Sztuka
Szaleństwo projektowania. Design frenzy

Szaleństwo projektowania. Design frenzy

  • 2017-09-11, , godzina 17:00, do 2017-10-06
  • w sali wystawowej Biblioteki Jagiellońskiej (NG, wejście od ul. Oleandry 3, Kraków

Opis

Prezes Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Krakowskiego Joanna Warchoł oraz Dyrektor Biblioteki Jagiellońskiej w Krakowie prof. dr hab. Zdzisław Pietrzyk mają zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy "Szaleństwo projektowania. Design frenzy", który odbędzie się w dniu 11 września 2017 roku o godzinie 17.00 w sali wystawowej Biblioteki Jagiellońskiej (NG, wejście od ul. Oleandry 3).

Wokół Książki to nowy cykl wystaw organizowanych przez Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Krakowski, które corocznie będą odbywać się w Bibliotece Jagiellońskiej.

Szaleństwo projektowania po Ex libris emblemat właściciela to temat drugiej już wystawy  poświęconej sztuce projektowania publikacji, a w szczególności  książki. Projektowanie graficzne to odpowiedzialne zadanie w stosunku do odbiorcy, czytelnika. Jak wykreować projekt, aby jego strona wizualna była przyjazna odbiorcy, aby spełniała najważniejszą ideę – czytelność w połączeniu z dobrym projektem. Twórczością w grafice użytkowej zajmuje się wielu znanych grafików projektantów, edytorów, typografów. Wystawa  ma być małym kompendium wiedzy o ich pracy – tych przeszłych i tych współczesnych.

Na wystawie swoje prace prezentują zaproszeni graficy projektanci: Michał Jandura, Paweł Krzywda, Agata Korzeńska, Artur Masternak, Marek Pawłowski, Władysław Pluta, Andrzej Tomaszewski, Michalina Wawrzyczek-Klasik, Katarzyna Wolny. Tu artyści sami dokonali wyboru publikacji do prezentacji. Godni przypomnienia i pokazania są: Ryszard Otręba, Władysław Twardoch, Wojciech Regulski, Jacek M. Stokłosa czy nieodżałowani Janusz Wysocki i Lech Przybylski. Ekspozycję dopełniają prezentowane prace ze zbiorów Biblioteki Jagiellońskiej, Biblioteki Głównej ASP w Krakowie, Okręgu Krakowskiego ZPAP oraz kolekcji prywatnych.

Ostatnio dodane
Agnieszka Holland
Suity z produkcji Agnieszki Holland na 11. Festiwalu Muzyki Filmowej Kraków

Pojawią się ścieżki dźwiękowe z takich filmów jak "Plac Waszyngtona", "Pokot" czy "W ciemności".

Kupony i kody rabatowe