Teatry
Teatr PWST, Kraków

Teatr PWST Kontakt, telefon, dojazd, rezerwacja, godziny otwarcia, bilety

  • ul. Straszewskiego 22, Kraków
  • +48124301592
  • http://www.pwst.krakow.pl

Premiery i zapowiedzi. Wybrane spektakle z repertuaru

Premiery i zapowiedzi. Spektakle grane w Teatr PWST w Krakowie. Sprawdź szczegóły w pełnym repertuarze.

Spektakle, przedstawienia

Przedstawienia, spektakle, grane w teatrze Teatr PWST.

Bilety na spektakle, przedstawienia

Aktualnie nie posiadamy informacji o biletach na spektakle w Teatr PWST.

Opis teatru

Sceny:

• Scena im. St. Wyspiańskiego - ul. Straszewskiego 22
• Scena 210 - ul. Straszewskiego 22
• Amfiteatr - ul. Straszewskiego 22

W październiku 1998 roku krakowska PWST zainaugurowała działalność Sceny im. Stanisława Wyspiańskiego. Profesjonalnie wyposażona pod względem technicznym, duża scena, wraz z prawie trzystuosobową widownią, otworzyła ogromne możliwości sprawdzenia i prezentacji naszych studentów i pedagogów. Stała się miejscem, gdzie odbywają się przedstawienia dyplomowe i warsztatowe studentów ( m. in. Letnicy, opieka pedagogiczna Krystian Lupa; Sześć postaci szuka autora, Wieczór Trzech Króli, reż. Jerzy Stuhr; Rajski ogródek, reż. Paweł Miśkiewicz; Trzeci akt, reż. Jerzy Jarocki; Wesele - Sceny, opieka pedagogiczna Jerzy Trela; Zielona Gęś, reż. Marta Stebnicka, Maestro, Kapelusz pełen deszczu, reż. Krzysztof Globisz). Jednocześnie powstała idea, aby na scenie spotykali się pedagodzy - wybitni aktorzy krakowskich teatrów, ze swoimi studentami, już nie w relacji mistrz - uczeń, lecz przede wszystkim jako partnerzy sceniczni. (m. in. Wyspiański' 98 oraz Odprawa posłów greckich, w reż. Tadeusza Malaka; Jak wam się podoba, reż. Andrzej Wajda; przedstawienie poświęcone pamięci ks. prof. Józefa Tischnera - Pan z wami, reż. Ewa Kutryś, spektakl o św. Siostrze Faustynie - Prorok miłosierdzia, reż. Agnieszka Mandat, Mieczysław Grąbka). Prowadzimy również działalność impresaryjną prezentując spektakl Kontrabasista w wykonaniu Jerzego Stuhra, Scenariusz dla nie istniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego w wykonaniu Jana Peszka oraz przedstawienie Kreatura z Anną Polony w roli Sary Bernhardt i Andrzejem Mrowcem, w reż. Agaty Dudy - Gracz oraz monodramy Danuty Michałowskiej: NN, czyli Tatiana po raz 483-ci, Jedna taka wiosna..., czyli mój "Pan Tadeusz". Scena im. St. Wyspiańskiego, usytuowana w centrum miasta (budynek PWST, róg ulic Straszewskiego i Piłsudskiego), stała się miejscem, w którym chętnie są organizowane różnego rodzaju imprezy z udziałem znakomitość ze świata kultury i sztuki oraz biznesu, m. in.

• promocje książek - (we współpracy z krakowskimi wydawnictwami): ks. prof. Józefa Tischnera Spór o istnienie człowieka, Joanny Olczak-Ronikier W ogrodzie pamięci, Wisławy Szymborskiej Chwila; Adama Zagajewskiego Powrót, Kamila Durczoka Wygrać życie, spotkanie autorskie z Williamem Whartonem, Wojciechem Pszoniakiem, Kamilem Durczokiem
• gościnne spektakle z kraju (Teatr Atelier z Sopotu, Teatr Witkacego z Zakopanego, Teatr Atenuem, Teatr na Woli, Teatr Kwadrat oraz Teatr Scena Prezentacje z Warszawy) i za granicy (m.in. Kathak Dance - pokaz indyjskiego tańca klasycznego, spektakle japońskie Mishima Women, Doktor Kroczak), koncerty artystów Piwnicy pod Baranami, Edyty Geppert, koncerty jazzowe, m. in. Urszuli Dudziak, Grażyny Auguścik, Michała Urbaniaka, Wojciecha Karolaka, Jarosława źmietany, spektakle baletowe i teatru tańca
• imprezy w ramach Dni Tischnerowskich
• festiwale: Krakowskie Reminiscencje Teatralne, Festiwal Teatrów Uniwersyteckich w Języku Francuskim, Festiwal Piosenki Studenckiej, Dedykacje, Dramaty Narodów
• doroczne wręczenie przez Izbę Przemysłowo - Handlową nagród "Krakowski Dukat"
• spotkania okolicznościowe firm

Na naszej scenie prezentowaliśmy spektakle w mistrzowskim wykonaniu m.in. Andrzeja Seweryna (Dzienniki W. Gombrowicza), Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej (Dowcip, przedstawienie Teatru Studio z Warszawy), Zbigniewa Zapasiewicza (Powrót Pana Cogito), Piotra Fronczewskiego (Król Edyp, spektakl Teatru Ateneum z Warszawy w reż. Gustawa Holoubka).
Współpracujemy z Teatrem im. Żeromskiego z Kielc, Tarnowskim Teatrem im. L. Solskiego z Tarnowa, Teatrem Rozrywki z Chorzowa, Teatrem na Woli z Warszawy.
Od kilku lat krakowska PWST jest także miejscem, gdzie Stowarzyszenie Wspierania Onkologii UNICORN organizuje swoje bale charytatywne, w których biorą udział tak znani artyści, jak Maryla Rodowicz, Jerzy Połomski, Kora, Ewa Bem i in. Wspólnie z krakowską Akademią Sztuk Pięknych prowadzimy Galerię PWST, gdzie swoje prace wystawiają studenci, dyplomanci i pedagodzy ASP.
Interdyscyplinarność wydarzeń i przedsięwzięć podejmowanych przez krakowską PWST, połączenie wielu dziedzin kultury i sztuki, sięganie do współczesnych zjawisk z zakresu teatru, dramatu, muzyki, tańca, plastyki, literatury, filozofii, a przy tym pielęgnowanie najwybitniejszych faktów z tradycji teatru polskiego oraz możliwość szerokiej prezentacji młodych artystów i pokoleniowego dialogu z twórcami uznanymi sprawiają, iż PWST jest niezwykłym miejscem na kulturalnej mapie Krakowa, które przez swą niepowtarzalną atmosferę przyciąga coraz więcej osób.

Scena im. St. Wyspiańskiego:

• wymiary sceny: szerokość 11 m, głębokość 16 m, wysokość 5,20 m
• profesjonalny sprzęt oświetleniowy (nastawnia i reflektory ADB) i nagłośnieniowy
• projektor mulimedialny, rzutniki + ekran
• łącza internetowe (w tym WiFi)
• słuchawki dla osób niedosłyszących
• klimatyzacja
• widownia 263 miejsca
• fotele wyposażone w pulpity do pisania
• foyer - możliwości wystawiennicze
• garderoby
• profesjonalna obsługa spektakli i imprez

 

Aktualny repertuar >>

Wydarzenia

Nie posiadamy obecnie informacji o najbliższych wydarzeniach w teatrze Teatr PWST.
Polecamy
Repertuar teatrów
Premiery teatralne
Ostatnio czytane
aktorzy Wrocławskiego Teatru Pantomimy
Wrocławski Teatr Pantomimy wystąpi z artystami z Korei Południowej

To współpraca w ramach projektu "Alice Art=A Live Art".

lazarus
Lazarus - recenzja spektaklu

Czy warto zobaczyć ostatnie dzieło Davida Bowiego we wrocławskim Capitolu?

O nich się mówi
Popularne
Zmarł Dariusz Siatkowski
Zmarł Dariusz Siatkowski

11 października, w wieku 48 lat, zmarł znany polski aktor, Dariusz Siatkowski. Przyczyna śmierci nie jest znana, jak poinformował Teatr im. Jaracza w Łodzi, gdzie przez ostanie lata pracował aktor, śmierć nastąpiła nagle w jednym z hoteli poza Łodzią.

Makbet - kondycja mordercy
Makbet - kondycja mordercy Kraków

Napisana około 1606 roku tragedia Williama Shakespeare’a jest jednym z lepszych dramatów o "ciemnej stronie ludzkiej duszy". Jak poradził sobie z nim Andrzej Wajda, reżyser spektaklu w Teatrze Starym?

W przeddzień czegoś większego
W przeddzień czegoś większego

Z Bartoszem Porczykiem - zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej w 2006 oraz twórcą spektaklu "Smycz", która stała się ważnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Wrocławia - o pracy w teatrze i planach na przyszłość rozmawia Marcin Szewczyk.