Sztuka
Glasstosteron

Glasstosteron

  • 2017-09-08, , godzina 18:00, do 2017-11-04
  • Galeria Lipowa 3 ul. Lipowa 3, Kraków

Opis

Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie ma przyjemność zaprosić na wernisaż wystawy „Glasstosteron”.  

Andrzej Kucharski / Marcin Litwa / Mariusz Łabiński / Wojciech Olech / Kazimierz Pawlak /
Wojciech Peszko / Janusz Robaszewski / Czesław Roszkowski / Stanisław Sobota / Grzegorz Staniszewski / Tomasz Urbanowicz / Ryszard Więckowski / Igor Wójcik / Maciej Zaborski

"Oglądając wystawy szkła, przeglądając katalogi, wizytując pracownie/katedry/wydziały projektowania szkła bez trudu zauważymy dominację kobiet. To ich twórczość jest coraz częściej prezentowana na poświęconych tylko kobietom wystawach szkła - tak dzieje się na świecie i również w Polsce.

Jak wobec tego zjawiska skromny, UNBREAKABLE - „nietłukący się szklany zestaw” twórców może stawić czoła armii swych koleżanek?

Niech odpowiedzi na to pytanie dostarczy Państwu przygotowany projekt, w którym zaproszeni artyści zmierzyli się z koniecznością zaprezentowania obiektów podkreślających ich przynależność do męskiego świata.

Mocne w wyrazie, formie i skali obiekty, często zawierające erotyczny podtekst, stanowią trzon wystawy GLASSTOSTERON. Niech każdy postara się odczytać, zawarty w pracach moich kolegów, wpływ owego tajemniczego, organicznego związku chemicznego i spróbuje odnaleźć ich męski punkt widzenia. Poszukajcie Państwo w naszych obiektach i instalacjach drapieżności struktur, mrocznych płaszczyzn, optycznego ciężaru materii, symboliki elementów oraz znaków i co może dziwne w męskiej sztuce - delikatności zewnętrznych i wewnętrznych reliefów. Może wtedy znajdziecie odpowiedź i zobaczycie różnice w twórczości obu grup."

prof. Kazimierz Pawlak,
kurator projektu

Ostatnio dodane
Agnieszka Holland
Suity z produkcji Agnieszki Holland na 11. Festiwalu Muzyki Filmowej Kraków

Pojawią się ścieżki dźwiękowe z takich filmów jak "Plac Waszyngtona", "Pokot" czy "W ciemności".

Kupony i kody rabatowe