Szukasz informacji o finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Wprowadź nazwę miasta i znajdź aktualności, imprezy, koncerty oraz program WOŚP w wybranym mieście.

Aktualności - WOŚP

25. Finał WOŚP w Kraków-Nowa Huta

2017-01-11 14:29:14 | Kraków

Orkiestrowy Kiermasz, hol Nowohuckiego Centrum Kultury al. Jana Pawła II 232 Kraków, godz. 12-18

Jest to miejsce, w którym nasi harcerze, nowohuckie szkoły oraz osoby prywatne mogą organizować swoje stoiska, z których całkowity dochód zostaje przekazany na rzecz WOŚP. To tutaj w zamian za finansowe wsparcie można zdobyć unikalne przedmioty z kolekcji od naszych sponsorów i darczyńców czy rzeczy samodzielnie przygotowane przez uczniów i harcerzy. Kiermasz to również uczta dla ciała, więc zapraszamy wszystkich na smaczne przekąski: od słodkich pączków na chlebie ze smalcem kończąc! Kiermaszowi towarzyszyć będzie pokaz i nauka udzielania pierwszej pomocy oraz kącik dla najmłodszych, gdzie animatorzy pomalują dzieciom twarze i zachęcą do wspólnej zabawy!

Wystawa "Kogel mogel ze szpinakiem" Jurka Kujawskiego, Galeria Nowohuckiego Centrum Kultury

al. Jana Pawła II 232 Kraków, godz. 12-18

Jerzy Kujawski "Szpinak" to Kawaler Orderu Uśmiechu i człowiek mocno wrośnięty w pejzaż Nowej Huty. W latach młodzieńczych związał się z harcerstwem, przechodząc wszystkie stopnie kariery aż do funkcji Komendanta Hufca ZHP Nowa Huta. Kolejny dobry związek zawarł z Nowohuckim Centrum Kultury, gdzie pracuje do dziś będąc Gospodarzem "Chałupy u Szpinaka" oraz prowadząc zajęcia folklorystyczne dla dzieci.

Wystawa w NCKu obejmuje makatki kucharki z jego zbiorów, instalację zydelków, kamionkę bocheńską oraz Pocztę Harcerską Nowej Huty funkcjonującą od 1974 roku. Tak Jurek Kujawski mówi o swoich zbiorach: "Moja kolekcja liczy 598 makatek. Oprócz polskich posiadam także makatki słowackie, niemieckie, holenderskie, szwedzkie i łemkowskie. Najstarsze mają ponad 80 lat i są cennymi pamiątkami rodzinnymi często przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. Wciąż powiększana kolekcja powstała dzięki ofiarności licznych i serdecznych darczyńców."

W dniu Finału wstęp na wystawę będzie cegiełką na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Serdecznie zapraszamy!

Koncert artystyczny , sala teatralna Nowohuckiego Centrum Kultury, al.Jana Pawła II 232 Kraków, godz.16-18

Tradycyjnie, jak co roku zapraszamy na uroczysty koncert z udziałem grup i zespołów artystycznych Nowohuckiego Centrum Kultury, który odbędzie się na sali teatralnej NCK!

Bilet wstępu w postaci cegiełki na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Liczymy, że będą Państwo z nami 15 stycznia i wspólnymi siłami wesprzemy 25.Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zagrajmy razem!

II Nowohucki Bieg "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy", pomnik Solidarności obok Nowohuckiego Centrum Kultury al. Jana Pawła II 232 Kraków, godz. 19.00

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Nowohuckim Centrum Kultury wraz z Fundacją 4 Alternatywy, Ośrodkiem Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Krakowie Stowarzyszenia MONAR i Nowa Huta Team zapraszają na II Nowohucki Bieg POLICZ SIĘ Z CUKRZYCĄ I UCZ SIĘ PIERWSZEJ POMOCY. Bieg, tak jak w ubiegłym roku, rozpoczniemy o godz. 19.00 przy Nowohuckim Centrum Kultury – obok pomnika Solidarności. Trasa biegnie wokół Łąk Nowohuckich i ma dystans 4 km.

Ponieważ biegniemy po zmroku, zachęcamy do ozdobienia ubioru elementami świecącymi, przyniesienia latarek – utworzymy wesoły świetlisty korowód!

Zapraszamy wszystkich niezależnie od wieku i doświadczenia sportowego. Bieg ma charakter koleżeński, bez rywalizacji i pomiaru czasu. Nie prowadzimy zapisów i nie pobieramy opłat startowych. W biegu będą uczestniczyć wolontariusze WOŚP z puszkami na dobrowolne datki.Po zakończeniu biegu, na wszystkich będzie czekać poczęstunek a o godzinie 20.00 wyślemy Światełko do Nieba – rozświetlimy noc w Nowej Hucie!

https://www.facebook.com/events/205592493236767/

ip

Słowa kluczowe: WOŚP, WOŚP finał , 25. finał WOŚP, WOŚP 2017, WOŚP Kraków
Komentarze
Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.
Zobacz także
WOÅšP wolontariusze
Wolontariusze WOŚP 2018 - zobacz, jak pracowali i jak wyglądali [ZDJĘCIA]

Oto cisi bohaterowie kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

26. Finał WOŚP 2018. Zobacz, ile zebrali!
Podsumowanie WOŚP 2018. Ile zebrali?

Wszystko wskazuje, że tegoroczny finał może przynieść nowy rekord!

26. Finał WOŚP 2018! Tak wyglądało światełko do nieba w Krakowie
26. Finał WOŚP 2018! Tak wyglądało światełko do nieba w Krakowie [ZDJĘCIA]

Kraków tak, jak inne miasta przesłał światełko do nieba!

Polecamy
Rekordowa zbiórka WOŚP
Rekordowa zbiórka WOŚP

52 mln 448 tys. 765 zł i 49 groszy - taką kwotę udało się zebrać podczas 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pojadą z Kalisza do Wawy… Na rowerach!
Pojadą z Kalisza do Wawy… Na rowerach!

Oj będą się kółka kręciły i kilometry nabijały, a jest ich do przejechania blisko 260! Sztafeta rowerowa wyruszy z kaliskiego Rynku 11 stycznia o 8 rano, do Warszawy dotrze ok. 19:30.

Ostatnio dodane
WOÅšP wolontariusze
Wolontariusze WOŚP 2018 - zobacz, jak pracowali i jak wyglądali [ZDJĘCIA]

Oto cisi bohaterowie kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

26. Finał WOŚP 2018. Zobacz, ile zebrali!
Podsumowanie WOŚP 2018. Ile zebrali?

Wszystko wskazuje, że tegoroczny finał może przynieść nowy rekord!