Sztuka
Szaleństwo projektowania. Design frenzy

Szaleństwo projektowania. Design frenzy

  • 2017-09-11, , godzina 17:00, do 2017-10-06
  • w sali wystawowej Biblioteki Jagiellońskiej (NG, wejście od ul. Oleandry 3, Kraków

Opis

Prezes Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Krakowskiego Joanna Warchoł oraz Dyrektor Biblioteki Jagiellońskiej w Krakowie prof. dr hab. Zdzisław Pietrzyk mają zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy "Szaleństwo projektowania. Design frenzy", który odbędzie się w dniu 11 września 2017 roku o godzinie 17.00 w sali wystawowej Biblioteki Jagiellońskiej (NG, wejście od ul. Oleandry 3).

Wokół Książki to nowy cykl wystaw organizowanych przez Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Krakowski, które corocznie będą odbywać się w Bibliotece Jagiellońskiej.

Szaleństwo projektowania po Ex libris emblemat właściciela to temat drugiej już wystawy  poświęconej sztuce projektowania publikacji, a w szczególności  książki. Projektowanie graficzne to odpowiedzialne zadanie w stosunku do odbiorcy, czytelnika. Jak wykreować projekt, aby jego strona wizualna była przyjazna odbiorcy, aby spełniała najważniejszą ideę – czytelność w połączeniu z dobrym projektem. Twórczością w grafice użytkowej zajmuje się wielu znanych grafików projektantów, edytorów, typografów. Wystawa  ma być małym kompendium wiedzy o ich pracy – tych przeszłych i tych współczesnych.

Na wystawie swoje prace prezentują zaproszeni graficy projektanci: Michał Jandura, Paweł Krzywda, Agata Korzeńska, Artur Masternak, Marek Pawłowski, Władysław Pluta, Andrzej Tomaszewski, Michalina Wawrzyczek-Klasik, Katarzyna Wolny. Tu artyści sami dokonali wyboru publikacji do prezentacji. Godni przypomnienia i pokazania są: Ryszard Otręba, Władysław Twardoch, Wojciech Regulski, Jacek M. Stokłosa czy nieodżałowani Janusz Wysocki i Lech Przybylski. Ekspozycję dopełniają prezentowane prace ze zbiorów Biblioteki Jagiellońskiej, Biblioteki Głównej ASP w Krakowie, Okręgu Krakowskiego ZPAP oraz kolekcji prywatnych.

Ostatnio czytane
Wystawa The Human Body dotarła do Polski
Wystawa The Human Body dotarła do Polski Kraków

Wystawa „The Human Body”, która wzbudza niezwykłe zainteresowanie w każdym miejscu na świecie, gdzie się pojawia, już 12 marca br. dotrze do Polski.

Tradycje muzyczno-taneczne naszych miast
Tradycje muzyczno-taneczne naszych miast Kraków

W kwietniu bieżącego roku rozpoczynamy w Krakowie projekt popularyzujący tradycje muzyczno-taneczne polskich miast z pierwszej połowy XX wieku.

Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w

Polecamy