Literatura
Spotkanie z Łukaszem Grassem i Jerzym Górskim

Spotkanie z Łukaszem Grassem i Jerzym Górskim

  • 2017-11-20, , godzina 18:00
  • wstęp wolny
  • empik Bonarka, ul. Kamieńskiego 11, Kraków

Opis

Spotkanie z bohaterem książki, filmu „Najlepszy” – Jerzym Górskim oraz autorem tejże książki – Łukaszem Grassem.

Postać Jerzego Górskiego, zdobywcy tytułu mistrza świata w podwójnym Ironmanie, który w drodze na sportowy szczyt pokonał uzależnienie od narkotyków, przez wiele lat była nieznana szerszemu gronu odbiorców. Łukasz Grass w książce „Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą” (Ringier Axel Springer) postanowił przypomnieć tę niezwykle inspirującą historię o pokonywaniu fizycznych i psychicznych słabości oraz oddać mu należyte miejsce w historii sportu. Książka stała się też podstawą scenariusza do wchodzącego właśnie do polskich kin filmu „Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego.

 

Mapa

Ostatnio czytane
Cichopek napisze kolejny poradnik. O czym?
Cichopek napisze kolejny poradnik. O czym?

Kariera telewizyjna Katarzyny Cichopek ostatnio lekko obumiera, jednak celebrytka jako autorka poradników radzi sobie świetnie. Jej książki dobrze się sprzedają, pora zatem na kolejną publikację.

„Dziedzictwo przodków” - pierwszy fragment w sieci
„Dziedzictwo przodków” - pierwszy fragment w sieci

To już szósta książka, jaka ukazuje się w ramach projektu Dmitrija Glukhovsky’ego. Na miesiąc przed premierą przedstawiamy Wam pierwszy fragment.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Polecamy