Zmień miasto
Studia Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Maraton Pisania Listów Amnesty International 2016 w WSE

Kiedy2016-12-06
Do kiedy2016-12-09
GdzieWyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera
ul. Westerplatte 11
Kraków
Maraton Pisania Listów Amnesty International 2016 w WSE

To już kolejna edycja Maratonu Pisania Listów Amnesty International, w której bierze udział Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. W tym roku w dniach 6-9 grudnia, w godz. 09:00-15:00, w holu głównego budynku Uczelni będzie miejsce i okazja by przyłączyć się do inicjatywy.

Listy pisane są własnoręcznie w obronie więźniów sumienia i innych osób narażonym na łamanie praw człowieka na całym świecie. Przedsięwzięcie wspiera Instytut Badań nad Cywilizacjami WSE.

Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane. Listy pisane przez ludzi na całym świecie są naprawdę skuteczne. Wiele osób biorących udział w Maratonie otrzymuje odpowiedź na swoje listy, a osoby, które dzięki tym listom zostały uwolnione przyznają, że dodawały im one otuchy i pocieszenia. Listy solidarności okazują się często ostatnią nadzieją dla prześladowanych i więzionych. To największe w Polsce wydarzenie angażujące tak dużą ilość ludzi w obronę praw człowieka.

Maraton Pisania Listów stał się akcją ogólnoświatową, organizowaną w licznych państwach Europy Zachodniej, USA, a nawet w Nowej Zelandii i na Bermudach. Co roku Maraton odbywa się w okolicach 10 grudnia, czyli Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, a w tym roku będzie to już szesnasta edycja tej akcji.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w akcji pisania listów!
Szczegóły akcji: http://amnesty.org.pl/maraton/

 

ip

Aktualne wydarzenia Studia
DataWydarzenieMiejsce
2018-03-10
-
2018-03-11
Hackathon HacknarökKrakowski Park Technologiczny
Zobacz inne wydarzenia
Niezbędnik studenta
FB dlaMaturzysty.pl reklama