Zmień miasto
Literatura Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w lokalnym wydaniu.

Noc Książki. Poezja śpiewana

Kiedy2017-05-16 godzina 19:00
GdziePiwnica pod Baranami, Rynek Główny 27
Kraków
Noc Książki. Poezja śpiewana

16 maja o godz. 19:00 rozpocznie się kolejne spotkanie z serii Nocy Książki, poświęcone poezji śpiewanej. Do „polskiej stolicy” tej wyjątkowej formy literacko-muzycznej, Piwnicy pod Baranami przy ul. Rynek Główny 27, zapraszają Klub Jagielloński oraz partner wydarzenia: Piwnica pod Baranami. 

Na scenie legendarnej Piwnicy pod Baranami występowało wielu artystów, literatów, aktorów. Od 1956 roku, kiedy z inicjatywy Piotra Skrzyneckiego powstał w tym miejscu kabaret, Piwnica nieprzerwanie funkcjonuje na literackiej mapie Krakowa. Po ponad 60 latach od powstania kabaretu Piwnica pod Baranami jego legenda wciąż żyje i nie sposób pominąć tego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa. O poezji śpiewanej, a także o tradycjach artystyczno-literackich tego skromnego lokalu ukrytego w podziemiach krakowskiego Rynku Głównego, będziemy rozmawiać z Agnieszką Chrzanowską, a także Jolantą Drużyńską.

"Noc Książki. Poezja śpiewana" jest drugim z serii spotkań dotyczących Krakowa jako miasta literatury.

Aktualne wydarzenia Literatura
DataWydarzenieMiejsce
2017-05-31Monika Mostowik "Patrzę". Spotkanie z literaturąŚródmiejski Ośrodek Kultury Kraków, ul. Mikołajska 2
Zobacz inne wydarzenia
 
BLOK PROMOWANY
Weź udział w konkursie i poznaj moc jagód acai!Przetestuj nowe kosmetyki Ziaja polecane w pielęgnacji współcześnie wrażliwej skóry.
FB dlaMaturzysty.pl reklama