Zmień miasto
Teatr Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Tydzień z teatrem cieni na jubileusz Teatru Figur Kraków

2017-06-14

W dniach 12 - 18 czerwca Teatr Figur Kraków będzie świętował jubileusz 10-lecia działalności. Z tej okazji zaprasza na wyjątkowy tydzień z teatrem cieni. W programie warsztaty, spektakle, instalacje, wspólne świętowanie.

W ramach 10-lecia teatru zaplanowano trasę spektaklu dla najmłodszych Kartki Pana Andersena po Małopolsce, pokaz instalacji teatralnej dla młodzieży i dorosłych w postindustrialnych przestrzeniach Zabłocia: Jestem cały świat minus cały świat oprócz mnie - to produkcja inspirowana twórczością awangardowych artystów: Franciszki i Stefana Themersonów. Odbędzie się także spektakl dla dzieci odważnie mierzący się z tematem śmierci pt. Mglisty Billy - wielokrotnie nagradzany na festiwalach teatralnych.

Natomiast w krakowskim Podgórzu będzie można obejrzeć Huljet, huljet - poetycką opowieść inspirowaną zdjęciami i historiami z krakowskiego getta. Oprócz spektakli, TFK proponuje także wspólne działanie i eksperymentowanie w Plenerowym Laboratorium Teatru Cieni w Parku Bednarskiego. Pod okiem profesjonalistów uczestnicy warsztatów - zarówno dzieci jak i dorośli - stworzą niepowtarzalne cieniowe obrazy.

Teatr Figur Kraków został założony w 2007 roku przez Dagmarę Żabską i Agatę Wilam jako objazdowy, niezależny teatr lalek. Po kilku latach eksperymentowania z formą, głównym środkiem teatralnego wyrazu stał się teatr cieni. W ciągu 10 lat działalności TFK zrealizował kilkanaście spektakli w technikach teatru cieni, stając się niewątpliwym specjalistą w tej dziedzinie.

TFK pokazuje swoje spektakle w Krakowie na zaprzyjaźnionych scenach, jednak najczęściej jest w drodze. W zeszłym roku odbył 3-tygodniową trasę po Rosji, w tym roku, około 30 razy pokaże spektakle w Niemczech, w przyszłym roku planuje trasę po Stanach Zjednoczonych.

W 2016 roku TFK powołał scenę dla najmłodszych – Teatr Figurki, która rezyduje w Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”. Drugim, obok artystycznego, polem działania TFK jest edukacja teatralna: organizuje warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży, szkolenia dla nauczycieli, stale współpracuje ze szkołami, ośrodkami kultury.

W programie obchodów jubileuszu 10-lecia TFK odbędą się:

12.06.2017 – 16.06.2017 – trasa objazdowa spektaklu Kartki Pana Andersena z repertuaru sceny dla najmłodszych – Teatru Figurki: Trzebinia – Lanckorona – Chełmek – Karniowice.

Piątek, 16.06.2017, g. 18:00 – instalacja Jestem cały świat minus cały świat oprócz mnie, reż. D. Żabska; w przestrzeni dawnej fabryki, ul. Romanowicza 4. Rezerwacje biletów: teatr@teatrfigur.pl

NOC TEATRÓW, sobota, 17.06.2017 (udział bezpłatny – obowiązują rezerwacje miejsc):
g. 18:00 - spektakl Mglisty Billy, reż. M. Przyłęcki, dla widzów od 10 lat; CK „Dworek Białoprądnicki” - Zajazd Kościuszkowski, ul. Białoprądnicka 3;

g. 21:00 – Plenerowe Laboratorium Teatru Cieni, Park Bednarskiego

g. 20:00 i 21:30 – Huljet, huljet, reż. D. Żabska, spektakl od 16 roku życia; Rynek Podgórski;

Niedziela, 18.06.2017, g. 16:00 –  Huljet, huljet, reż. D. Żabska; spektakl od 16 roku życia; Rynek Podgórski; (udział bezpłatny- obowiązuje rezerwacja miejsc)

Rezerwacje biletów/ bezpłatnych wejściówek na wydarzenia: teatr@teatrfigur.pl.

ip

Dodaj do:
  • Wykop
  • Flaker
  • Elefanta
  • Gwar
  • Delicious
  • Facebook
  • StumbleUpon
  • Technorati
  • Google
  • Yahoo
Komentarzedodaj komentarz

Redakcja dlaStudenta.pl nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwie lub naruszające zasady współżycia społecznego.

Brak komentarzy.

 
BLOK PROMOWANY
Energia pomarańczy w pielęgnacji ciałaWeź udział w konkursie i wygraj zestaw kosmetyków Ziaja z zawartością naturalnego masła pomarańczowego.
FB dlaMaturzysty.pl reklama