Sztuka
Poszukiwania

Poszukiwania

  • 2017-04-07, , godzina 18:00, do 2017-04-28
  • wstęp wolny
  • Galeria „Stacji Orunia” Gdańskiego Archipelagu Kultury ul. Dworcowa 9, Kraków

Opis

Pracownia  działająca od 2005 r., pod artystyczną opieką Krystyny Andrzejewskiej-Marek ma na celu kształcenie uczestników w dziedzinie poszukiwania równowagi pomiędzy formą, barwą i fakturą w ceramice. Istotne jest także posługiwanie się różnorodnymi technikami ceramicznymi,  wyszukiwanie zdolności artystycznych oraz twórczych odrębności w pracy grupowej.

Pracownia Ceramiki zlokalizowana jest w Domu Kultury „Wyspa Skarbów” położonym na bardzo bogatym przyrodniczo terenie Wyspy Sobieszewskiej. „Wyspiarski” klimat (dostępność morza, Wisły, rezerwatów przyrody) bezpośrednio oddziałuje na uczestniczki zajęć, inspirując je do podejmowania oraz realizacji tematów związanych z naturą.

Program Pracowni kładzie duży nacisk, aby  uczestniczki zajęć nie traktowały swoich inspiracji dosłownie, lecz jako punkt wyjścia do indywidualnych POSZUKIWAŃ oraz własnych rozwiązań  kompozycyjnych. Tematyka zajęć jest długoterminowa. Jest czas na dokładne przemyślenia, konsultacje, a następnie, jak najkorzystniejsze dobranie barw oraz faktur do charakteru wykonywanych prac.

Wykorzystując studyjne i alternatywne metody technologiczne (praca również w terenie) Pracownia wciąż poszukuje nowych efektów i środków wyrazu artystycznego. Praca w ciągu całego roku daje możliwość ścisłej integracji grupy, ponadto pozwala przeżywać wciąż na nowo ekscytację odkrywania „zaskakujących efektów” w końcowej realizacji technologicznej.  Rezultaty tej wymagającej systematyczności pracy twórczej zostały zauważone i nagrodzone w latach 2007, 2008, 2009 i 2011 na Ogólnopolskich Konkursach „Ceramiony” w Elblągu.

Ostatnio czytane
Zmarł Lucjan Kydryński
Zmarł Lucjan Kydryński

W wieku 77 lat zmarł Lucjan Kydryński, znany dziennikarz i konferansjer. Największą sławę zdobył dzięki audycji pt. „Muzyka lekka, łatwa i przyjemna”.

Nagroda European Museum Academy dla Muzeum POLIN
Nagroda European Museum Academy dla Muzeum POLIN

EMA to jedno z najbardziej prestiżowych europejskich wyróżnień przyznawanych placówkom muzealnym.

Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w

Konkurs Ziaja