Spektakle, przedstawienia

Opis spektaklu

Dwaj sąsiedzi Cześnik Raptusiewicz i Rejent Milczek są odmienni jak ogień i woda. To zapiekli wrogowie skłóceni na śmierć i życie, uwikłani w absurdalny spór o mur graniczny. Szalony zawadiaka i skryty obłudnik, a pomiędzy nimi Papkin - śmieszny żołnierz samochwał, biedny jak mysz kościelna tchórz i hipochondryk. Chcąc wyjść na swoje, pakuje się nieustannie w nowe kłopoty i boleśnie obrywa o uszach. A obok, bez wiedzy i wbrew woli opiekunów, rozwija się płomienny romans Klary, młodej wychowanicy Cześnika i Wacława, rejentowego syna.  Czy ich miłość może pokonać knowania ponętnej i doświadczonej Podstoliny? Czy jest w stanie skruszyć mur międzyrodzinnej wrogości?

"Zemsta" Aleksandra hrabiego Fredry to nie tylko mistrzowska komedia bawiąca kolejne pokolenia galerią barwnych postaci szlacheckiego zaścianka i feeriami komicznych tekstów. To najbardziej rozpoznawalny, nieprzemijający model wojny polsko-polskiej, sąsiedzkiej waśni i ślepego zacietrzewienia. To dobrze znany obraz szaleństwa bratobójczego sporu i marzenia o nieosiągalnej ogólnonarodowej zgodzie. Nowa sceniczna adaptacja odświeża aktualność tekstu, pozwala odkryć jego współczesny wydźwięk. Wplecione w nią zostały przy tym bajki Ignacego Krasickiego w dowcipny i przewrotny sposób komentujące fredrowską fabułę.

Najnowsza realizacja uruchamia także grę cieszących oko i ucho, nawiązujących do tradycji teatralnej, ale i zaskakujących świeżością rozwiązań inscenizacyjnych.

Kiedy i gdzie grają

Gdzie aktualnie grają w teatrze spektakl Zemsta (Teatr Współczesny w Krakowie , Kraków). Sprawdź seanse.

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Zemsta.

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Zemsta (Teatr Współczesny w Krakowie , Kraków).

Obsada i twórcy spektaklu

Aktualnie nie posiadamy informacji o twórcach i obsadzie spektaklu Zemsta (Teatr Współczesny w Krakowie , Kraków).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Zemsta (Teatr Współczesny w Krakowie , Kraków).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Zemsta (Teatr Współczesny w Krakowie , Kraków).
Premiery teatralne
Ostatnio czytane
Festiwal Teatrów Ulicznych przed Galerią Krakowską
Festiwal Teatrów Ulicznych przed Galerią Krakowską Kraków

W Krakowie rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych, jeden z najstarszych tego typu wydarzeń w Europie Środkowej.

Premiera "Tramwaju" Krzysztofa Warlikowskiego
Premiera "Tramwaju" Krzysztofa Warlikowskiego

Polska premiera spektaklu "Tramwaj", będącego wspólną produkcją Odeon-Theatre de l'Europe i Nowego Teatru odbędzie się 12 kwietnia jako inauguracja 30. Warszawskich Spotkań Teatralnych.

Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Casting do "High School Musical"!
Casting do "High School Musical"!

Gliwicki Teatr Muzyczny organizuje Casting do przedstawienia "High School Musical"!