Spektakle, przedstawienia
peer gynt0de0902c6cfed4299aea1f7c81748c9f.jpg

Peer Gynt Autor sztuki: Henrik Ibsen

Ocena:

Opis spektaklu

Twórczości najsłynniejszego dramatopisarza norweskiego nie trzeba szczególnie rekomendować, choć jego utwory nie należą do łatwych. Jednak od momentu swojego powstania w 1867 roku Peer Gynt właśnie zaskarbił sobie bodaj największe uznanie publiczności, a nawet stał się dziełem kultowym. Historia tytułowego bohatera, uciekającego przed odpowiedzialnością w świat fikcji, magii i czarów, wplątanego w dramatyczne związki z kobietami i zmagającego się z samym sobą, w każdych czasach przynosiła niezwykle atrakcyjne możliwości sceniczne. Korzystając z nowego, świetnego, pisanego współczesnym językiem przekładu tej sztuki, autorstwa Andrzeja B. Krajewskiego-Boli, przenosi ją na scenę znakomity reżyser teatralny Rafał Sabara, a w obsadzie – cała plejada najwybitniejszych aktorów Teatru im. Juliusza Słowackiego.

Obsada i twórcy spektaklu

Twórcy spektaklu: reżyseria, scenografia. Lista aktorów, pełna obsada, spektaklu Peer Gynt (Teatr im. J. Słowackiego, Kraków).

Bilety na spektakl

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na Peer Gynt.

Kiedy i gdzie grają

Nie posiadamy informacji o tym kiedy i gdzie grają w teatrach sepektakl Peer Gynt (Teatr im. J. Słowackiego, Kraków).

Zdjęcia ze spektaklu

Aktualnie nie posiadamy zdjęć ze spektaklu Peer Gynt (Teatr im. J. Słowackiego, Kraków).

Recenzje, wiadomości

Aktualnie nie posiadamy recenzji oraz wiadomości związanych ze spektaklem Peer Gynt (Teatr im. J. Słowackiego, Kraków).

Komentarze i opinie

Komentarze, oceny i opinie użytkowników do spektaklu Peer Gynt (Teatr im. J. Słowackiego, Kraków).
  • Re: Wielki zawód [0]
    Odpowiedź na: Wielki zawód
    Socheusz
    2012-11-11 23:36:17
    Wyszedłem w czasie przerwy. Nie da się! Dłużyzny niesamowite, nie wiadomo o co chodzi - czy to serio, czy pastisz, ani tragiczne, ani śmieszne, najwyżej żałosne. Parę odsłoniętych ciał (głównie męskich i tłustawych, poza szczupłą ale drętwą Solwejgą) "ni przypiął ni wypiął", w dodatku Numery gimnastyczno-erotyczne (np. w windzie) musiałyby być perfekcyjne, a tak są wstydliwe. Niesprawni fizycznie i niezbyt urodziwi aktorzy męczą się, obijając się o przedmioty. Jeden Peer tłustawy, przypomina najwyżej urzędasa, drugi Peer niskiej postury, od pasa w górę też do chudzielców nie należy, od pasa w dół krótkie, rachityczne nogi. Do tego cienki, nieciekawy głos. Niech on gra coś innego, podobno zdolny, tylko nie do tej roli! Na koniec: gdzie ta zapowiadana świetna muzyka? Komputerowe reefy, na przemian z obciachowymi melodyjkami, na czele z Villas. Nie pojąłem aluzji, za cienka. Griega mi dajcie!
  • WARTO ! [0]
    polka
    2012-06-10 08:31:08
    Piękny spektakl. Genialna rola Marcina Kuźmińskiego i Krzysztofa Piątkowskiego. Świetna scenografia, piękny przekład. GORĄCO POLECAM.
  • Re: Wielki zawód [0]
    Odpowiedź na: Wielki zawód
    Emper
    2012-04-27 13:05:33
    Niestety musze się zgodzić. Niemiłosierne dłużyzny ! Nie jestem dewotem, ale bezczelne machanie półgołymi czterema literami bez widocznego sensu mnie razi. Ot mało udany chwyt marketingowy. Spektakl ratuje jedynie bardzo ciekawa scenografia. Mimo wszystko wyszliśmy chwilę po przerwie. Nie polecam
  • Wielki zawód [2]
    frustrat
    2012-04-24 22:02:05
    Po pierwszym kwadransie widoczne zniecierpliwienie na sali,po drugim coraz wiecej wiercących się,po trzecim już ktoś wyszedł itd. SZMIRA,CHAŁA,KLOPS.
Polecamy
Premiery teatralne
Zapowiedzi teatralne
O nich się mówi
Ostatnio czytane
Kasta la vista - recenzja spektaklu

Czy funkcjonując w racjonalnej rzeczywistości, można się odnaleźć po jej absurdalnej stronie?

Piloci - musical online
Przebojowy musical "Piloci" można już zobaczyć online

Jeden z największych hitów Teatru Muzycznego Roma do zobaczenia na VOD.