Sztuka
"Maria Dabrowski - Fotografia" w Galerii New Era Art

"Maria Dabrowski - Fotografia" w Galerii New Era Art

  • 2017-05-13, , godzina 19:00, do 2017-05-27
  • Galeria New Era Art, Rynek Główny 27, Kraków

Opis

Galeria New Era Art zaprasza na wernisaż wystawy "Maria Dabrowski - Fotografia", który będzie się już 13 maja o godzinie 19:00!

Maria Dabrowski - holenderska artystka o polsko-ukraińskich korzeniach. Studiowała fotografie na LUCA School of Arts w Brukseli oraz na holenderskim University of the Arts Utrecht. W swoich pracach sięga do fotografii dokumentalnej. Jej długoterminowe projekty znajdują odzwierciedlenie w formie instalacji fotograficznych lub książek. Porusza w nich problematykę przemieszczenia i tożsamości kulturowej, które wyraża przez tematy takie jak: wyobcowanie, opuszczony krajobraz czy stylizowane wnętrza. Artystka dąży do przedstawienia napięcia czającego się za obrazem, który na pierwszy rzut oka nie jest godny uwagi.

Fotografie Marii Dabrowski są poszukiwaniem własnego doświadczenia w ramach wspólnej historii, w której dziadek i matka grają główną rolę. Uniwersalne tematy takie jak rozwój, dziedziczenia, życia i śmierci odgrywają ważną rolę w tej pracy.

Mapa

Ostatnio czytane
Duchy rozpoczęły "Przebudzenie" ESK Wrocław 2016! [FOTO]
Duchy rozpoczęły "Przebudzenie" ESK Wrocław 2016! [FOTO]

Zobacz zdjęcia z niesamowitych wydarzeń w ramach Weekendu Otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury - Przebudzenie (15-17 stycznia) we Wrocławiu.

Zmarł Lucjan Kydryński
Zmarł Lucjan Kydryński

W wieku 77 lat zmarł Lucjan Kydryński, znany dziennikarz i konferansjer. Największą sławę zdobył dzięki audycji pt. „Muzyka lekka, łatwa i przyjemna”.

Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w

Konkurs Ziaja