje studentom 9 tys. miejsc w 20 domach studenckich. Warto dodać, że w obrębie – największego w Polsce – miasteczka studenckiego znajdują się m.in. basen, boiska sportowe, kluby studenckie oraz punkty handlowe, gastronomiczne i usługowe. Bliskość Krakowskich Błoń oraz Parku im. Henryka Jordana pozwala na aktywne spędzanie czasu w malowniczej, zielonej scenerii miasta.
 
AGH jest uczelnią przyjazną osobom niepełnosprawnym. Do ich potrzeb przystosowano windy, podjazdy, a także jeden z domów studenckich. Dodatkowe wsparcie zapewnia tłumacz języka migowego. Z myślą o rozwoju osób niepełnosprawnych prowadzone są również sekcje szermierki oraz koszykówki.

Dzięki specjalnym kursom „Roku zerowego” oraz platformie e-learningowej możliwe jest również wyrównanie zaległości z takich przedmiotów jak matematyka, chemia czy fizyka.

Studia w AGH to wszechstronny rozwój. Na naszej uczelni działa wiele różnorodnych organizacji, a działalność w nich jest doskonałą okazją, aby odkrywać swoje możliwości.

Ponadto lubimy również zaskakiwać! Ten element wpisał się w tradycje Dnia Otwartego AGH. Przekonacie się sami już 5 kwietnia br. Do zobaczenia w AGH!

Program Dnia Otwartego AGH 2013:

9.30 - 9.55 – Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej AGH

10.00 - 10.20 – Przywitanie uczestników przez prof. Andrzeja Tytko, Prorektora ds. Kształcenia AGH (Aula Główna AGH, pawilon A-0, I piętro)

10.20 - 10.50 - Prezentacja Uczelni (Aula Główna AGH, pawilon A-0, I piętro)

9.30 - 14.30 - Zwiedzanie oraz prezentacja oferty dydaktycznej na poszczególnych stoiskach Wydziałów AGH, Działu Nauczania i organizacji studenckich (pawilon A-0)

INFORMACJE DOTYCZĄCE:
- kryteriów przyjęć na studia w roku 2013/2014
- Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH”
- programu i przebiegu studiów
- kursów „Roku Zerowego”
- spraw bytowych studentów
- organizacji studenckich, kół naukowych i rozrywki

11.00 - 14.00 – Zwiedzanie indywidualne:
- Muzeum Historii AGH i Techniki (pawilon C-2, V piętro)
- Muzeum Geologiczne (pawilon A-0, niski parter)

11.30 - 13.30 - Prezentacja zasad rekrutacji na studia w AGH podczas wykładu Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej
- Wykłady popularnonaukowe (Aula, Centrum Dydaktyki AGH, pawilon U-2)

14.30 - Zakończenie Dnia Otwartego

www.agh.edu.pl

Słowa kluczowe: dzień otwarty agh kraków wymiany zagraniczne stypendia socjalne kampus kierunki oferta specjalizacje

Komentarze, opinie, wypowiedzi (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy. Bądź pierwszy i dodaj komentarz.

Aktualności

Proces rekrutacji na studia w 2024 roku - co warto wiedzieć?

Zobacz, jak wygląda rekrutacja na studia krok po kroku.

Rekrutacja na studia w 2024 roku - co zmieniło się w porównaniu z poprzednimi latami?

Zobacz, co będzie brane pod uwagę podczas rekrutacji na studia.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie zaprasza maturzystów na Dzień Otwarty

Wydarzenie odbędzie się 19 kwietnia 2024 roku w gmachu głównym (ul. Podchorążych 2).

Rusza 4. edycja programu edukacyjnego dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych "Złote Szkoły NBP"

Hasłem przewodnim czwartej edycji programu jest: "Polski złoty w obiegu od 100 lat - NBP i jego funkcja emisyjna".

Jakie są szanse na dostanie się na studia w 2024 roku?

Zobacz, co jest ważne przy rekrutacji na studia.

MATURA 2024 - ARKUSZE
REKLAMA
Ostatnio czytane