Zmień miasto
Teatr Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

"La Serva Padrona" - opera buffa w Krakowskiej Operze Kameralnej

Kiedy2017-05-21 godzina 19:00
GdzieKrakowska Opera Kameralna
ul. Miodowa 15
Kraków
"La Serva Padrona" - opera buffa w Krakowskiej Operze Kameralnej

Krakowska Opera Kameralna zaprasza na operę buffa "La Serva Padrona", która odbędzie się w niedzielę 21 maja 2017 roku o godzinie 19:00.

Najsłynniejsze dzieło Giovanni B. Pergolesiego. Zabawna historia pana terroryzowanego przez pokojówkę, który, mając dosyć kaprysów służącej, postanawia ożenić się, w nadziei, że żona zapanuje nad służbą i przywróci porządek w domu. Sprytna służąca sprawia, że jej pan żeni się właśnie z nią. Stylowe kostiumy i choreografia! Interesująco zarysowane charaktery bohaterów! Bogata muzyczna tkanka, dająca doskonałą możliwość dla wokalnych popisów solistów!

Spektakl w reżyserii i inscenizacji Wacława Jankowskiego to kwintesencja stylu i smaku twórców Krakowskiej Opery Kameralnej. Wykorzystano model multiplikacji obsady. Każdy z dwójki protagonistów uosobiony jest zatem: przez śpiewaka, dwójkę aktorów i lalkę. Tradycyjnie też, poza partiami śpiewanymi, aktorzy odgrywają libretto w polskim tłumaczeniu. Dzięki temu  z arcyzabawnej historyjki o sprytnej pokojówce terroryzującej swego pana, w finale – już męża, powstał teatr o precyzji i finezji na miarę gustów Madame de Pompadour oraz naturalności i lekkości postulowanej przez Rousseau

 

Aktualne wydarzenia Teatr
DataWydarzenieMiejsce
2017-08-01
-
2017-08-06
3. Tydzień Piosenki w Krakowie Variete
Zobacz inne wydarzenia
 
BLOK PROMOWANY
Ziaja Sopot Spa - poczuj zapach nadmorskich wakacjiWeź udział w konkursie i wygraj zestaw kosmetyków Ziaja z serii Sopot i Sopot Spa.
FB dlaMaturzysty.pl reklama