Literatura
Noc Książki. Poezja śpiewana

Noc Książki. Poezja śpiewana

  • 2017-05-16, , godzina 19:00
  • Piwnica pod Baranami, Rynek Główny 27, Kraków

Opis

16 maja o godz. 19:00 rozpocznie się kolejne spotkanie z serii Nocy Książki, poświęcone poezji śpiewanej. Do „polskiej stolicy” tej wyjątkowej formy literacko-muzycznej, Piwnicy pod Baranami przy ul. Rynek Główny 27, zapraszają Klub Jagielloński oraz partner wydarzenia: Piwnica pod Baranami. 

Na scenie legendarnej Piwnicy pod Baranami występowało wielu artystów, literatów, aktorów. Od 1956 roku, kiedy z inicjatywy Piotra Skrzyneckiego powstał w tym miejscu kabaret, Piwnica nieprzerwanie funkcjonuje na literackiej mapie Krakowa. Po ponad 60 latach od powstania kabaretu Piwnica pod Baranami jego legenda wciąż żyje i nie sposób pominąć tego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa. O poezji śpiewanej, a także o tradycjach artystyczno-literackich tego skromnego lokalu ukrytego w podziemiach krakowskiego Rynku Głównego, będziemy rozmawiać z Agnieszką Chrzanowską, a także Jolantą Drużyńską.

"Noc Książki. Poezja śpiewana" jest drugim z serii spotkań dotyczących Krakowa jako miasta literatury.

Mapa

Ostatnio czytane
Wybierz się na kolację z wampirem
Wybierz się na kolację z wampirem

W księgarniach pojawiła się nowa książka Abigail Gibbs - "Mroczna Bohaterka. Kolacja z wampirem". Ta książka sprawi, ze znowu zakochasz się w wampirach. Ale uważaj – one gryzą!

Mądre bajki potrzebne nie tylko dzieciom
Mądre bajki potrzebne nie tylko dzieciom

W "Bajkach dla niektórych dorosłych" nie znajdziemy warowni i zamkniętych księżniczek czekających na wybawienie. Jest szpital, dom dziecka, zakład psychiatryczny...

Popularne
Hanna Lemańska nie żyje
Hanna Lemańska nie żyje

W niedzielę 31 sierpnia 2008 roku zmarła Hanna Lemańska-Węgrzecka autorka "Chichotu losu", "Aneczki" oraz "Jak będąc kobietą w dowolnym wieku zepsuć życie sobie i innym. Poradnika dla początkujących".

Fenomen Christiana Greya
Fenomen Christiana Greya

"50 twarzy Greya" to bestseller ostatnich miesięcy. Na czym polega fenomen książki i dlaczego kobiety niemalże każdego kontynentu zachwycają się Panem Greyem?

Konkurs Ziaja