Sztuka
Glasstosteron

Glasstosteron

  • 2017-09-08, , godzina 18:00, do 2017-11-04
  • Galeria Lipowa 3 ul. Lipowa 3, Kraków

Opis

Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie ma przyjemność zaprosić na wernisaż wystawy „Glasstosteron”.  

Andrzej Kucharski / Marcin Litwa / Mariusz Łabiński / Wojciech Olech / Kazimierz Pawlak /
Wojciech Peszko / Janusz Robaszewski / Czesław Roszkowski / Stanisław Sobota / Grzegorz Staniszewski / Tomasz Urbanowicz / Ryszard Więckowski / Igor Wójcik / Maciej Zaborski

"Oglądając wystawy szkła, przeglądając katalogi, wizytując pracownie/katedry/wydziały projektowania szkła bez trudu zauważymy dominację kobiet. To ich twórczość jest coraz częściej prezentowana na poświęconych tylko kobietom wystawach szkła - tak dzieje się na świecie i również w Polsce.

Jak wobec tego zjawiska skromny, UNBREAKABLE - „nietłukący się szklany zestaw” twórców może stawić czoła armii swych koleżanek?

Niech odpowiedzi na to pytanie dostarczy Państwu przygotowany projekt, w którym zaproszeni artyści zmierzyli się z koniecznością zaprezentowania obiektów podkreślających ich przynależność do męskiego świata.

Mocne w wyrazie, formie i skali obiekty, często zawierające erotyczny podtekst, stanowią trzon wystawy GLASSTOSTERON. Niech każdy postara się odczytać, zawarty w pracach moich kolegów, wpływ owego tajemniczego, organicznego związku chemicznego i spróbuje odnaleźć ich męski punkt widzenia. Poszukajcie Państwo w naszych obiektach i instalacjach drapieżności struktur, mrocznych płaszczyzn, optycznego ciężaru materii, symboliki elementów oraz znaków i co może dziwne w męskiej sztuce - delikatności zewnętrznych i wewnętrznych reliefów. Może wtedy znajdziecie odpowiedź i zobaczycie różnice w twórczości obu grup."

prof. Kazimierz Pawlak,
kurator projektu

Mapa

Ostatnio czytane
Wystawa The Human Body dotarła do Polski
Wystawa The Human Body dotarła do Polski Kraków

Wystawa „The Human Body”, która wzbudza niezwykłe zainteresowanie w każdym miejscu na świecie, gdzie się pojawia, już 12 marca br. dotrze do Polski.

Tradycje muzyczno-taneczne naszych miast
Tradycje muzyczno-taneczne naszych miast Kraków

W kwietniu bieżącego roku rozpoczynamy w Krakowie projekt popularyzujący tradycje muzyczno-taneczne polskich miast z pierwszej połowy XX wieku.

Popularne
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce
Pierwszy pokaz największej fontanny w Polsce

Nowa fontanna we Wrocławiu to największa i najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

Depeszowcy kontra depesze
Depeszowcy kontra depesze

Tutaj każdy chce mieć swój dekalog. Każdy depesz, względnie depeszowiec wiesza go potem na ścianie, obok mnóstwa tłustych, cudownie odbijających światło, wycałowanych i w

Polecamy