Zmieñ miasto
Znajdujesz siê w lokalnym wydaniu.

Historyczny awans Wis³y

2010-02-11

Koszykarki krakowskiej Wis³y pokona³y Mizo Pecs 69:57 i po raz pierwszy w historii awansowa³y do æwieræfina³u Euroligii. Spotkanie by³o o wiele bardziej zaciête, ni¿ mo¿e wskazywaæ koñcowy wynik.

Pocz±tek meczu nale¿a³ do Wis³y, która szybko wysz³a na prowadzenie 9:4. ¦wietnie w tym fragmencie gry, jak i w ca³ym meczu, spisywa³a siê Marta Fernandez. Do koñca pierwszej kwarty utrzyma³o siê 3 punktowe prowadzenie krakowianek, jednak z minuty na minutê Wêgierki gra³y coraz lepiej.

W drugiej po³owie, g³ównie dziêki ¶wietnej grze Anny Vajdy, zawodniczki z Peczu odrobi³y kolejne dwa punkty. Pocz±tek trzeciej kwarty to ¶wietna gra wi¶laczek, które wysz³y na 9 punktowe prowadzenie. Trafienie Fernandez i dwie „trójki" Zohnovej i Cohen. Mog³o siê wydawaæ, ¿e krakowianki przejmuj± kontrolê nad meczem. Nic bardziej mylnego. Szereg b³êdów w ofensywie sprawi³, ¿e Wêgierki nie tylko odrobi³y stratê, ale zesz³y na ostatni± przerwê z jednopunktowym prowadzeniem.

Czwarta kwarta nale¿a³a ponownie do Wis³y. ¦wietnie na tablicach walczy³a Burse, która zbiera³a pi³ki nawet osaczona trzema rywalkami (16 zbiórek). Gdy Wis³a wysz³a na 5 - punktowe prowadzenie, Wêgierki za wszelk± cenê próbowa³y odrobiæ straty. Jednak rzuty za 3 punkty by³y bardzo niecelne. Po koñcowej syrenie krakowianki nie kry³y rado¶ci, d³ugo cieszy³y siê wraz z kibicami, którzy wype³nili halê po brzegi.

W kolejnej rundzie Wis³a zmierzy siê Frisco Sika Brno.

WIS£A CAN PACK KRAKÓW - MIZO PECZ 69:57 (21:18, 17:19, 10:12, 21:8)
Stan rywalizacji: 2-1. Awans: Wis³a Can Pack.

Wis³a Can Pack: Marta Fernandez 17, Katerina Zohnova 13, Liron Cohen 12, Ewelina Kobryn 12, Janell Burse 7, Iziane Castro Marques 4, Agnieszka Majewska 4, Paulina Pawlak 0, Anna Wielebnowska 0.

MiZo: Anna Vajda 18, Nicole Ohlde 11, Alexandra Quigley 10, Dalma Ivanyi 4, Kelly Anne Mazzante 4, Krisztina Raksanyi 4, Nikoletta Benczurne-Turoczi 2, Nora Nagy-Bujdoso 2, Sara Krnjic 2, Zsofia Fegyverneky 0.