Zmie miasto
Znajdujesz si w lokalnym wydaniu.

Historyczny awans Wis造

2010-02-11

Koszykarki krakowskiej Wis造 pokona造 Mizo Pecs 69:57 i po raz pierwszy w historii awansowa造 do 獞ier熠ina逝 Euroligii. Spotkanie by這 o wiele bardziej zaci皻e, ni mo瞠 wskazywa ko鎍owy wynik.

Pocz徠ek meczu nale瘸 do Wis造, kt鏎a szybko wysz豉 na prowadzenie 9:4. 安ietnie w tym fragmencie gry, jak i w ca造m meczu, spisywa豉 si Marta Fernandez. Do ko鎍a pierwszej kwarty utrzyma這 si 3 punktowe prowadzenie krakowianek, jednak z minuty na minut W璕ierki gra造 coraz lepiej.

W drugiej po這wie, g堯wnie dzi瘯i 鈍ietnej grze Anny Vajdy, zawodniczki z Peczu odrobi造 kolejne dwa punkty. Pocz徠ek trzeciej kwarty to 鈍ietna gra wi郵aczek, kt鏎e wysz造 na 9 punktowe prowadzenie. Trafienie Fernandez i dwie „tr鎩ki" Zohnovej i Cohen. Mog這 si wydawa, 瞠 krakowianki przejmuj kontrol nad meczem. Nic bardziej mylnego. Szereg b喚d闚 w ofensywie sprawi, 瞠 W璕ierki nie tylko odrobi造 strat, ale zesz造 na ostatni przerw z jednopunktowym prowadzeniem.

Czwarta kwarta nale瘸豉 ponownie do Wis造. 安ietnie na tablicach walczy豉 Burse, kt鏎a zbiera豉 pi趾i nawet osaczona trzema rywalkami (16 zbi鏎ek). Gdy Wis豉 wysz豉 na 5 - punktowe prowadzenie, W璕ierki za wszelk cen pr鏏owa造 odrobi straty. Jednak rzuty za 3 punkty by造 bardzo niecelne. Po ko鎍owej syrenie krakowianki nie kry造 rado軼i, d逝go cieszy造 si wraz z kibicami, kt鏎zy wype軟ili hal po brzegi.

W kolejnej rundzie Wis豉 zmierzy si Frisco Sika Brno.

WISx CAN PACK KRAK紟 - MIZO PECZ 69:57 (21:18, 17:19, 10:12, 21:8)
Stan rywalizacji: 2-1. Awans: Wis豉 Can Pack.

Wis豉 Can Pack: Marta Fernandez 17, Katerina Zohnova 13, Liron Cohen 12, Ewelina Kobryn 12, Janell Burse 7, Iziane Castro Marques 4, Agnieszka Majewska 4, Paulina Pawlak 0, Anna Wielebnowska 0.

MiZo: Anna Vajda 18, Nicole Ohlde 11, Alexandra Quigley 10, Dalma Ivanyi 4, Kelly Anne Mazzante 4, Krisztina Raksanyi 4, Nikoletta Benczurne-Turoczi 2, Nora Nagy-Bujdoso 2, Sara Krnjic 2, Zsofia Fegyverneky 0.