Teatr
Dzień otwarty Opery Krakowskiej

Dzień otwarty Opery Krakowskiej

  • 2017-12-16, , godzina 10:00
  • wstęp wolny za okazaniem bezpłatnych wejściówek
  • Opera Krakowska, ul. Lubicz 48, Kraków

Opis

Dziewiąta edycja organizowanego przez Operę Krakowską Dnia Otwartego. Atrakcje dla gości zostały zaplanowane między godziną 10:00 a 14:00.

Na Dużej Scenie odbędzie się koncert „Śpiewam w Operze!” (godz. 12.00), podczas którego wystąpią wyłonieni w drodze konkursu śpiewacy-amatorzy. Usłyszymy utwory z repertuaru operowego, operetkowego i musicalowego. Gospodarzami koncertu będą Kristina i Michał Kutnikowie – pianistka i solista Opery Krakowskiej.

Na Sali Kameralnej, podczas próby generalnej do „Koncertu kolęd” zabrzmią kolędy i pastorałki w wykonaniu Chóru Dziecięcego Opery Krakowskiej i Zespołu Kameralnego Orkiestry Opery Krakowskiej pod dyrekcją Marka Kluzy („Zaśpiewaj ze mną kolędę”, godz. 10.30).

Nie zabraknie też przestrzeni do rozmów. Gościem „Spotkania z Artystą” (godz. 11.00, Sala Prób) będzie Maria Balcerek - kostiumografka, która dla Opery Krakowskiej przygotowała kostiumy do takich spektakli jak: „Don Pasquale”, „Dziadek do orzechów”, „Norma”, „Madama Butterfly” czy „Zemsta nietoperza”. Spotkanie będzie tłumaczone na język migowy, a z artystką rozmawiać będzie Alicja Myśliwiec, dziennikarka RMF Classic.

Dla dzieci Opera przygotowała warsztaty muzykoterapeutyczne „Muzyką namaluj Święta”, które poprowadzi Justyna Jarocka-Lejzak (godz. 12.30 i 13.30, Sala Prób) oraz pokaz uczniów Studia Baletowego Opery Krakowskiej pt. „Baletowe inspiracje na gwiazdkę” w chor. Katarzyny Borstyn, Kingi Kużdżał, Wioletty Maciejewskiej, Mariusa Petipy i Emila Wesołowskiego (godz. 10.45 i 12.30, Antresola). Opiekę pedagogiczną nad pokazem sprawuje Magdalena Malska.

Tradycyjnie, Widzowie zwiedzą gmach Opery i zobaczą miejsca, które są na co dzień niedostępne dla publiczności. Dostępne będą trzy trasy: rodzinna (godz. 10.00 i 11.00), ekstremalna (godz. 10.15 i 11.15) oraz dla osób z niepełnosprawnością wzroku (godz. 10.00, 11.00 i 12.00). Ponadto odwiedzający będą mogli obejrzeć i przymierzyć kostiumy operowe, a także zrobić sobie w nich zdjęcia, kupić w promocyjnej cenie plakaty z realizowanych na krakowskiej scenie spektakli czy zobaczyć 15-minutowe pokazy technologii sceny z baletu „Dziadek do orzechów” (godz. 10.00 i 11.00, Duża Scena).

Odbędzie się również wspólne ubieranie choinki i warsztaty ozdabiania pierników. Na zakończenie Dnia Otwartego zostaną zaświecone lampki na ubranej wspólnie z Widzami choince, a Opera złoży świąteczne i noworoczne życzenia Widzom.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Kasie Opery Krakowskiej od 9 grudnia 2017 r. od godz. 10.00. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 4 wejściówki na biletowane wydarzenia, z wyjątkiem trasy ekstremalnej, na którą Widz będzie mógł otrzymać 1 wejściówkę.  

Ostatnio dodane
trupa komedianty
Przed nami 9. Dni Komedii dell'Arte Kraków Kraków

Poznaj pełny program imprezy!

Metro musical
Musical "Metro" w Krakowie: trwa walentynkowa promocja! Kraków

Legendarny spektakl już 3 marca w Tauron Arena Kraków.