Literatura
Spotkanie z Beatą Pawlikowską

Spotkanie z Beatą Pawlikowską

  • 2017-12-16, , godzina 13:00
  • wstęp wolny
  • Empik Kazimierz ul. Podgórska 34, Kraków

Opis

Beata Pawlikowska, w kolejnej części niezwykle popularnej serii „Blondynka”, zabiera czytelników do Paragwaju. Książka „Blondynka w Paragwaju” (Ediepresse Książki) to wyjątkowa pozycja multimedialna z fotografiami i pięćdziesięcioma filmami nagrywanymi w trakcie podróży. Już 16 grudnia, podczas spotkania w salonie Empik Kazimierz w Krakowie, podróżniczka opowie publiczności o kraju, który jako jedyne państwo w Ameryce Południowej nie ma dostępu do morza, a także posiada unikatową flagę, której awers różni się od rewersu.

W najdalszym zakątku Paragwaju jest wioska, do której nie prowadzi żadna droga. Można tam tylko dopłynąć towarową łodzią, która raz w tygodniu wyrusza z portu w odległym o trzy dni drogi mieście Concepción. To był właśnie cel Beaty Pawlikowskiej. Dostać się do najdalej na północ wysuniętej ludzkiej osady położonej na bagnach tuż przy granicy z Brazylią i Boliwią. Samotna wyprawa przez jeden z najmniej znanych krajów Ameryki Południowej jest pełna przygód, odkryć, zachwytów i smaku yerba mate. Największe wodospady świata Iguaçu i nowe zakończenie „Martina Edena”, które Beata Pawlikowska napisała nocą płynąc rzeką Paragwaj – o tym wszystkim czytelnicy będą mogli porozmawiać z autorką podczas spotkania.

Beata Pawlikowska – podróżniczka, autorka popularnej serii „Blondynka” traktującej o podróżach, książek o zdrowym trybie życia, a także o nauce języków obcych. Do 2016 roku prowadziła w Radio ZET program autorski „Świat według blondynki”, który w 2002 roku został nominowany do Grand Press.

Ostatnio czytane
Spiró:Gdyby nie ja, tę powieść napisałby ktoś inny
Spiró:Gdyby nie ja, tę powieść napisałby ktoś inny

Wywiad z Györgym Spiró, laureatem Angelusa Lietarckiej Nagrody Europy Środkowej za 2009 r.

"Gracze", czyli 13 wywiadów z gwiazdami futbolu
"Gracze", czyli 13 wywiadów z gwiazdami futbolu

Poznaj trzynastu wybitnych polskich piłkarzy, od Włodzimierza Lubańskiego, przez Zbigniewa Bońka, po Roberta Lewandowskiego.

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Konkurs Ziaja
Polecamy