Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Wampiriada 2016 KRAKÓW

Kiedy2016-11-15
Do kiedy2016-11-18
GdzieKlub Studencki Żaczek
al. 3 Maja 5
Kraków

Wraz z rozpoczynającym się rokiem akademickim, rusza największa w Polsce zbiórka krwi. Edycja jesienna startuje w październiku a kończy w grudniu, angażując tym samym 37 uczelnie w 15 miastach. - Co roku poszerzamy swoją działalność w kwestii ratowania życia człowieka oraz jego zdrowia i bezpieczeństwa – mówi Gabriela Adamowicz, koordynatorka projektu.

Wampiriada to ogólnopolska akcja honorowego krwiodawstwa organizowana przez Niezależne Zrzeszenie Studentów we współpracy z Regionalnymi Centrami Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Głównym celem projektu jest uświadamianie ludzi, jak wiele mogą zrobić dla drugiego człowieka poprzez oddawanie krwi czy szpiku kostnego.

Kto może oddać krew? Każda osoba, która ukończyła 18 rok życia, jest zdrowa, waży ponad 50kg.
Jak się przygotować? Wyspać się, wcześniej koniecznie zjeść lekki posiłek, oddawanie krwi na czczo to błąd, wypić dużo wody lub soków, 24h wcześniej unikać alkoholu, a przed samym oddawaniem nie palić papierosów, wziąć ze sobą dowód osobisty. Samo oddawanie krwi trwa około godzinę, polega na wypełnieniu specjalnego formularza, rozmowie z lekarzem i już właściwego oddawania krwi.

Projekt  został objęty patronatem honorowym  Ministerstwa Zdrowia.

Aktualne wydarzenia Studia
DataWydarzenieMiejsce
2018-03-10
-
2018-03-11
Hackathon HacknarökKrakowski Park Technologiczny
Zobacz inne wydarzenia
Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama